Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

26 вітротурбін для 100-мегаватної вітрової станції на Запоріжжі
16.04.2019р.

Данська компанія «Vestas» виготовила 26 вітрових турбін...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

1772
09.11.2009р. |
Автоматизована система діагностики устаткування з паперово-оливною ізоляцією конденсаторного типу

Надійність високовольтного енергетичного устаткування багато в чому визначається надійністю його ізоляції, що згодом під дією різних експлуатаційних факторів змінює свої властивості. Наслідком старіння ізоляції є зниження її електричної міцності, що на певному етапі експлуатації устаткування приведе до відмов і аварійних ситуацій.

Звичайно, використовується трирівнева система оцінки стану устаткування:

1. «Нормальний стан» – експлуатація без обмежень.

2. «Погіршений стан» – є ознаки погіршення стану, експлуатація обмежена.

3. «Передаварійний стан» – необхідно додаткове обстеження або відімкнення устаткування.

Для оцінки стану ізоляції високовольтного устаткування може бути використана низка методів, таких, як, аналіз розчинених газів в оливі (хроматографічний аналіз), вимірювання характеристик часткових розрядів, вимірювання діелектричних характеристик. У загальному випадку для того, щоб прийняти обґрунтоване рішення про стан ізоляції, необхідні дані, отримані по декількох методиках.

В електроенергетиці використовується велика група устаткування з паперово-оливною ізоляцією конденсаторного типу, наприклад, вводи й трансформатори струму напругою 110 кВ і більше. Парк цього устаткування експлуатується вже близько 20-25 років. Оцінка його фактичного стану є нині актуальним завданням, тому що її рішення дає змогу ухвалити рішення щодо виведення устаткування в ремонт або про можливість його подальшої експлуатації. Для побудови системи діагностики оливонаповненого устаткування високої напруги необхідно виявити ті характеристики або параметри ізоляції, значення яких змінюються при виникненні ушкоджень або старінні ізоляційних матеріалів. На підставі обліку швидкості й характеру зміни значень контрольованих параметрів і зіставлення поточних значень із гранично припустимими оцінюють стан ізоляції й прогнозують подальшу її працездатність.

У цій статті викладено підхід до побудови автоматизованої системи діагностики високовольтного устаткування з паперово-оливною ізоляцією конденсаторного типу, що ґрунтується на нерівно-компенсаційному методі визначення контрольованих параметрів. Контрольованим параметром є відносне значення зміни модуля комплексної провідності:

Для вимірювання струму через ізоляцію об'єкта використовують вимірювальні виводи: спеціальний (для ПИН) або вимірювальний вивід високовольтного вводу; вивід від зовнішньої обкладки ізоляції або екрана трансформатора струму (нульовий вивід). Еквівалентна схема високовольтного вводу зображена на рис. 1, а. При добрій якості вводу (опір витоку RУТ нескінченно великий) і рівності модулів струмів вводів Ia, Ib, Ic їхня сума дорівнює нулю (рис. 1, б).

На практиці, ємності однотипних вводів можуть відрізнятися в межах 5%. Додатково через контрольовані об'єкти протікають струми впливів, які у загальному випадку не є симетричною трифазною системою. Тому сумарний вимірюваний струм I0 навіть у випадку доброго стану ізоляції не може бути рівним нулю (рис. 1, в).

При встановленні вимірника модуля комплексної провідності (ВМКП) на об'єкт проводиться початкове балансування струмів. При виникненні дефекту в ізоляції одного з об'єктів групи з'являється струм небалансу. Відносне значення струму небалансу визначається за формулою:


де:
UT – поточна напруга на об'єкті;
UH – напруга на об'єкті при початковому балансуванні струмів;
ΔI – струм небалансу;
IH – початковий струм через ізоляцію об'єкта.

Вимірюючи по черзі модулі окремих векторів, модулі сум двох векторів і модуль суми трьох векторів струмів, ВМКП за допомогою керуючого комп'ютера обчислює траєкторію, по якій переміщається годограф комплексної провідності. Потім по зміні комплексної провідності вимірювального ємнісного дільника й згідно із закладеними в пам'ять комп'ютера критеріями на норми витоку визначається придатність цього ПИН-вводу до подальшої експлуатації. До складу ВМКП, блок-схема якого показана на рис. 2, входять керуючий комп'ютер (КК) з убудованою платою інтерфейса СР-132 і пристроєм під'єднання, обробки й зв'язку (УПОС) – до 12 комплектів. Кожний комплект УПОС містить блок вводу (БВ) і блок вимірювання (БИ). Схема приєднання УПОС показана на рис. 3.

Спрощена структурна схема БВ наведена на рис. 4. Він має: блок шунтів (БШ), блок сумування (БС) і блок обробки (БО). Для забезпечення необхідної метрологічної точності в умовах низьких температур БВ має систему підігріву, що складається із двох допоміжних пристроїв: регулятора технологічних параметрів (РТП), сконфігурованого як регулятор температури, і нагрівача (на схемі не показані).

У блоці шунтів здійснюється виділення частини вхідної фазної напруги на прецизійному резисторі R. Розрядник FV з напругою пробою 70 В є другим щаблем захисту вимірювального тракту.

Напруги фаз, що приходять у блок підсумовування, проходять через третій щабель захисту вимірювального тракту на стабілітронах VD1, VD2 і надходять на регульовані підсилювачі (РУ), коефіцієнти передачі яких встановлюються вручну за допомогою перемичок під конкретну вхідну напругу.

Входи/виходи всіх комплектів УПОС об'єднані в лінії зв'язку паралельно (рис. 5) і під'єднані до керуючого комп'ютера через убудовану в нього плату інтерфейса СР-132. Обмін проходить в напівдуплексному режимі. Керуючий комп'ютер, прийнявши результат, прив'язаний до конкретної адреси комплекту УПОС, відображає його на екрані монітора в цифровому й/або графічному вигляді й фіксує в базі даних.

Програмне забезпечення верхнього рівня й керуючої програми складається із клієнтської і серверної частини. Серверна частина встановлюється на пристрої збору інформації й сигналізації (УСИС) і забезпечує одержання даних від контролерів нижнього рівня інтерфейсом RS485, обробку й реєстрацію отриманої інформації у форматі бази даних MS SQL Server. Кожний контролер нижнього рівня має індивідуальні налаштування (швидкість обміну, адреса, перевірка контрольної суми), які реєструються в базі даних. При увімкненні УСИС відбувається зчитування параметрів контролерів з бази даних. Система передбачає гнучке керування кількістю контролерів нижнього рівня, їхня кількість може становити від 1 до 32 (рис. 7).

Отримані від контролерів дані представляються у вигляді таблиці, в якій відображені адреса контролера, номер каналу, отримана інформація, час прийому даних, лічильник помилок. Для захисту від несанкціонованого доступу в програмі передбачена система паролів. Кожен користувач має індивідуальний пароль, який він зобов'язаний набрати для внесення змін у систему. Всі дії користувачів заносяться в базу даних. Кожен користувач має свою групу доступу, що дає змогу виконувати тільки певні дії. Клієнтська частина програмного забезпечення встановлюється на персональному комп'ютері й забезпечує відображення стану контрольованих вводів на екрані монітора (див. рис 8).

Одержання інформації від сервера відбувається за стандартною технологією COM/DCOM по локальній комп'ютерній мережі. Клієнтська частина програмного забезпечення дає змогу переглядати раніше накопичені дані у вигляді таблиць, а також виводити інформацію на принтер.

При виході параметрів вводів за межі передбачені звукова сигналізація й індикація вводу червоним кольором на екрані монітора.

Рис. 1. Еквівалентна схема високовольтного вводу й векторні діаграми.

Рис. 2. Блок-схема вимірника модуля комплексної провідності.

Рис. 3. Схема приєднання УПОС: 1 – кабельні спуски; 2 – гермовводи; 3 – з’єднувальний кабель; 4 – лінія зв'язку й живлення.

Рис. 4. Структурна схема блоку вимірювання.

Рис. 5. Схема під'єднання блоків вимірювання до лінії зв'язку.

Рис. 6. УСИС. Керування крнтролерами нижнього рівня.

Рис. 7. Клієнтська частина програмного забезпечення. Відображення стану контрольованих вводів (приклад - ПС 220/110 кВ).

Рис. 8. Вікно визначення діапазону перегляду даних.

За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Електротема"

www.eltema.com.ua

Теги та ключові фрази
скачать сігналізацію на 5360, скачать ігру безкоштовну дудл джамп онлайн на s5360, пин код файлов лж т370 бесплатно, аир.бородач скачать короткие клипы 3gp, приклад схеми упос, Схема побудови УПОС, побудова ізоляції
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.