Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

26 вітротурбін для 100-мегаватної вітрової станції на Запоріжжі
16.04.2019р.

Данська компанія «Vestas» виготовила 26 вітрових турбін...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

2536
04.12.2009р. |
Сучасні методи під'єднання кабелів

З появою комплексних розподільних пристроїв з елегазовою ізоляцією, які не потребують технічного обслуговування протягом усього терміну експлуатації й займають мінімальну площу, стали пред'являтися високі вимоги до способу під'єднання кабелів.

Уже понад 30 років компанія EUROMOLD, що входить у концерн Nexans посідає ключове місце в галузі виготовлення кабельної арматури для кабелів середньої й високої напруги. Основну частку займають вироби для з'єднання й під'єднання кабелів за допомогою муфт холодної усадки.

Особливості технології

Холодна усадка була вперше винайдена у 70-х роках ХХ століття, і з того часу набула широкої популярності у багатьох країнах світу як альтернатива термоусадній технології в таких виробах, як з'єднувальні й кінцеві муфти кабелів до 35 кВ.

Перший тип технології холодної усадки полягає в наступному. Матеріал муфти виготовлений із силікону або EPDM-гуми попередньо розтягується й розміщується на пластмасовій трубі підтримування. Муфта поставляється замовникові в розтягнутому вигляді. При монтажі трубка підтримування віддаляється й муфта стискується до початкового стану, щільно всідаючись на кабель і забезпечуючи якісну електричну ізоляцію й надійну герметизацію місця з'єднання.

Другий тип холодної усадки це натяжні кінцеві муфти й адаптери. Муфти виготовлені із силікону або EPDM-гуми досить еластичні. На підготовлений кабель вони просто натягаються, забезпечуючи надійне під'єднання.

Переваги застосування холодної усадки:

- не потрібно застосовувати полум'я;

- швидке і легке монтування;

- мала ймовірність помилок при монтажі;

- постійний радіальний притискний тиск протягом всього терміну служби;

- широкий діапазон робочих температур: –80, до +200 0С;

- рівномірна товщина стінок ізоляції;

- нешкідливі умови роботи.

Оптимальні умови експлуатації

Холодна усадка найбільш придатна в ситуаціях з великими стрибками навантаження або значних перепадів температур. Силікон, застосовуваний у холодноусадних виробах, стійкий до УФ-випромінювання й зберігає свої властивості під дією сонячних променів. Крім того, він гідрофобний (відштовхує воду) і має високу стійкість до впливу хімічних речовин.

Екрановані адаптери натяжного виконання

Ще одне з надійних рішень для з'єднання й під'єднання кабелів, розроблене концерном Nexans, – екрановані адаптери натяжного виконання.

Основна перевага адаптера – простота монтажу й надійність під'єднання кабелю. Корпус адаптера виконаний з високоякісної силіконової гуми й захищений напівпровідним екраном з EPDM-гуми. Корпус адаптера універсальний, деякі типи розраховані на напругу 12–42 кВ, струм до 1250 А і під'єднання кабелю перерізом до 630 мм2.

Одна з останніх розробок – адаптер 430ТВ/G, так само з універсальним корпусом, розрахований на напругу 12–24 кВ, у ньому застосований спеціально розроблений фірмою GPH концерну Nexans гвинтовий наконечник, що дає змогу під'єднувати широкий діапазон кабелів перерізом 95–240 мм2.

Сам виріб складається із трьох основних частин: корпуса, кабельного редуктора й гвинтового наконечника. На корпусі кожного виробу нанесений номер, і кожен виріб проходить всі електричні випробування на заводі.

Галузь застосування

Екранованість адаптерів дає можливість використовувати їх в тісних кабельних каналах навіть із модулем розширення, без додаткового ізолювання фазних під'єднань. Заземлення екранованого шару адаптера не дає змоги пилу накопичуватися на корпусі, що запобігає появі трекових струмів, а саме з'єднання кабелю й установки є герметичним, не потребує обслуговування під час усього терміну експлуатації.

Муфти холодної усадки EUROMOLD можуть бути встановлені на будь-який одножильний кабель з ізоляцією зі зшитого поліетилену, поліетилену або етилен-пропіленової гуми. Для встановлення муфти не потрібні спеціальні інструменти або нагрівання. Муфта повністю екранована й може бути використана для з'єднання кабелів прокладених як у повітрі, так і під землею. Муфти холодної усадки дають змогу з'єднувати кабелі різних типів і перерізів, при цьому можуть бути використані будь-які типи металевих з'єднувачів.

EUROMOLD пропонує муфти для кабелів напругою від 10 до 35 кВ. Усього два типорозміри муфти дають змогу з'єднувати кабелі з перерізом жил від 35 до 800 мм2.

Муфти холодної усадки мають такі самі електричні характеристики, як і кабель, і відповідають стандартам Cenelec HD 629.1 S1 та іншим основним стандартам. Система якості EUROMOLD відповідає стандартам ISO 9001. Електрична лабораторія Euromold є повністю самостійною й акредитована відповідно до стандарту EN 45001.

Маючи понад 30-річний досвід виробництва і випробовуючи 100% виготовлених муфт, EUROMOLD гарантує високу якість продукції.

За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Електротема"

www.eltema.com.ua

Теги та ключові фрази
зеднання проводов, методи зєднання проводов и кабелей в, сучасні методи з'єднання проводів і кабелів, сучасні зєднання проводів і кабелів, зєднання кабелів із зшитого поліетилену, нові методи зєднання кабеля, Курсова робота на тему кабелі з великою напругою, Муфта для з єднання кабелю, виготовлення кабельних електричнич муфт, сучасні методи з'єднання жил проводів


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.