Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Для інвесторів в зелену енергетику правил “заднім числом” не змінюватимуть, - прем’єр
21.02.2020р.

Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для...

Енергетика майбутнього: боротьба зеленого та синього водню
21.02.2020р.

Традиційно в світі як енергоносії використовуються...

Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

4727
07.12.2009р. |
Перетворювач частоти – інструмент енергоощадності

Нині проблема енергоощадності є одним з важливих стратегічних завдань промислових і комунальних підприємств. Більшість відомих світових компаній пропонують сучасні інженерні розробки в сфері оптимального використання електроенергії. Найбільший потенціал енергоощадності, через довгий режим роботи й масовість застосування, мають виробничі механізми й агрегати, що працюють тривалий час із продуктивністю, яка змінюється.

Вони використовуються майже у всіх галузях промислового й сільськогосподарського виробництва, комунальних підприємствах. До них належать: насоси, димососи й вентилятори котельних установок, вентилятори градирень, поршневі компресори. Спеціально для керування й забезпечення оптимальних режимів роботи електродвигунів, що працюють у системах водопостачання, транспортування рідин, каналізації, систем централізованого опалення, вентиляції й кондиціювання повітря, були створені інтелектуальні моделі частотних перетворювачів ALTIVAR 61.

Рис. 1. Схема керування насосними агрегатами

Особливістю систем водопостачання, транспортування рідин, каналізації на промислових об'єктах і в житлово-комунальному господарстві України є використання енергоємних насосних установок або каскадів насосних станцій. Регулювання тиску, витрат, рівня виконується вручну дросельними заслінками й клапанами або застарілою автоматикою. Однак при дроселюванні енергія потоку води або іншої рідини, затримана заслінкою чи клапаном, просто губиться, не виконуючи ніякої корисної роботи. З цієї причини у собівартості води, яка постачається, наприклад, міськими водоканалами, витрати на електроенергію сягають 70–75%.

Використання спеціалізованих перетворювачів частоти ALTIVAR 61 для керування насосними й дутєвими агрегатами дає можливість задавати необхідний тиск, витрати або рівень води й при цьому забезпечувати раціональне енергоспоживання двигуна й контроль над технологічним процесом.

Найбільш просте й ефективне керування дутєвими механізмами, насосними агрегатами, станціями підкачування водогінних мереж і теплових розподільних пунктів ґрунтується на стабілізації тиску повітря, холодної або гарячої води на виході або вході насосної станції.

Рис. 2. Залежність потужності від витрат

На рис. 2 представлений порівняльний графік потужності, споживаної насосом, залежно від витрати при дросельному й частотному регулюванні. Різниця між значеннями цих кривих при зазначених витратах дає можливість визначити економію електроенергії при частотному регулюванні, порівняно з регулюванням дросельною заслінкою.

Для відцентрових механізмів потужність і енергія, споживана електроприводом, пропорційні частоті обертання в третьому степені. Як ілюстрація цієї відомої властивості відцентрових механізмів на рис. 3 показана експериментально знята залежність зміни потужності, споживаної з мережі приводом насоса типу Д 500-65, у функції частоти при живленні двигуна від перетворювача частоти (ПЧ).

Рис. 3. Залежність споживаної потужності двигуном насоса Д 500-65 від частоти напруги на виході ПЧ

Із графіка на рис. 3 видно, що якщо в процесі керування продуктивністю відцентрового насоса або вентилятора при живленні приводного двигуна від ПЧ вдається знизити частоту напруги на двигуні від 50 Гц хоча б до 40 Гц, то в цьому випадку споживання енергії зменшується майже в 2 рази, тому що споживання електроенергії пропорційне кубу відношення частот. У цьому випадку (40/50)3 = 0,512.

Практика показує, що системи керування електроприводом відцентрових механізмів побудовані на базі частотних перетворювачів ALTIVAR дають можливість:

- заощаджувати від 30 до 60% електроенергії;

- значно зменшити гідроудари, зменшити кількість поривів трубопроводів;

- зменшити пускові струми електродвигунів і практично уникнути пускових струмів споживаних з електричної мережі, здійснити повний захист електродвигунів насосних і дутєвих агрегатів;

- забезпечити економію води за рахунок оптимізації тиску в мережах;

- полегшити автоматизацію насосних станцій;

- знизити зношування комутаційної апаратури через відсутність великих пускових струмів;

- збільшити термін служби електродвигунів і насосних агрегатів через зниження навантаження й відсутність важких пускових режимів.

У табл. 1 наведені практичні дані про отриманий економічний ефект за рахунок економії електроенергії, реалізований підприємством «Яхонт ЛТД» на різних об'єктах Луганської області у 2008р:

Табл. 1.


Місце встановлення

Об'єкт

Потужність, кВт

Економія електроенергії, %

Котельня дитячої обласної лікарні м. Луганськ

Регульований електропривод димососа №5 типу ВДН9У котла КСВа-3Г

18,5

85

Котельня дитячої обласної лікарні, м. Луганськ

Регульований електропривод живлячого насоса теплотраси 18,5 кВт

18,5

50

Луганський міськводоканал

Повищуюча насосна станція по вул. Коцюбинського, 3

18,5

53

МКП «Сіверодонецькводоканал», м. Сіверодонецьк, Луганської обл.

Насос підкачувальної насосної станції

7,5

67

Важливим параметром оцінки економічної ефективності є окупність проекту. Середня окупність систем керування електроприводом відцентрових механізмів створених на базі частотних перетворювачів ALTIVAR на об'єктах потужністю від 15 кВт і вище становить від 6 місяців до 1 року.


Рис. 4. Зменшення вартості обладнання на одиницю потужності для ПЧ Shneider Electric різної потужності

На рис. 4 показана динаміка зміни вартості устаткування для частотного регулювання на одиницю потужності для перетворювачів частоти компанії «Шнейдер Електрик». Зважаючи на те, що для устаткування більшої потужності вартість системи керування на один кВт зменшується, зменшується й термін окупності проекту.

За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Електротема"

www.eltema.com.ua

Теги та ключові фрази
частотний перетворювач вентилятора, частотний перетворювач споживана потужність, перетворювач частоти, Частотний перетворювач Алтивар, перетворювач частоти для насосної станції, Wormix Revolting v2.9, Тип електродвигуна насоса Д500-65, 13yo 3gp video naiti, http, частотні перетворювачі вентилятори


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.