Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Для інвесторів в зелену енергетику правил “заднім числом” не змінюватимуть, - прем’єр
21.02.2020р.

Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для...

Енергетика майбутнього: боротьба зеленого та синього водню
21.02.2020р.

Традиційно в світі як енергоносії використовуються...

Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

5954
11.12.2009р. |
Програмовані реле EASY

Реле EASYвикористовуються для заміни традиційних пристроїв керування, побудованих на реле або на безконтактних логічних елементах І, АБО, НЕ. Недоліком таких традиційних пристроїв є їх проектування і виготовлення за індивідуальними замовленнями, на відміну від програмованих реле, які є універсальними.

Реле EASY слід розглядати як програмовані мікроконтролери „полегшеного” типу, які за своєю дією є керувальними автоматами, що розв’язують комбінаційні та послідовні задачі. Їм характерні такі риси:

– програмування на рівні синтезу логічних схем, що не вимагає спеціальної кваліфікації. Достатнім є наявність попередньо складеної релейної електричної принципової схеми. Програмувати можна безпосередньо на модулі за допомогою РК-дисплея та кнопок програмування або на комп’ютері за допомогою програми EASY-SOFT;

– реле програмуються за допомогою так званої комутаційної схеми (схеми з’єднань), яку можна прирівняти до електричного кола. Підсвічування електричного кола на дисплеї у режимі налагодження та під час експлуатації дає можливість прослідкувати, за якими ланками протікає струм, а від’єднавши виходи пристрою від навантаження, замінивши останнє індикаторами, можна безаварійно перевірити хід виконання закладеної програми, що дає змогу пришвидшити процес введення системи в експлуатацію;

– програмне забезпечення дає змогу у процесі створення комутаційної схеми використовувати внутрішні функціональні реле та модулі, які виконують додаткові функції: затримки сигналів, проміжного реле, компаратора, лічильника імпульсів тощо;

– є можливість вибрати один з чотирьох варіантів напруги живлення (12 В DC, 24 В DC, 24 В AC, 115/220 В AC). За вибором реле може мати релейні або транзисторні входи;

– реле як конструктивний модуль економить місце. Його фронтальний розмір 90 х 71,5 мм підходить як для інсталяції у побутових розподільних щитах, так і в розподільних шафах машин та промислового обладнання. EASY при цьому завжди заміняє багато традиційних елементів і комутаційних апаратів за мінімальних габаритних розмірів.

Загальна характеристика програмованих реле серії EASY500/700

Компактні модульні програмовані реле мають процесор, енергонезалежну пам'ять, вбудовану систему програмування, мініатюрну рідкокристалічну панель і кілька кнопок для введення програми. Ці малогабаритні пристрої керування можуть вирішувати комбінаційні і послідовністні задачі. Напруги живлення пристроїв на постійному струмі: 12 В DС, 24 В DС і на змінному струмі: 24 В АС, 115/240 В АС. Напруга вхідних сигналів збігається за формою і величиною з обраною напругою живлення. Вихідні кола пристроїв на постійній напрузі можуть бути релейними або транзисторними, а пристроїв на змінній напрузі – тільки релейними.

Усі внутрішні функції реле виконуються у програмній формі. За аналогією до відомих пристроїв за програмними функціями зберігаються назви: таймери, реле витримки часу, лічильники, компаратори тощо. Програма складається у вигляді рисунка електричної схеми, що містить вхідні кола, контакти і котушки відповідних реле, внутрішніх модулів та з'єднувальних ліній. Програму можна вводити на персональному комп'ютері (за допомогою ЕАSY-SОFТ) або від вбудованого пульта з клавіатурою та індикацією на РК-дисплеї чи від спеціального чипа (модуля або карти пам'яті), що зберігає програму.

Основні технічні характеристики програмованих реле EASY500/700


Параметри і функції

Функції і кількість елементів

 

EASY500

 

EASY700

Напруга живлення, В

12 В DС; 24 В DС;24 В АС, 115/240 В АС

Споживана потужність

Кількість цифрових входів/виходів

8/4 R*; або 8/4 Т

12/6 R; або 12/8Т

Аналогові входи/ виходи (0–10 В)

2**/–

4/–

Входи для підрахунку імпульсів (швидкі входи)

4/1 кГц

Навантаження вихідних кіл при cosφ=1

R – 8 А; Т – 0,5 А

РК-дисплей, клавіатура

є; немає

Крок програми (1 рядок) на дисплеї

3контакти, 1 котушка

Кількість кроків (рядків) програми

128

Текстовий дисплей, кількість текстів (кадрів)

16 текстів по 48 знаків

Таймер тижневий/річний

4/4

Багатофункціональне реле часу

16

Лічильник з можливістю зміни напрямку рахунку

16

Лічильник годин роботи (ресурсу устаткування)

4

Аналоговий компаратор

16

Мітка – внутрішнє реле пам'яті (проміжне реле)

32

Габарити (В х Ш х Г), мм

90 x 71,5 x 58

90 x 107,5 x 58

Ступінь захисту

IР20

* R – релейний, Т – транзисторний
** Як аналогові можуть бути використані два цифрових входи – І07, І08, які є універсальними

Застосування релейного виходу R чи транзисторного Т визначається призначенням вихідної, обробленої за певною програмою, інформації. Якщо вихідний сигнал комутує безпосередньо відносно великі струми (до 8 А), то необхідно використовувати релейний вихід R, який представлений відносно дорогою контактною парою, що має певний обмежений ресурс перемикань. Коли взяти до уваги ще й котушку реле, то загалом релейний вихід R є дорожчим від транзисторного Т. У разі, якщо вихідна інформація реле EASY виступає як вхідна для наступного блока оброблення інформації, де, крім іншого, стоїть питання високої швидкодії, то застосовується відносно дешевший транзисторний вихід Т.

Рис. 1. EASY500 економить час, місце та кошти

Рис. 2. Схема приєднання для реле на змінній напрузі EASY5...-AB-...C..,EASY5...-AC-...C..,

Z - еквівалентний опір лінії та додаткових елементів кола

Рис. 3. Схема приєднання для реле на постійній напрузі EASY5...-DA-...C..., EASY5...-DC-...C...

Зовнішній вигляд і призначення органів керування

Для реле серії ЕАSY необхідно, щоб вид струму і величина напруги живлення реле і цифрових входів збігалися. При застосуванні різних напруг можливі збої або вихід реле з ладу. Коло живлення і вхідні кола захищаються плавким запобіжником або автоматичним вимикачем з номіналом 1 А. При використанні блоків розширення (для EASY700) їх клеми живлення і цифрові входи приєднуються до шин основного блока реле.

Реле, виконані на змінну напругу 115/240 В, рівень вхідного сигналу від 0 до 40 В сприймають як нульовий, а від 79 до 246 В – як одиничний. Різні за величиною напруги на входах реле є результатом спаду напруги на еквівалентних опорах лінії та додаткових елементах кола. Струм вхідних кіл не перевищує 0,5 мА при напрузі 230 В і 0,25 мА при – 115 В. Якщо у вхідному колі є неонова лампочка, що споживає струм 1÷2 мА, то це коло рекомендується приєднувати до входів І7 або І8. У вхідних колах, які мають контакти, що володіють струмом витоку у нульовому стані, можливі помилкові спрацьовування, тому що струм витоку може бути сприйнятий як корисний сигнал. У таких випадках варто використовувати більш грубі входи І7 або І8. До цих входів не потрібно, щоб уникнути підгоряння, приєднувати контакти реле з невеликим допустимим струмом, наприклад контакти язичкових реле (герконів).

Щоб уникнути завад варто обмежувати довжину кабельних ліній до 40 м, якщо не застосовуються додаткові схеми (до 100 м для входів І7 і І8) і до 60÷100 м, якщо застосовуються спеціальні контакти без „друзкоту”. При більшій довжині лінії в кожне вхідне коло необхідно вмикати діод із прямим струмом до 1 А і зворотною напругою не менше 1000 В.

Релейні виходи і їхні контакти позначаються на схемах буквою Q. В реле ЕАSY500 встановлено по 4 вихідних реле і, відповідно, 4 вихідних контактів; в реле ЕАSY700 встановлено по 6 вихідних реле і, відповідно, 6 вихідних контактів. Фізично кожен контакт вихідного реле є замикальним (нормально розімкненим). У програмах можна використовувати віртуальні розмикальні (нормально замкнені) контакти цих реле. Усі релейні виходи потенційно ізольовані один від іншого і від інших кіл керуючого реле. Тому контакти реле принципово можна встановлювати в будь-яких місцях низьковольтних схем. Можна також використовувати загальну точку для всіх контактів, а напругу живлення для навантаження використовувати будь-яку необхідну.

Навантаження у вигляді електричних лампочок розжарювання, хоча і є активним, має свої обмеження, пов'язані з наявністю кидків пускового струму при вмиканні. У кожному колі навантаження рекомендується встановлювати плавкий запобіжник або автоматичний вимикач. Контакти пристроїв розширення, якщо вони застосовуються, комутуються так само.

Транзисторні виходи і їхні контакти позначаються на схемах буквою Т. В реле ЕАSY500 встановлено 4 транзисторних виходи із допустимим струмом 0,5 А. Емітери всіх транзисторів приєднані до полюса + 24 В джерела живлення, тому всі навантаження повинні мати загальну нульову шину. Коло навантаження повинно бути захищене плавким запобіжником або автоматичним вимикачем. При вимкненні індуктивного навантаження (обмотки реле, двигунів й ін.) можливе виникнення перенапруг і завад. Для їх усунення необхідно ці кола зашунтувати за схемою так званого зворотного діода. Рекомендується встановлювати діод безпосередньо біля навантаження. При короткому замиканні або перевантаженні вихідне коло автоматично вимикається. Нове вмикання може відбутися тільки після вистигання транзистора. Цей час залежить від температури довкілля і нагрівання транзистора. Якщо коротке замикання не усунене, відбудеться повторне вимкнення.

За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Електротема"

www.eltema.com.ua

Теги та ключові фрази
який модуль позначається на схемі- програмі символом С, який модуль позначається на схемі програми символом С, ac-1 ac-3 ac-4 характеристика пусковых струмив, який модуль позначається на схемі- програмі символом С у програмі еаsy, компаратор казакша, реле перемиканя, курсова програмоване реле часу з переводом, реле казакша, DMS сулбасы, компаратор казакша реферат


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.