Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Для інвесторів в зелену енергетику правил “заднім числом” не змінюватимуть, - прем’єр
21.02.2020р.

Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для...

Енергетика майбутнього: боротьба зеленого та синього водню
21.02.2020р.

Традиційно в світі як енергоносії використовуються...

Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

3956
18.12.2009р. |
Сучасні контейнерні дизельні установки резервного електроживлення

Сучасні дизель-електричні установки знаходять широке застосування як незалежні джерела при створенні систем резервного (гарантованого або безперебійного) електропостачання. Високий ступінь автоматизації цих пристроїв дає змогу їх використовувати як основні джерела електропостачання, при цьому не потрібна постійна присутність обслуговуючого персоналу.

У деяких випадках дизель-електричні установки (ДЕУ) – єдине джерело забезпечення електроенергією споживачів першої категорії надійності і особливої групи першої категорії (наприклад, при неможливості прокладки додаткової кабельної лінії від трансформаторної підстанції або при недостатній потужності трансформаторної підстанції).Водночас ДЕУ мають і певні особливості, які подекуди створюють важкорозв'язні проблеми при плануванні заходів з монтажу і введенні в експлуатацію. Ось деякі з них:

– для розміщення ДЕУ необхідне приміщення дизельної, яке розташовується переважно на першому поверсі будинку. Це приміщення повинно мати ступінь вогнестійкості не нижчий IIIА;

– ДЕУ повинна бути встановлена на окремому від будинку фундаменті;

– приміщення дизельної повинно бути обладнане системою технологічної вентиляції, що забезпечує необхідне охолодження;

– відносно високий рівень шуму ДЕУ вимагає вживання спеціальних заходів для забезпечення вимог санітарних норм по шуму.

– приміщення дизельної повинне бути обладанане пожежною сигналізацією і автоматичним пожежогасінням.

При новому будівництві всі перелічені проблеми можуть бути вчасно вирішені під час проектування, однак при модернізації існуючої системи енергопостачання розміщення ДЕУ може спричинити певні труднощі і спонукати до побудови нового дизельного приміщення. Є й простіший і швидший спосіб вирішення поставленого завдання – контейнерний варіант ДЕУ. Його переваги:

– виготовлення відбувається у заводських умовах за відпрацьованою документацією;

– контейнер укомплектований усіма системами, необхідними для роботи ДЕУ;

– монтаж контейнерного приміщення ДЕУ простий і полягає у встановленні об’єкта, монтажі зовнішньої вихлопної системи і під’єднувальних кабелів;

– в разі необхідності контейнерну ДЕУ можна швидко демонтувати і перевезти в інше місце

Розглянемо докладніше конструкцію і склад контейнерної ДЕУ. Основними вимогами, що ставляться до конструкції контейнерної ДЕУ є:

– габарити, які б давали змогу перевозити контейнер автомобільними і залізничними шляхами;

– міцність, що дає змогу виконувати завантажувально-розвантажувальні роботи і транспортування в укомплектованому стані (із встановленою ДЕУ і допоміжним обладнанням);

– стійкість огороджувальних конструкцій до кліматичних умов у мічці розташування контейнера (температурний діапазон, вітрове та снігове навантаження тощо).

Контейнери ДЕУ мають достатню міцність, оскільки спеціально призначені для багаторазового використання, мають необхідні такелажні вузли. Однак щоб забезпечити оптимальні умови експлуатації, для розташовуваної в контейнері ДЕУ буде необхідна суттєва доробка конструкції: закріплення ДЕУ, виконання необхідних прорізів, теплоізолювання стін і стелі тощо. Ці роботи можуть виявитися навіть дорожчими за виготовлення спеціалізованого контейнера. Крім того, вантажний контейнер може не задовольнити замовника з архітектурної точки зору, особливо при встановленні його поблизу будинків.

Контейнер проектується виходячи з конкретних вимог і побажань замовника із встановлення контейнерної ДЕУ на об'єкті. Так, наприклад, при низьких температурах експлуатація (до –60°С) каркас контейнера виготовляють із спеціальних сталей і використовують додаткове утеплення. У конструкції можна використовувати сучасні огороджувальні конструкції і матеріали (сендвіч-панелі, профільований оцинкований сталевий лист, метало-черепиця тощо), які надають виробу естетики і гарантуватимуть тривалу стійкість до атмосферних впивів.

На відміну від стандартних вантажних контейнерів, габарити спеціалізованих можуть бути оптимальними для розташовуваного у них обладнання. У деяких випадках дизель-електрична станція може складатися з двох взаєморезервувальних або синхронно працюючих на загальне навантаження двох дизельно-електричних установок. У такій ситуації може бути запропонований варіант розміщення двох ДЕУ (потужністю не більше 150 кВт) в одному контейнері, що може бути не більше привабливий для замовника порівняно із двома окремими контейнерними ДЕУ, як з погляду зручності експлуатації, так  і за вартістю.

Система вентиляції контейнера

Для забезпечення необхідної кількості повітря на горіння і для охолодження агрегатів ДЕУ, зазвичай, у контейнері передбачають впускний і випускний клапани заданого перетину. При автоматичному режимі роботи ці клапани відкриваються після запуску і закриваються після зупинки ДЕУ. Крім того, повітряні клапани закриваються при виявленні загоряння в приміщенні дизельної. При підвищених вимогах до рівня шуму на прорізі впускного і випускного клапанів встановлюються пластинчасті шумопонижувачі, розміри яких визначаються розрахунком, виходячи із заданого рівня шуму. Зовні обидва прорізи обладнують снігозахисними кожухами.

У місцях з холодним кліматом у системі технологічної вентиляції передбачається також система рециркуляції повітря, що дає змогу підтримувати позитивну температуру під час зими. Також у контейнерній ДЕУ передбачається вентиляція, запуск якої може відбуватись як в ручному так і автоматичному режимах.

Вихлопна система

Вихлопна система контейнерної ДЕУ поділяється на внутрішню і зовнішню. До складу внутрішньої системи належать глушники, гнучкий сифон, відводи. Внутрішня система змонтована в контейнері і захищена теплоізоляцією для попередження зіткнень персоналу з гарячими поверхнями. Зовнішня вихлопна система – це вихлопна труба, що за допомогою фланців з'єднується із внутрішньою системою. Висота вихлопної труби визначається при виконанні екологічної частини проекту установки ДЕУ.

Система опалення

При використанні ДЕУ в режимі чергування в контейнері забезпечуються температурні умови, при яких запуск дизель-генераторів  гарантується в будь-який момент. Із цією метою поряд з підігрівниками антифризу, що входять у комплект поставки ДЕУ, у контейнері встановлюють електрообігрівачі, обладнані терморегуляторами. Межа увімкнення, що рекомендується обігрівачів 5–10°С.

Система освітлення і пожежної сигналізації

Робоче освітлення виконується традиційно на базі люмінесцентних світильників або ламп розжарювання. Як експлуатаційне висвітлення застосовують світлові покажчики, що працюють від акумулятора системи пожежної сигналізації.

Приміщення генератора повинно бути обладнана системою пожежо-охоронної сигналізації і автоматичного пожежогасіння. З останніх можуть встановлюватись газові, аерозольні або порошкові системи. Газові системи мають високу вартість, а тому застосовуютсья рідко. Найпростішими, дешевими і воночас безпечними в експлуатації є порошкові системи. Виявивши загоряння, контрольно-приймальний прилад порошкової системи видає сигнал на зовнішній диспетчерський пункт, дає попереджувальний звуковий сигнал для обслуговувального персоналу, формує сигнал зупинки ДЕУ, а також сигнал на закриття повітряних клапанів і зупинку вентилятора. Після витримки 20–30 с видається команда на запуск модулів пожежогасіння.

Ввідно-розподільна коробка і щит власних потреб

Для підімкнення до контейнерної ДЕУ зовнішніх кабелів (навантаження ДЕУ, живлення власних потреб, контрольні кабелі) призначена ввідно-розподільна коробка, що має необхідну кількість клемників. Зовнішні кабелі можуть бути заведені безпосередньо у коробку через кабельний ввід. До складу щита власних потреб належать автоматичні вимикачі, призначені для комутації і захисту усіх внутрішніх споживачів, а також елементи керування системою вентиляції.

За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Електротема"

www.eltema.com.ua

Теги та ключові фрази
Инструкция для електроперсоналу по автоматичному включенню резервного електроживлення, дізельні станціі, електрообігрівачі сучасні, вогнестійкість дизельної установки, , http, как зделать звук вихлапнои труби американского мустанга в фотографиях, скачать торрент порно прикол на сотку java нокиа 1600, домашні дізельні электро станціі ціни, ступінь вогнестійкості сендвіч-панелей


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.