Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Для інвесторів в зелену енергетику правил “заднім числом” не змінюватимуть, - прем’єр
21.02.2020р.

Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для...

Енергетика майбутнього: боротьба зеленого та синього водню
21.02.2020р.

Традиційно в світі як енергоносії використовуються...

Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

2647
22.12.2009р. |
Світові пріоритети міняються на користь газових міні-ТЕС

На жаль, власники централізованих енергосистем навряд чи коли-небудь зможуть гарантувати безперебійність постачання якісної тепло- і електроенергії. Чим більше мережа, чим віддаленіші від споживача генеруючі потужності то меншою стає така ймовірність. Усі аварії 1998 року в Сан-Франциско, 1999 року в Нью-Йорку, глобальна енергетична криза в Каліфорнії, що протривала з 2000 по 2003 рік, збої електроенергії в Лондоні в 2003 році, масштабні відімкнення в Данії й Швеції в 2003 році, енергетична аварія в московському регіоні в 2005 році. Майже у всіх подібних випадках причиною кризових явищ стали недоліки централізованих систем енергопостачання.

В усьому світі визнають високу енергоефективність міні-ТЕС – адже, як відомо, втрати при транспортуванні тепла й електрики на великі відстані найчастіше досягають десятків відсотків. Плюс необхідно пам'ятати й про чималі витрати на прокладання електро- і теплотрас при будівництві магістралей. Недоліком великих енергосистем є й те, що при ліквідації наслідків аварій доводиться вимикати відразу багато споживачів. До всього вищесказаного варто також додати неможливість з боку великої енергокомпанії ефективного керування тепло- і електроспоживанням кожним окремо взятим клієнтом. Та й вартість енергії, виробленої власною ТЕС, помітно нижча від магістрального тепла й електрики.

Преференції малій енергетиці

Спорудження міні-ТЕС на основі газового устаткування – це, крім усього іншого, ще й спосіб максимально знизити викид в атмосферу шкідливих токсичних речовин. У силу саме цієї причини в деяких розвинених країнах, особливо в тих, де екологічні норми найбільш болючі, спорудження міні-електростанцій підтримується на державному рівні. Так, наприклад, у Великобританії держава повертає частину податків власникам тих міні-ТЕС, рівень забруднення навколишнього середовища яких найнижчий. У Німеччині власники автономних енергетичних міні-систем мають право на компенсації й пільги. Більше того, централізовані мережі в цій країні зобов'язані купувати в них надлишки електроенергії, причому за тарифами, що майже не відрізняються від їх власних.

Схожий підхід практикується й у США, щоправда, тільки в окремих штатах, де прийняті відповідні закони. Так, влада штату й міста Нью-Йорк уже понад 20 років працює над законодавчим забезпеченням ефективної реалізації проектів з будівництва міні-ТЕС на природному газі, намагаються всіляко стимулювати цей процес. Щорічно департамент штату Нью-Йорк з досліджень у галузі енергетики й розвитку (NYSERDA) витрачає близько $15 млн на спонсорування відповідних проектів. Наприклад, компанія 4C, великий нью-йоркський виробник продуктів харчування, одержала від NYSERDA на будівництво власної ТЕС грант у розмірі $500 тис. А компанії Pepsi-Cola департамент виділив на ті ж цілі $1 млн.

Крім цього, Корпорація з економічного розвитку Нью-Йорка (NYCEDC) компенсує вартість виробництва електроенергії в розмірі до 5 центів за 1 кВт/год, якщо ТЕС задовольняє вимоги щодо викидів шкідливих речовин. Підприємство ж, електростанція якого не відповідає екологічним нормам, може одержати серйозну знижку (понад 20%) на постачання природного газу для виробництва електроенергії.

Нарешті, власники міні-ТЕС, як у Нью-Йорку, так і в інших подібних американських містах і штатах, звільняються від низки податків і, як і в Німеччині, тут також зобов'язують великі генеруючі компанії купувати у власників невеликих енергосистем надлишки електроенергії.

Екологічний диктат

Як уже було відзначено, така пильна увага до розвитку малої газової енергетики в Європі й США пов'язана з екологічною проблематикою. Однак цілком резонно поставити запитання – чому ж не можна привести до жорстких екологічних стандартів великі енергосистеми? Річ у тому, що природний газ, на якому найчастіше працюють міні-ТЕС, як у США, так і в більшості країн Європи, істотно дорожчий від вугілля, що застосовується як основне паливо на великих американських і європейських електростанціях. Так, за природний газ промислові підприємства США платять близько $10 за 1 млн BTU (British Thermal Unit, британська термічна одиниця). З огляду на те, що 1 м3 природного газу містить близько 36,5 тис. BTU, вартість 1 тис. м3 обходиться приблизно в $400. У Європі ціни на природний газ цілком співвідносні з американськими. «Блакитне» паливо там продається в середньому за 0,26–0,28 євро за один кубометр, тобто фактично йдеться про тих же $400 за одну тисячу кубометрів. У той самий час порівнянний обсяг якісного кам'яного вугілля й у США і в Західній Європі обійдеться приблизно в $40–50. Про шкоду ж речовин, що утворюються у процесі спалювання вугілля, для навколишнього середовища можна й не говорити –порівняно з газом «вугільні» викиди просто дивовижно токсичні.

Таким чином, очевидно, що без підтримки ззовні і, зокрема, без цілеспрямованої державної політики американським і європейським газовим міні-ТЕС не обійтися. І багато держав Європи, а також США демонструють саме такий трепетний підхід до «малих енерговиробників». Цей фактор, як, втім, і всі перераховані вище нюанси, загалом і визначають чітко окреслену тенденцію до стрімкого зростання кількості міні-ТЕС у Європі й США. Організація газового джерела енергії безпосередньо на місці споживання – це вирішення енергопроблем для багатьох промислових підприємств, лікарняних комплексів, торгово-розважальних центрів, комунальних господарств тощо.

Однак не тільки зростанням кількості міні-ТЕС, що використовують природний газ, відзначений розвиток малої енергетики у світі. Майже всі газопоршневі агрегати, встановлювані нині на міні-електростанціях, мають можливість ефективно функціонувати й на газоподібному паливі іншого походження. У Європі вже успішно працює низка таких установок: на біогазі потужністю від 330 до 470 кВт (у Німеччині, Австрії й Данії), на деревному газі потужністю майже 2 МВт (в Австрії), на коксовому газі (в Іспанії). Більшість із діючих на подібних газах європейських міні-ТЕС виготовила австрійська компанія GE Jenbacher, один з лідерів виготовлення газових агрегатів у ЄС. На північноамериканському ж ринку (у США й Канаді) безумовний лідер – компанія Caterpillar.

За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Електротема"

www.eltema.com.ua

Теги та ключові фрази
міні тес, джулиан дент все о дистрибуции скачать бесплатно, ціна 1 кВт год. силової електроенергії у 2011 році для підприємств, німеччина тес, пкр відповіді, пщ, мрії збуваються новий канал, ціна 1 м3 газу в німеччині, , ТЕС америки
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.