Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Як побудувати малу сонячну станцію – досвід підприємця
21.01.2019р.

Мешканець міста Дубно (Рівненська область) Василь...

ТОП-5 найпопулярніших електрокарів в Україні
17.01.2019р.

У 2018 році українці придбали 5,3 тис. електромобілів, що...

«Vesta» стала першою компанією, що встановила 100 ГВт вітрових турбін
17.01.2019р.

Датський виробник вітряних турбін «Vestas» наприкінці...

Як щомісяця заощаджувати на опаленні та електриці по три тисячі
17.01.2019р.

Віталій Майборода з Полтави побудував на дачній...

Затверджено перелік об'єктів великої приватизації
17.01.2019р.

Кабінет Міністрів на засіданні в середу затвердив...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

2394
22.12.2009р. |
Світові пріоритети міняються на користь газових міні-ТЕС

На жаль, власники централізованих енергосистем навряд чи коли-небудь зможуть гарантувати безперебійність постачання якісної тепло- і електроенергії. Чим більше мережа, чим віддаленіші від споживача генеруючі потужності то меншою стає така ймовірність. Усі аварії 1998 року в Сан-Франциско, 1999 року в Нью-Йорку, глобальна енергетична криза в Каліфорнії, що протривала з 2000 по 2003 рік, збої електроенергії в Лондоні в 2003 році, масштабні відімкнення в Данії й Швеції в 2003 році, енергетична аварія в московському регіоні в 2005 році. Майже у всіх подібних випадках причиною кризових явищ стали недоліки централізованих систем енергопостачання.

В усьому світі визнають високу енергоефективність міні-ТЕС – адже, як відомо, втрати при транспортуванні тепла й електрики на великі відстані найчастіше досягають десятків відсотків. Плюс необхідно пам'ятати й про чималі витрати на прокладання електро- і теплотрас при будівництві магістралей. Недоліком великих енергосистем є й те, що при ліквідації наслідків аварій доводиться вимикати відразу багато споживачів. До всього вищесказаного варто також додати неможливість з боку великої енергокомпанії ефективного керування тепло- і електроспоживанням кожним окремо взятим клієнтом. Та й вартість енергії, виробленої власною ТЕС, помітно нижча від магістрального тепла й електрики.

Преференції малій енергетиці

Спорудження міні-ТЕС на основі газового устаткування – це, крім усього іншого, ще й спосіб максимально знизити викид в атмосферу шкідливих токсичних речовин. У силу саме цієї причини в деяких розвинених країнах, особливо в тих, де екологічні норми найбільш болючі, спорудження міні-електростанцій підтримується на державному рівні. Так, наприклад, у Великобританії держава повертає частину податків власникам тих міні-ТЕС, рівень забруднення навколишнього середовища яких найнижчий. У Німеччині власники автономних енергетичних міні-систем мають право на компенсації й пільги. Більше того, централізовані мережі в цій країні зобов'язані купувати в них надлишки електроенергії, причому за тарифами, що майже не відрізняються від їх власних.

Схожий підхід практикується й у США, щоправда, тільки в окремих штатах, де прийняті відповідні закони. Так, влада штату й міста Нью-Йорк уже понад 20 років працює над законодавчим забезпеченням ефективної реалізації проектів з будівництва міні-ТЕС на природному газі, намагаються всіляко стимулювати цей процес. Щорічно департамент штату Нью-Йорк з досліджень у галузі енергетики й розвитку (NYSERDA) витрачає близько $15 млн на спонсорування відповідних проектів. Наприклад, компанія 4C, великий нью-йоркський виробник продуктів харчування, одержала від NYSERDA на будівництво власної ТЕС грант у розмірі $500 тис. А компанії Pepsi-Cola департамент виділив на ті ж цілі $1 млн.

Крім цього, Корпорація з економічного розвитку Нью-Йорка (NYCEDC) компенсує вартість виробництва електроенергії в розмірі до 5 центів за 1 кВт/год, якщо ТЕС задовольняє вимоги щодо викидів шкідливих речовин. Підприємство ж, електростанція якого не відповідає екологічним нормам, може одержати серйозну знижку (понад 20%) на постачання природного газу для виробництва електроенергії.

Нарешті, власники міні-ТЕС, як у Нью-Йорку, так і в інших подібних американських містах і штатах, звільняються від низки податків і, як і в Німеччині, тут також зобов'язують великі генеруючі компанії купувати у власників невеликих енергосистем надлишки електроенергії.

Екологічний диктат

Як уже було відзначено, така пильна увага до розвитку малої газової енергетики в Європі й США пов'язана з екологічною проблематикою. Однак цілком резонно поставити запитання – чому ж не можна привести до жорстких екологічних стандартів великі енергосистеми? Річ у тому, що природний газ, на якому найчастіше працюють міні-ТЕС, як у США, так і в більшості країн Європи, істотно дорожчий від вугілля, що застосовується як основне паливо на великих американських і європейських електростанціях. Так, за природний газ промислові підприємства США платять близько $10 за 1 млн BTU (British Thermal Unit, британська термічна одиниця). З огляду на те, що 1 м3 природного газу містить близько 36,5 тис. BTU, вартість 1 тис. м3 обходиться приблизно в $400. У Європі ціни на природний газ цілком співвідносні з американськими. «Блакитне» паливо там продається в середньому за 0,26–0,28 євро за один кубометр, тобто фактично йдеться про тих же $400 за одну тисячу кубометрів. У той самий час порівнянний обсяг якісного кам'яного вугілля й у США і в Західній Європі обійдеться приблизно в $40–50. Про шкоду ж речовин, що утворюються у процесі спалювання вугілля, для навколишнього середовища можна й не говорити –порівняно з газом «вугільні» викиди просто дивовижно токсичні.

Таким чином, очевидно, що без підтримки ззовні і, зокрема, без цілеспрямованої державної політики американським і європейським газовим міні-ТЕС не обійтися. І багато держав Європи, а також США демонструють саме такий трепетний підхід до «малих енерговиробників». Цей фактор, як, втім, і всі перераховані вище нюанси, загалом і визначають чітко окреслену тенденцію до стрімкого зростання кількості міні-ТЕС у Європі й США. Організація газового джерела енергії безпосередньо на місці споживання – це вирішення енергопроблем для багатьох промислових підприємств, лікарняних комплексів, торгово-розважальних центрів, комунальних господарств тощо.

Однак не тільки зростанням кількості міні-ТЕС, що використовують природний газ, відзначений розвиток малої енергетики у світі. Майже всі газопоршневі агрегати, встановлювані нині на міні-електростанціях, мають можливість ефективно функціонувати й на газоподібному паливі іншого походження. У Європі вже успішно працює низка таких установок: на біогазі потужністю від 330 до 470 кВт (у Німеччині, Австрії й Данії), на деревному газі потужністю майже 2 МВт (в Австрії), на коксовому газі (в Іспанії). Більшість із діючих на подібних газах європейських міні-ТЕС виготовила австрійська компанія GE Jenbacher, один з лідерів виготовлення газових агрегатів у ЄС. На північноамериканському ж ринку (у США й Канаді) безумовний лідер – компанія Caterpillar.

За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Електротема"

www.eltema.com.ua

Теги та ключові фрази
міні тес, джулиан дент все о дистрибуции скачать бесплатно, ціна 1 кВт год. силової електроенергії у 2011 році для підприємств, німеччина тес, пкр відповіді, пщ, мрії збуваються новий канал, ціна 1 м3 газу в німеччині, , ТЕС америки
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.