Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Для інвесторів в зелену енергетику правил “заднім числом” не змінюватимуть, - прем’єр
21.02.2020р.

Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для...

Енергетика майбутнього: боротьба зеленого та синього водню
21.02.2020р.

Традиційно в світі як енергоносії використовуються...

Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

12026
29.12.2009р. |
Твердотілі реле

Фірма Carlo Gavazzi пропонує унікальні напівпровідникові прилади - твердотілі реле (ТТР). Реле застосовуються у виробництві пластмас, упакування, харчових продуктів. Особливо доцільне їх застосування в системах вентиляції й нагрівання для контролю робочих температур. Діапазон робочих струмів – 125 А для однофазного виконання і 75 А – для трифазного. Можливе як цифрове, так і аналогове керування (4–20 мА або 0–10 В).

ТТР складається з декількох основних вузлів - вхідної гальванічної розв'язки, силового ключа і схеми керування. Оптоелектрона розв'язка нечутлива до всіх типів навантаження й забезпечує ізоляцію вхідних кіл від вихідного каскаду. Опір ізоляції становить близько 100 ГОм, напруга пробою - понад 4000 В. Для комутації змінного струму як силовий ключ звичайно використовується симистор або альтернистор, що є структурою із двох антипаралельних тиристорів і логічного елемента. Для роботи з навантаженням на постійному струмі застосовуються потужні транзистори. Схему часто доповнюють такими елементами захисту, як RC-кола або потужні варистори. Гальванічний поділ здійснюється в основному за допомогою оптичних розв'язок, які завдяки убудованим тригерним схемам забезпечують необхідну для цього типу навантаження функцію перемикання:

Є такі типи реле:

ZS - з перемиканням при нулі (Zero switching);

IO - з миттєвим перемиканням (Instant-on Switching);

PS - з перемиканням при максимумі (Peak Switching);

AS - з перемиканням аналогового сигналу (Analog Switching);

DCS - з перемиканням сигналу постійного струму (DC Switching);

FS - з комутацією на вихід великої кількості періодів силової напруги (Full Cycle Switching).

Реле з перемиканням при нулі застосовують переважно для комутації активних, ємнісних і індуктивних навантажень. При подачі керуючого сигналу напруга на виході реле з'являється в момент першого перетинання лінійною напругою нульового рівня (не більше +15 В щодо нуля). Це дає змогу зменшити початковий стрибок струму, електромагнітне випромінювання й продовжити термін служби комутованих навантажень. Час спрацьовування менший від напівперіоду, тобто менше 10 мс при частоті 50 Гц в мережі.

Реле з миттєвим перемиканням застосовують, якщо потрібно швидке спрацьовування або в схемах з фазним керуванням. Вихідний сигнал з'являється на виході синхронно з подачею керуючої напруги. Відповідно, реле можна ввімкнути на будь-якій ділянці синусоїдальної напруги й час ввімкнення - менше 1 мс.

Реле з перемиканням при максимумі сконструйовані таким чином, що вихідна напруга з'являється в момент досягнення максимуму лінійною напругою при подачі керуючого сигналу. Після першого напівперіоду реле функціонує як звичайне реле з перемиканням при нулі, що зменшує пусковий струм для індуктивних навантажень.

Реле для комутацій активних та індуктивних навантажень на постійному струмі працюють відповідно до керуючого сигналу. Час спрацьовування зазвичай, менший 100 мк. При комутації індуктивного навантаження необхідно використовувати демпферний діод, що захищає вихідний каскад від сплесків живлення.

Малошумні реле розроблені для спеціалізованого промислового застосування і відповідають вимогам електромагнітної сумісності. Зниження рівня шуму досягається завдяки контролю параметрів перемикання. Галузь застосування - комутація індуктивних і активних навантажень.

Реле з контролем стану параметрів активують сигнальний вихід у випадку виявлення помилки під час функціонування реле. Контролюються такі параметри: лінійна напруга, струм навантаження, статус вхідної напруги й правильність функціонування самого реле. Реле використовують, якщо треба визначити миттєвий стан збоїв в роботі пристрою.

Реле з перемиканням аналогового сигналу застосовують для контролю активних, ємнісних та індуктивних навантажень. Оскільки вхідний сигнал керування відповідно до специфікації може змінюватися від 4 до 20 мА, то за рахунок убудованої схеми синхронізації вихідний сигнал змінюється за законом фазової модуляції. Передавальна характеристика лініаризована й дає змогу одержувати пропорційну зміну вихідного сигналу від вхідного струму/напруги. Найдоцільніше застосування такого типу реле - у замкнутих системах регулювання або системах плавного пуску/зупинки.

Реле з комутацією повної кількості періодів силової напруги використовує аналоговий принцип керування для рівномірного розподілу останніх за певний час - 1,28 с. Повна кількість комутаційних періодів пропорційна вхідній керуючій напрузі. Розподілений характер вихідної напруги забезпечує високу точність підтримування заданої температури, що важливо в нагрівальних системах із плавним ручним або автоматичним керуванням. Перевагою цих регуляторів є також повна відсутність електромагнітних перешкод, тому що кожен період починається й закінчується в моменти переходу напруги через нуль.

Вибір конкретної моделі реле залежить від певних факторів, основні серед яких напруга навантаження, струм навантаження й тип навантаження.

До основних переваг твердотілих реле належать:

- високоякісна опторозв'язка між входом керування й силовою частиною;

- висока надійність і довговічність - понад 1000 мільйонів спрацьовувань;

- бездугове перемикання, відсутність вібрації й підгоряння контактів;

- висока стійкість до вібрацій і ударів;

- високий опір стійкість до впливу агресивних середовищ;

- відсутність електромагнітного шуму;

- добре узгодження зі стандартними керуючими рівнями;

- швидке перемикання;

- низьке значення прохідної ємності.

Обмеження, які потрібно враховувати при використанні твердотілих реле.

Залишкова напруга, що, зазвичай становить 1–1,6 В, разом зі струмам, що протікають, дають змогу оцінити теплові втрати в реле. Додаткове тепло може легко вивести з ладу напівпровідниковий елемент, тому надзвичайно важливо розраховувати розсіювану потужність, і правильно вибирати розміри теплових радіаторів.

Кінцевий опір імпульсним перешкодам. За відсутності спеціальних захисних пристроїв від перенапруги тиристорні структури, застосовувані у твердотілих реле, можуть ввімкнутися при напругах, що перевищують значення пробою. Для захисту від перенапруги, неповторюваних іпульсних перешкод використовують навісні або вбудовані варистори. Оскільки потужність поглинання варистра пропорційна його розмірам, то рекомендується використовувати варистри діаметром мінімум 14 мм для реле ,розміщених у друкованій платі й 20 мм - для реле, змонтованих на шасі.

Обмеження за швидкістю зміни вихідної напруги, пов'язане з наявністю ємності переходу й появи струму витоку. Якщо значення струму буде достатнім, то можливе ввімкнення реле. Саме тому для критичної швидкості наростання напруги використовують вираз dV/dt у вольтах за мікросекунду.

Струм витоку, як правило, є у вимкненому стані й становить від 1 до 10 мА, що необхідно враховувати при експлуатації реле.

Фірма Carlo Gavazzi випускає як однофазні ТТР для встановлення у друковану плату (1...6 А) або на шасі (5...125 А), трифазні (10...55 А), для встановлення на монтажні шини, пристосовані для під'єднання трифазних двигунів.

Однофазні ТТР для друкованого монтажу серій RP і RAP, у яких є опції з функцією перемикання при нулі або з миттєвим вмиканням, надаються для комутації активних та індуктивних навантажень. Завдяки широкому діапазону керуючої напруги нетреба вибирати реле за вхідним параметром.

Однофазні ТТР у промисловому корпусі випускають з функціями перемикання при нулі або з миттєвим вмиканням на струми до 110 А. Є реле типу RA24…L з низьким значенням електромагнітного випромінювання й RA12… - RA48… з виводом для контролю аварійного стану вихідного кола. Нові серії RS, RM випускають в полегшених корпусах і широко застосовують у медичній техніці, устаткуванні для харчової промисловості, побутовій техніці тощо для комутації активних навантажень (серія RS) і комутації індуктивних і ємнісних навантажень із великою частотою перемикання (серія RM). Основне застосування - керування двигунами виконавчих механізмів у промисловому устаткуванні. Вони мають світлодіодну індикацію керуючої напруги.

Компактні однофазні реле в корпусах марки SOLITRON MINI/POWER з інтегрованими тепловими радіаторами призначені для заміни електромеханічних контакторів у більшості промислових пристроїв, особливо при частих вмиканнях і струмах до 90 A. Монтаж здійснюється на DIN-рейку.

Двофазні й трифазні реле в корпусах SOLITRON на струми до 63 А випускаються як у стандартному виконанні, так і з низьким електромагнітним випромінюванням, схемою контролю стану вихідного кола й з аналоговим керуванням. Основне призначення - економічне керування індуктивними навантаженнями.

Трифазні реле в промисловому корпусі випускаються з функцією перемикання при нулі й з відділенням для встановлення термозапобіжника. Робочі струми – 3 х 10...55 А.

ТТР залежно від параметрів і типу навантаження можна вибирати за параметрами, наведеними в таблиці.

Технічні характеристики

Нагрівач (актив.)

Лампи (актив.)

Лампи (галоген)

1-фазні двигуни

3-фазні двигуни

Невеликі трансформ.

Трасформ. 1/3 фазні

Контактори котушки, дроселі DC 13

Реле для друкованих плат

режим вмикання

ZS

ZS

ZS

(IO)

ZS (IO)

ZS (IO)

PS

ZS (IO)

3 A тріак

3 A

1,5 A

 

2 A

2 A

0,5 A

1,5 A

Р

5 A тріак

5 A

4 A

 

3 A

3 A

0,8 A

3 A

Р

5.5 A тріак

5,5 A

4,5 A

 

5 A

5 A

0,8 A

3 A

Р

5 A тиристор/
альтернистор

4 A

3 A

 

3 A

3 A

0,8 A

3 A

Р

Монтаж на шасі

10 A тріак

8 A

5 A

2 A

2 A

 

 

 

 

25 A тріак

16 A

10 A

4 A

4 A

 

 

 

 

10 A тиристор/
альтернистор

10 A

8 A

3 A

3 A

3 A

 

 

 

25 A тиристор/
альтернистор

25 A

15 A

6 A

5 A

6 A

 

10 A

 

40 A альтернистор

40 A

25 A

12 A

12 A

10 A

 

 

 

50 A тиристор

50 A

30 A

15 A

15 A

12 A

 

20 A

 

55 A альтернистор

55 A

33 A

16 A

16 A

15 A

 

 

 

75 A тиристор

75 A

50 A

25 A

20 A

24 A

 

25 A

 

100 A тиристор

100 A

60 A

30 A

30 A

40 A

 

30 A

 

110 A тиристор

110 A

60 A

30 A

30 A

40 A

 

 

 

125 А тиристор

125 A

60 A

30 A

30 A

40 A

 

 

 

За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Електротема"

www.eltema.com.ua

Теги та ключові фрази
твердотілі рeлe, твердо тілі реле структура, твердо тілі реле, реле твердотіле, твердотілі реле, твердотіле реле, твердотіле реле, 151@dv-electro.ru, 151@dv-electro.ru, твердотілі реле для шкафа


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.