Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

26 вітротурбін для 100-мегаватної вітрової станції на Запоріжжі
16.04.2019р.

Данська компанія «Vestas» виготовила 26 вітрових турбін...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

8509
26.01.2010р. |
Шинопровідні системи

Шинопровід є альтернативою кабелям - традиційному рішенню з розподілу електроенергії у спорудах. За його допомогою можна ефективно влаштувати всю розподільну мережу – від трансформаторної підстанції розподілу електроенергії по розетках і створення мережі освітлення.

Шинопровід – це жорсткий, складений з комплектних секцій шин струмопровід напругою до 1 кВ. Шинопроводи складені із прямокутних алюмінієвих ізольованих між собою шин, розташованих вертикально й затиснутих між спеціальними ізоляторами всередині перфорованого корпусу.

Як працює шинопровід

Шинопроводи поділяються на дві категорії - шинопроводи живлення й розподілу електроенергії.
Шинопровід розподілу віддає електроенергію через відвідні блоки в точці відведення, розташовані, зазвичай через 0,5 або 1,0 м. Відвідні блоки просто вмикають в спеціальні гнізда шинопроводу для забезпечення живлення або мережі (через розподільні щити), чи безпосередньо машин і механізмів. Відвідні блоки можна монтувати прямо під навантаженням, не зупиняючи процес виробництва. 

Змонтований вертикально шинопровід можна використовувати для магістралі живлення з відвідними блоками на поверхах. Застосування пристроїв захисту (плавких запобіжників, вимикачів із плавкими запобіжниками або рубильників, автоматичних вимикачів) розподілених по довжині шинопровода, зменшує потребу у великій кількості кабелів до устаткування й від нього.

Шинопровід високої напруги проводить енергію безпосередньо з пункту А в пункт В, зазвичай, від трансформатора або розподільного щита до розподільного щита. Однак за потреби до шинопроводу можна під'єднати й відвідні блоки на будь-якій ділянці траси – це ще один приклад гнучкості систем шинопроводів.

Шинопровід живлення і шинопровід розподілу середньої й високої напруги доступні у двох формах: пласка роздільна конфігурація, де провідники ізолюють або повітрям або ПВХ усередині металевого кожуха, та конфігурація "сендвіч".

У "сендвічній" конструкція провідники індивідуально ізольовані й чергуються з ізоляційним матеріалом усередині кожуха шинопровода. Шинопровод "сендвічної" конструкції має дуже добрі міцнісні характеристики, а також знижені втрати напруги. Компактне виконання такого шинопровода робить його ідеальним для монтажу в обмеженому просторі шахт сучасних споруд.

Під час використання шинопроводів "сендвічної" конструкції для магістрального живлення будинків не потрібні вогнезахисні бар'єри, тому що усередині "сендвіча" немає повітряного прошарку, що міг би стати провідником вогню й диму на зразок димоходу.

Застосування шинопроводів

Транспортування електроенергії (магістральні, фідерні лінії) – для передачі електроенергії з однієї точки в іншу. Наприклад, шинні перемички від трансформатора до щита або від ГРЩ до іншого розподільного пристрою.

Розподіл електроенергії малої потужності у випадку, якщо на лінії є невелика кількість відводів. У таких системах місце розташування досить потужних споживачів заздалегідь відомо й у цих місцях встановлюють болтові відвідні блоки.

Розподіл електроенергії великої потужності. Передбачає велику кількість відводів на лінії. Головною особливістю такої лінії є можливість встановлювати/переміщати відводи, не вимикаючи інших споживачів.

Поповерховий розподіл електроенергії - вертикальний шинопровід, що має один або кілька відводів на поверсі.

Шинопровід також застосовується для ефективного облаштування мереж освітлення, живлення між силовими розетками, горизонтального й вертикального розподілу електроенергії різної потужності (від 40 до 5000 А), для передачі енергії й зв'язку.

Шинопроводи у спорудах застосовують доволі широко скрізь, де потрібен розподіл струмів високої й низької напруги:

- в житлових й адміністративних будинках;

- у промислових й складських приміщеннях;

- в об'єктах інфраструктури (аеропортах, вокзалах, лікарнях);

- у супермаркетах;

- у готелях, ресторанах й кафе.

Для живлення споживачів напругою до 1000 В у цехах промислових підприємств застосовують такі шинопроводи:

- закриті (шини розташовуються в суцільному коробі, вони найбільш розповсюджені);

- захищені (шини мають огородження із сіток або перфорованих коробів для захисту від можливого дотику);

- відкриті (шини не захищені від дотику й потрапляння випадкових предметів).

Відкриті шинопроводи – це неізольовані шини, що прокладаються на ізоляторах по опорних конструкціях на висоті не менше 3,5 м від підлоги й 2,5 м від настилів кранів. Їх прокладають, зазвичай, по колонах, фермам або стінах цеху на недоступній для випадкового дотику висоті.

Захищені шинопроводи влаштовують подібно до відкритих, обгороджуючи їх сіткою або коробами з перфорованих листів сталі, щоб уникнути випадкового дотику або потрапляння на шини сторонніх предметів.

Шинопроводи закритого й захищеного виконання підрозділяються на магістральні й розподільні.

Магістральні шинопроводи призначені для монтажу цехових магістралей, що живляться від трансформаторних підстанцій. Магістральний шинопровід розрахований на силу струму 800–5000 А і слугує для приєднання розподільних шинопроводів, силових розподільних пунктів, щитів і окремих потужних споживачів.

Розподільні шинопроводи використовують для передачі й розподілу електроенергії з можливістю безпосереднього приєднання до них різних споживачів (устаткування) і освітлювальних шинопроводів і випускають на номінальні струми 16–800 А.

Останнім часом для виконання освітлювальних ліній і під'єднання малопотужних приладів широко використовують освітлювальні шинопроводи (у діапазоні струмів 16–63 А).

Тролейні шинопроводи застосовують для живлення всіх типів устаткування, у тому числі кранів, монорейок, талів, інструментів, машин, автоматизованих систем зберігання й пошуку й багатьох інших мобільних пристроїв.

Переваги шинопроводів

- Шинопровідні системи мають компактну конструкцію й займають менше місця, ніж кабельні системи з громіздкими з'єднувальними й кінцевими елементами.

- Коротший час монтажу порівняно з кабельними системами, що знижує вартість монтажу. Завдяки вбудованим болтовим з'єднанням шинопровідні системи легко й у 2–3 рази швидше монтують з готових заводських модулів.

- За допомогою шинопроводів спрощується проектування: навіть якщо ще не відомо точна кількість і розташування приладів, що споживають електроенергію, можна швидко й ефективно побудувати всю розподільну мережу – від внутрішньої трансформаторної підстанції й до розподілу електроенергії по розетках і освітлювальних приладах. Можна також змінювати місце розміщення обладнання у цеху при безпечному від'єднанні й приєднанні його без перерви в електропостачанні інших споживачів.

- Низькі значення опору у шинопровідних системах сприяють зниженню втрат активної енергії й обмежують зростання реактивної енергії під час експлуатації. Як наслідок, економія електроенергії в процесі експлуатації сягає 30%.

- Гнучкість у проектуванні й можливості майбутніх модифікацій. На відміну від кабельних систем шинопровідні конструкції вирізняються гнучкістю й мобільністю: їх можна легко розбирати, змінювати, доповнювати або переносити в іншу споруду і встановлювати заново без особливих капітальних витрат.

- Електробезпечність шинопровода забезпечується повною мірою, адже, по-перше, всі струмоведучі частини є ізольованими (захист від прямого контакту), по-друге, передбачено захист при вмиканні відвідних блоків. Безпека також обумовлена застосуванням високоякісних матеріалів і комплектуючих.

- Шинопроводи повністю пожежобезпечні: не горючі, не вогнепровідні й не виділяють шкідливі гази при горінні, а також не мають ефекту утворення тяги при загорянні завдяки компактності конструкції й убудованих протипожежних перемичках.

- Рівень магнітного випромінювання шинопроводу на порядок менший ніж кабелів. Таким чином, при встановленні шинопровода в офісних спорудах не відбувається наведень електромагнітного випромінювання, які спотворюють зображення на екранах моніторів, збоїв у роботі офісної техніки, шкідливого впливу на здоров'я людей.

- Стандартне виконання шинопроводу без додаткових пристосувань після складання має ступінь захисту IP 55. Також можливе підвищення ступеня захисту до IP 68.

- Шинопровідні системи практично не потребують спеціального технічного обслуговування протягом усього терміну роботи (25–30 років).

- Шинопровідні системи вирізняються естетичним зовнішнім виглядом: можливість фарбування в будь-який колір і компактність дають змогу органічно вписати шинопровід в інтер'єр великих магазинів, розважальних центрів і інших об'єктів.

- Порівняно зі звичайними видами електропроводок шинопроводи забезпечують високу надійність електропостачання.

За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Електротема"

www.eltema.com.ua

Теги та ключові фрази
як зєднати шинопровід між собою, https, монтаж шинопроводів до 1000 В, шинопроводи, які використовуються для освітлювальних мереж, для чого потрфбні шинопроводи, кoмплeктнi мaгicтpaльнi шинoпpoвoди ШMA застосовують, зacтocoвyютьcя кoмплeкcнi шинoпpoвoди, шинопровідні системи освітленя, техніка безпеки при обслу шинопроводів, послідовність монтажу шинопроводів


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.