Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Для інвесторів в зелену енергетику правил “заднім числом” не змінюватимуть, - прем’єр
21.02.2020р.

Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для...

Енергетика майбутнього: боротьба зеленого та синього водню
21.02.2020р.

Традиційно в світі як енергоносії використовуються...

Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

9239
28.01.2010р. |
Мікропроцесорний пристрій релейного захисту РЗЛ-03 - гідна заміна електромеханічних реле

Закордонний досвід експлуатації мікропроцесорних (МП) пристроїв різного призначення показав, що вони мають такі ж або кращі показники надійності й значно менші затрати праці на технічне обслуговування порівняно із традиційними системами. За останні десятиліття мікропроцесорні захисти замінили електромеханічні реле на переважній більшості об'єктів енергетики й промисловості, крім розподільних мереж напругою 10 (6) кВ.

Найчисленніший сектор ринку - фідери 10 (6) кВ – дотепер здебільшого використовує реле з електромеханічним принципом роботи. Одним з найважливіших факторів, що стримують широке застосування МП пристроїв у цьому сегменті, є їхня ціна. Перевагами мікропроцесорних пристроїв нехтують, вибираючи дешевші електромеханічних реле, які застаріли технічно й морально. Крім цього, обслуговуючий персонал зазнає певних труднощів із МП-пристроями, тому що для роботи з ними необхідні певні навички. Проміжним тимчасовим рішенням стали мікроелектронні реле, які задовольняють необхідним умовам, але мають істотні недоліки.

У результаті ситуація не влаштовує ні споживачів, що експлуатують і впроваджують РЗА, ні виробників мікропроцесорної техніки.

Над створенням пристрою, що вирішує всі поставлені завдання й має необхідні технічні й цінові показники працювало декілька виробників. Найкращого результату досяг тільки «Електротехнічний завод» з м. Києва (ТМ «РЕЛСiС»), розробивши мікропроцесорний пристрій релейного захисту для розподільних мереж 10 (6) кВ серії РЗЛ-03.

Пристрої серії РЗЛ-03 є функціональним аналогом існуючих електромеханічних реле типу РТ-80 і мікроелектронних РС-80М2, що відпрацювали свій термін і потребують заміни сучасними мікропроцесорними пристроями в рамках модернізації РЗА локально й реконструкції підстанцій загалом.

Пристрої релейного захисту мікропроцесорні для розподільних мереж 10 (6) кВ серії РЗЛ-03

Пристрої мікропроцесорні РЗЛ-03-100 (-03-200) призначені для релейного захисту, автоматизації, керування й сигналізації про стан повітряних і кабельних ліній електропередачі напругою 10(6) кВ, трансформаторів (наприклад, як резервний захист) тощо.

Галузь застосування:

- призначені для встановлення в релейних шафах і відсіках КРП, шафах релейних залів і щитах керування підстанцій 35-10(6);

- можна постачати самостійно для використання на діючих об'єктах при їхній модернізації або реконструкції. Крім того, пристрої можуть входити в комплект обладнання для капітального будівництва електроенергетичних об'єктів.

Пристрій забезпечує такі експлуатаційні можливості:

- виконання функцій захисту, автоматики й керування, визначених ПУЕ й ПТЕ;

- задання внутрішньої конфігурації (ввід/вивід захисту і автоматики);

- відображення за допомогою світлодіодних індикаторів стану дискретних входів, пусків/роботи МСЗ, невдалого АПВ, прискорення МСЗ тощо;

- вибір типу часострумової характеристики для другого щабля МСЗ;

- жорстке й вільне призначення дискретних виходів на функції пуску/роботи МСЗ АПВ, ЛЗШ, ДВ;

- отримання дискретних сигналів керування й блокувань у т. ч. квітування аварій;

- вимірювання і індикація діючих значень струмів основної частоти (50±5 Гц);

- реєстрація й зберігання параметрів (міжфазне КЗ і значення аварійного струму) останньої аварійної події;

- індикацію до скидання (із запам'ятовуванням) спрацьовування МСЗ ТО, АПВ і дискретного входу;

- індикацію наявності струму;

- можливість скидання індикації з передньої панелі або дистанційно;

- живлення схеми пристрою тільки від контрольованих струмових кіл;

- безперервний оперативний контроль працездатності (самодіагностика) протягом усього часу роботи;

- блокування всіх виходів при несправності пристрою для уникнення помилкових спрацьовувань;

- гальванічну розв'язку всіх входів і виходів, в т. ч. живлення, для забезпечення високої завадостійкості.

Функції пристрою:

- контроль справності пристрою;

- струмове відсікання без витримки часу з можливістю блокування за входом;

- двоступінчастий максимальний струмовий захист із незалежними й залежними часострумовими характеристиками (РТ-80, РТВ-1) з можливістю блокування за входом;

- одно та дворазове автоматичне повторне вмикання вимикача;

- автоматичне частотне розвантаження й частотне АПВ із можливістю заборони й зовнішнього пуску АПВ за входом;

- логічний захист шин;

- контроль справності кіл керування вимикачем;

- розширена можливість сигналізації за допомогою двопозиційного реле;

- індикація: 8 світлодіодів, світлодіодний буквено-цифровий дисплей.

Чотири основних переваги РЗЛ-03:

По-перше, пристрій є повною заміною реле РТ-80, РС-80М2, тобто має ту ж форму корпуса і є аналогічним за умовами експлуатації (–40, +55 0С), має схеми прив'язки під різні типи вимикачів, аналогічно існуючим, що спрощує проектні роботи й монтаж на підстанції, має аналогічні функції, у тому числі живлення від струмів КЗ за відсутності оперативної напруги на підстанції.

По-друге, як мікропроцесорний виріб, має додаткові незаперечні переваги порівняно з мікроелектронними й електромагнітними реле:

- постійна самодіагностика - реле несправності вказує на працездатність пристрою;

- додаткові функції захисту - прискорення МСЗ; оперативне прискорення; блокування ТО; блокування МСЗ, АПВ, ЛЗШ, АЧР, ЧАПВ; захист двигуна від асинхронного ходу;

- додаткові функції контролю - вимірювання і відображення фазних струмів; контроль справності кіл керування вимикачем;

- додаткові функції індикації - відображення параметрів останньої аварії на дисплеї (фазні струми) і світлодіодах (спрацьовувальні функції, робота входів тощо).

По-третє, спрощене меню і його візуалізація полегшує роботу релейного й оперативного персоналу із пристроєм РЗЛ-03. Меню містить всі необхідні уставки й параметри для використання реле. Мікропроцесорний пристрій РЗЛ-03 знижує трудомісткість робіт з технічного обслуговування; відображає параметри останньої аварії; легко квітується кнопкою керування або ключем керування за входом пристрою.

По-четверте, має привабливу й конкурентоспроможну ціну порівняно з мікроелектронними реле й аналогічним рішенням на електромеханічні реле.

У захистів серії РЗЛ-03 є всі перспективи стати найбільш застосовуваним «народним» мікропроцесорним пристроєм РЗА.

Визначальними характеристиками при виборі захисту РЕЛСіС® є: надійність роботи, високі експлуатаційні характеристики, широкі можливості, доступна ціна, простота й зручність в обслуговуванні.

Для забезпечення високої якості й надійності виробів на ВАТ «Електротехнічний завод» розроблена і з 10.10.2007р.  впроваджена, а з 05.05.2008 р. сертифікована органом з сертифікації TUV NORD CERT Gmb система менеджменту якості відповідно до вимог міжнародного стандарту ISO 9001:2000.

Підприємство прагне створювати партнерські й тривалі стосунки із клієнтами, максимально задовольняти потреби кожного замовника. Тому кожна нова розробка є відповіддю на запити, побажання й актуальні потреби споживачів.

За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Електротема"

www.eltema.com.ua

Теги та ключові фрази
реле РЗЛ-03 скільки дискретних входів і виходів, реле РЗЛ скільки дискретних входів і виходів, релейний захист та автоматика цена, прискорення захистів, оперативне прискорення захистів, логічний захист шин, мікропроцесорний пристрій захисту-14 купить, квітування аварій, пристрій для захисту електроприладів, особливости техничного обслуговування микропроцессорных пристроив релейного захисту


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.