Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
ТОП-5 найпопулярніших електрокарів в Україні
17.01.2019р.

У 2018 році українці придбали 5,3 тис. електромобілів, що...

«Vesta» стала першою компанією, що встановила 100 ГВт вітрових турбін
17.01.2019р.

Датський виробник вітряних турбін «Vestas» наприкінці...

Як щомісяця заощаджувати на опаленні та електриці по три тисячі
17.01.2019р.

Віталій Майборода з Полтави побудував на дачній...

Затверджено перелік об'єктів великої приватизації
17.01.2019р.

Кабінет Міністрів на засіданні в середу затвердив...

Оголошено початок громадських слухань…
16.01.2019р.

ДП «НАЕК «Енергоатом» оголосило про початок...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

8713
28.01.2010р. |
Мікропроцесорний пристрій релейного захисту РЗЛ-03 - гідна заміна електромеханічних реле

Закордонний досвід експлуатації мікропроцесорних (МП) пристроїв різного призначення показав, що вони мають такі ж або кращі показники надійності й значно менші затрати праці на технічне обслуговування порівняно із традиційними системами. За останні десятиліття мікропроцесорні захисти замінили електромеханічні реле на переважній більшості об'єктів енергетики й промисловості, крім розподільних мереж напругою 10 (6) кВ.

Найчисленніший сектор ринку - фідери 10 (6) кВ – дотепер здебільшого використовує реле з електромеханічним принципом роботи. Одним з найважливіших факторів, що стримують широке застосування МП пристроїв у цьому сегменті, є їхня ціна. Перевагами мікропроцесорних пристроїв нехтують, вибираючи дешевші електромеханічних реле, які застаріли технічно й морально. Крім цього, обслуговуючий персонал зазнає певних труднощів із МП-пристроями, тому що для роботи з ними необхідні певні навички. Проміжним тимчасовим рішенням стали мікроелектронні реле, які задовольняють необхідним умовам, але мають істотні недоліки.

У результаті ситуація не влаштовує ні споживачів, що експлуатують і впроваджують РЗА, ні виробників мікропроцесорної техніки.

Над створенням пристрою, що вирішує всі поставлені завдання й має необхідні технічні й цінові показники працювало декілька виробників. Найкращого результату досяг тільки «Електротехнічний завод» з м. Києва (ТМ «РЕЛСiС»), розробивши мікропроцесорний пристрій релейного захисту для розподільних мереж 10 (6) кВ серії РЗЛ-03.

Пристрої серії РЗЛ-03 є функціональним аналогом існуючих електромеханічних реле типу РТ-80 і мікроелектронних РС-80М2, що відпрацювали свій термін і потребують заміни сучасними мікропроцесорними пристроями в рамках модернізації РЗА локально й реконструкції підстанцій загалом.

Пристрої релейного захисту мікропроцесорні для розподільних мереж 10 (6) кВ серії РЗЛ-03

Пристрої мікропроцесорні РЗЛ-03-100 (-03-200) призначені для релейного захисту, автоматизації, керування й сигналізації про стан повітряних і кабельних ліній електропередачі напругою 10(6) кВ, трансформаторів (наприклад, як резервний захист) тощо.

Галузь застосування:

- призначені для встановлення в релейних шафах і відсіках КРП, шафах релейних залів і щитах керування підстанцій 35-10(6);

- можна постачати самостійно для використання на діючих об'єктах при їхній модернізації або реконструкції. Крім того, пристрої можуть входити в комплект обладнання для капітального будівництва електроенергетичних об'єктів.

Пристрій забезпечує такі експлуатаційні можливості:

- виконання функцій захисту, автоматики й керування, визначених ПУЕ й ПТЕ;

- задання внутрішньої конфігурації (ввід/вивід захисту і автоматики);

- відображення за допомогою світлодіодних індикаторів стану дискретних входів, пусків/роботи МСЗ, невдалого АПВ, прискорення МСЗ тощо;

- вибір типу часострумової характеристики для другого щабля МСЗ;

- жорстке й вільне призначення дискретних виходів на функції пуску/роботи МСЗ АПВ, ЛЗШ, ДВ;

- отримання дискретних сигналів керування й блокувань у т. ч. квітування аварій;

- вимірювання і індикація діючих значень струмів основної частоти (50±5 Гц);

- реєстрація й зберігання параметрів (міжфазне КЗ і значення аварійного струму) останньої аварійної події;

- індикацію до скидання (із запам'ятовуванням) спрацьовування МСЗ ТО, АПВ і дискретного входу;

- індикацію наявності струму;

- можливість скидання індикації з передньої панелі або дистанційно;

- живлення схеми пристрою тільки від контрольованих струмових кіл;

- безперервний оперативний контроль працездатності (самодіагностика) протягом усього часу роботи;

- блокування всіх виходів при несправності пристрою для уникнення помилкових спрацьовувань;

- гальванічну розв'язку всіх входів і виходів, в т. ч. живлення, для забезпечення високої завадостійкості.

Функції пристрою:

- контроль справності пристрою;

- струмове відсікання без витримки часу з можливістю блокування за входом;

- двоступінчастий максимальний струмовий захист із незалежними й залежними часострумовими характеристиками (РТ-80, РТВ-1) з можливістю блокування за входом;

- одно та дворазове автоматичне повторне вмикання вимикача;

- автоматичне частотне розвантаження й частотне АПВ із можливістю заборони й зовнішнього пуску АПВ за входом;

- логічний захист шин;

- контроль справності кіл керування вимикачем;

- розширена можливість сигналізації за допомогою двопозиційного реле;

- індикація: 8 світлодіодів, світлодіодний буквено-цифровий дисплей.

Чотири основних переваги РЗЛ-03:

По-перше, пристрій є повною заміною реле РТ-80, РС-80М2, тобто має ту ж форму корпуса і є аналогічним за умовами експлуатації (–40, +55 0С), має схеми прив'язки під різні типи вимикачів, аналогічно існуючим, що спрощує проектні роботи й монтаж на підстанції, має аналогічні функції, у тому числі живлення від струмів КЗ за відсутності оперативної напруги на підстанції.

По-друге, як мікропроцесорний виріб, має додаткові незаперечні переваги порівняно з мікроелектронними й електромагнітними реле:

- постійна самодіагностика - реле несправності вказує на працездатність пристрою;

- додаткові функції захисту - прискорення МСЗ; оперативне прискорення; блокування ТО; блокування МСЗ, АПВ, ЛЗШ, АЧР, ЧАПВ; захист двигуна від асинхронного ходу;

- додаткові функції контролю - вимірювання і відображення фазних струмів; контроль справності кіл керування вимикачем;

- додаткові функції індикації - відображення параметрів останньої аварії на дисплеї (фазні струми) і світлодіодах (спрацьовувальні функції, робота входів тощо).

По-третє, спрощене меню і його візуалізація полегшує роботу релейного й оперативного персоналу із пристроєм РЗЛ-03. Меню містить всі необхідні уставки й параметри для використання реле. Мікропроцесорний пристрій РЗЛ-03 знижує трудомісткість робіт з технічного обслуговування; відображає параметри останньої аварії; легко квітується кнопкою керування або ключем керування за входом пристрою.

По-четверте, має привабливу й конкурентоспроможну ціну порівняно з мікроелектронними реле й аналогічним рішенням на електромеханічні реле.

У захистів серії РЗЛ-03 є всі перспективи стати найбільш застосовуваним «народним» мікропроцесорним пристроєм РЗА.

Визначальними характеристиками при виборі захисту РЕЛСіС® є: надійність роботи, високі експлуатаційні характеристики, широкі можливості, доступна ціна, простота й зручність в обслуговуванні.

Для забезпечення високої якості й надійності виробів на ВАТ «Електротехнічний завод» розроблена і з 10.10.2007р.  впроваджена, а з 05.05.2008 р. сертифікована органом з сертифікації TUV NORD CERT Gmb система менеджменту якості відповідно до вимог міжнародного стандарту ISO 9001:2000.

Підприємство прагне створювати партнерські й тривалі стосунки із клієнтами, максимально задовольняти потреби кожного замовника. Тому кожна нова розробка є відповіддю на запити, побажання й актуальні потреби споживачів.

За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Електротема"

www.eltema.com.ua

Теги та ключові фрази
реле РЗЛ-03 скільки дискретних входів і виходів, реле РЗЛ скільки дискретних входів і виходів, релейний захист та автоматика цена, прискорення захистів, оперативне прискорення захистів, логічний захист шин, мікропроцесорний пристрій захисту-14 купить, квітування аварій, пристрій для захисту електроприладів, особливости техничного обслуговування микропроцессорных пристроив релейного захисту


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.