Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Для інвесторів в зелену енергетику правил “заднім числом” не змінюватимуть, - прем’єр
21.02.2020р.

Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для...

Енергетика майбутнього: боротьба зеленого та синього водню
21.02.2020р.

Традиційно в світі як енергоносії використовуються...

Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

8616
05.02.2010р. |
Комплектні пристрої для електропостачання будмайданчика

Схема тимчасового електропостачання містить джерела й споживачів електроенергії, силові пункти й розподільні мережі. Джерелами електропостачання на будівельному майданчику є трансформаторні підстанції стаціонарного або пересувного типу. За відсутності джерел або мереж електропостачання можна застосовувати тимчасові пересувні електростанції на автомобільні шасі, що працюють на рідкому паливі.

Низьковольтні комплектні пристрої будівельного майданчика (надалі НКП БМ) призначені для електропостачання тимчасових споруд, де тривають роботи з будівництва будинків, зведення (монтажу) встановлення, ремонту, реконструкції, зносу будинків (житлових, громадських, виробничих), виконуються земляні й інші подібні роботи.

До зазначених електроустановок ставляться підвищені вимоги електробезпечності, що враховують специфіку пристроїв електроустановок у місцях будівництва.

Фактори, що визначають підвищені вимоги до електро- і пожобезпеки:

- використання при будівництві горючих і вибухонебезпечних матеріалів;

- несприятливі впливи зовнішнього середовища;

- масове перебування людей;

- неможливість виконання в тимчасових електроустановках ефективної системи захисного заземлення й вирівнювання потенціалів.

Джерела живлення

Напруга живлення електроустановок будівельних майданчиків повинна бути не більшою 380/220 В. Тимчасові установки будівельних майданчиків рекомендується живити від стаціонарних джерел, наприклад РУНН ТП 10/0,4 кВ, за системою TN-S. Один будівельний майданчик може мати кілька джерел живлення, в т. ч. низьковольтні генератори. При живленні від автономних джерел (низьковольтний генератор), джерело, розташоване на відкритому майданчику, повинно бути класу II.

Для установок, які за умовами застосування потребують живлення за першою категорією надійності, електропостачання з АВР, повинне бути забезпечене надійне відокремлення як фазних, так і нульових робочих провідників різних джерел. Відокремлення вентильним елементом у непровідному стані є недостатнім.

Захисні заходи електробезпеки

Відповідно до вимог електроустановки класифікуються за рівнем безпечної напруги при непрямому дотику. Для приміщень із підвищеною небезпекою й особливо небезпечних і для зовнішніх установок ця напруга повинна бути не більше, наприклад 25 В змінного струму й 60 В постійного струму або 12 В змінного струму й 30 В постійного струму.

На будівельних та інших аналогічних майданчиках за умовами застосування рівень безпечної напруги – 25 В змінного й 60 В постійного струму. Якщо для зазначених установок використовується як захисний захід автоматичне відімкнення живлення, то час відімкнення повинен відповідати зазначеному в ПУЕ.

Для тимчасових споруд зовнішнього встановлення, віднесених до особливо небезпечних, наприклад, установок із компактними умовами, струмопровідними навколишніми конструкціями, особливо сирими, установок з відкритим струмозніманням тощо, рівень безпечної напруги в установці (або її частині) – 12 В змінного струму й 30 В постійного струму. Для зазначених установок вимоги до автоматичного відімкнення живлення не встановлені – для них повинні використовуватися інші види захистів.

При живленні тимчасових установок від стаціонарних джерел (мереж) в установці повинен бути захист від занесення потенціалу по РЕ-провідникові при замиканнях на стороні вищої напруги (6, 10 кВ) і при замиканні фазного проводу на землю.

При живленні через розділювальний трансформатор в установці виконується так звана незаземлена система вирівнювання потенціалів. До неї мають бути приєднані відкриті провідні частини переносного устаткування через захисні контакти розеток.

Для забезпечення додаткового захисту від прямого дотику всі електричні кола з номінальним струмом до 32 А повинні бути захищені ПЗВ з диференціальним струмом відімкнення до 30 мА.

В установках всі апарати керування й комутації (автоматичні вимикачі, вимикачі навантаження, ПЗВ, пускачі, контактори) повинні роз'єднувати всі фазні й нульові робочі (нейтральні) провідники.

Під'єднання, з'єднання

Під'єднання лінії живлення до НКП БМ може здійснюватися:

- через штепсельне з'єднання;

- безпосередньо до ввідно-розподільного пристрою;

- через спеціальний пристрій вводу (коробку затискачів).

При вводі через штепсельне з'єднання частина роз'єму з вилкою має бути розташована на НКП БМ. Вилка повинна мати корпус із ізоляційного матеріалу. Штепсельне з'єднання мусить забезпечувати ступінь захисту не нижче IP44. При під'єднанні безпосередньо до ввідно-розподільного пристрою має бути ступінь захисту не нижче IP55. При під'єднанні через коробку затискачів ступінь захисту останньої - не нижче IP54.

Система заземлення

НКП БМ можна застосовувати із системами заземлення ТN-C і TN-S. При під'єднанні до чотирипровідної мережі живлення із системою заземлення ТN-C у НКП БМ передбачені перемички між шинами N і РЕ для перетворення її на п'ятипровідну мережу із системою заземлення ТN- C-S. При під'єднанні до п'ятипровідної мережі із системою заземлення TN-S перемички між шинами N і РЕ знімають.

За призначенням НКП БМ виготовляють таких типів:

1) НКП БМ вводу й вимірювання – призначені для вимірювання споживаної електроенергії від загальних мереж, або від трансформаторної підстанції чи від генератора;

2) НКП БМ головний розподільний – призначений для приймання електроенергії від НКП БМ вводу й вимірювання. До автоматів блоків виводу НКП БМ головного розподільного можна під'єднувати НКП БМ розподільне, зовнішнього освітлення, електромеханізми, зварювальні трансформатори, побутові приміщення тощо;

3) НКП БМ розподільний – призначений для приймання електроенергії від НКП БМ вводу й вимірювання або від НКП БМ головного розподільного. До автоматів блоків виводу НКП БМ розподільного можуть під'єднуватися НКП БМ розподільне, побутові приміщення, зовнішнє освітлення, зварювальні трансформатори тощо;

4) НКП БМ кінцевий розподільний – під'єднують до виходів більшого НКП БМ (попереднього рівня розподілу). До автоматів блоків виводу НКП БМ кінцевого можуть під'єдднуватися побутові приміщення, зовнішнє освітлення, освітлення робочих місць, електромеханізми, електронагрівачі, зварювальні трансформатори тощо;

5) НКП БМ трансформаторний – призначений для приймання електроенергії через подовжувач від НКП БМ будь-якого рівня розподілу. НКП БМ трансформаторний забезпечує зниження мережевої напруги 220 В, 50 Гц до необхідного рівня. До його вихідних розеток можна під'єднувати електроінструменти, освітлювальні мережі тощо;

6) НКП БМ штепсельний – призначений для приймання електроенергії через подовжувач від НКП БМ будь-якого рівня розподілу.

НКУ БМ головний розподільний призначений для приймання електроенергії від НКП БМ вводу й вимірювання. До автоматів блоків виводу НКП БМ головного розподільного можуть під'єднуватися НКП БМ розподільний, зовнішнє освітлення, електромеханізми, зварювальні трансформатори, побутові приміщення. Через подовжувачі до розеток рознімань (3Р+Z+N) з номінальним струмом 63 А або 125 А можуть під'єднуватися НКП БМ кінцеві. Через подовжувачі до розеток роз'ємів (2Р+Z) з номінальним струмом 32 А можуть під'єднуватися НКП БМ трансформаторне й штепсельне.

НКУ СП головне розподільне залежно від номінального струму введення має такі виконання:

- на номінальний струм вводу до 100А - ТПЭП.656443.002-00...ТПЭП.656443. 002-03;

- до 250А - ТПЭП.656443.002-04...ТПЭП. 56443. 002-08;

- до 400А - ТПЭП.656443.002-09...ТПЭП.656443. 002-13;

- до 630А - ТПЭП.656443.002-14...ТПЭП.656443. 002-19.

При цьому кожне з перерахованих виконань має свої особливості залежно від кількості блоків виводу й номінальних струмів їхніх автоматів. Кожне НКП БМ головне розподільне містить у собі блок вводу й блоки виводу. У табл. 1 наведена апаратура, яка застосовується у цих блоках.

НКП БМ трансформаторний призначений для приймання електроенергії через подовжувач від НКП БМ будь-якого рівня розподілу, у якому передбачена відповідна розетка. Подовжувач із одного кінця має вилку, а з іншого - розетку. НКП БМ трансформаторний забезпечує зниження напруги мережі 220 В, 50 Гц до необхідного рівня. До вихідних розеток НКП БМ трансформаторного можна під'єднувати електроінструменти, освітлювальні мережі та і інше електроустаткування будмайданчика.

НКП БМ трансформаторний залежно від потужності встановленого трансформатора й типів вихідних розеток має такі виконання: ТПЭП.656443.005-00...ТПЭП. 656443.005-05. При цьому кожне із цих виконань має свої особливості залежно від вихідних напруг трансформатора.

Кожне НКП БМ трансформаторний містить блок вводу, трансформатор і блок виводу. Блок вводу для виконань ТПЭП.656443.005-00...ТПЭП.656443.005-03 складається з вилки роз'єму (2Р+Z) з номінальним струмом 32 А і автоматичного вимикача ВА 47-100, 2Р. Блок вводу для виконань ТПЭП.656443.005-04, ТПЭП.656443.005-05 складається з вилки роз'єму (3Р+Z+N) 63 А і автоматичного вимикача ВА 47-100, 3Р. Блок виводу для всіх виконань виконаний із захисним відімкненням на диференціальних автоматах АД-12 для однофазних виводів і АД-14 - для трифазних.

Під'єднують електроустаткування виконання ТПЭП.656443. 005-00 через розетки 16 А (2Р), встановлені безпосередньо на НКП за допомогою стандартних шнурів із вилкою. Електроустаткування виконання ТПЭП.656443.005-01 під'єднують через розетки на 16 А (2Р+Z) аналогічно встановленим на НКП за допомогою стандартних шнурів із вилкою. Електроустаткування виконань ТПЭП.656443.005-02, ТПЭП. 656443.05-03 під'єднують через НКП штепсельне, котре під'єднується до цього НКП через подовжувач до розеток роз'єму (2P+Z) з номінальним струмом 32 А. Електроустаткування виконання ТПЭП.656443.005-04 і ТПЭП. 656443.005-05 під'єднують через розетки роз'єму (3Р+Z+N) з номінальним струмом 63 А за допомогою відповідного подовжувача.

НКП БМ штепсельний призначений для приймання електроенергії через подовжувач від НКП БМ будь-якого рівня розподілу, у якому передбачена розетка 2Р+Z c номінальним струмом 32 А. Подовжувач із одного кінця має вилку, а з іншого - розетку. До штепсельних розеток блока виводу НКП БМ штепсельного через стандартні шнури з вилкою можуть під'єднувати електроінструменти.

НКП БМ штепсельний містить блок вводу й блок виводу.

Блок вводу складається з вилки 2Р+Z з номінальним струмом 32 А і диференціального автомата АД-12, 2Р.

Блок виводу має три штепсельні розетки 16 А (2Р+Z), кожна з яких захищена автоматичним вимикачем ВА 47-100, 2Р.

Табл. 1


Номінальний струм вводу

100 А

250 А

400 А

630 А

Вимикач навантаження блока вводу

ВН-32, 100 А, 3 Р

ВНК-35, 250 А

ВНК-3, 400 А

ВНК-39, 630 А

Автоматичний вимикач блоків виводу

ВА 47-100, 2 Р; ВА 47-100, 4 Р

ВА 04-36; ВА 47-100, 4 Р

ВА 04-36; ВА 47-100, 4 Р

ВА 04-36; ВА 51-39; ВА 47-100, 2 Р; ВА 47-100, 4Р

Дифавтомат для однофазних споживачів

АД-12, 2 Р

АД-12, 2 Р

АД-12, 2 Р

АД-12, 2 Р

Конструкція

Конструктивно НКП БМ – це ящики навісні та для встановлення на підлогу (з встановленням їх на підставки) і переносні з однобічним обслуговуванням.

Залежно від типовиконання НКП БМ апаратура розміщується всередині на панелях, кутниках або на DIN-рейках. НКП БМ вводу й вимірювання мають окремий відсік для встановлення блока вимірювання з апаратурою обліку й сигнальною лампочкою, що фіксує наявність напруги мережі живлення. Блок вимірювання пломбують.

У НКП БМ вводу й вимірювання, головних розподільних, розподільних і кінцевих розподільних апаратура й елементи розведення (шини, проводи) повинні бути закриті захисними панелями.

На захисній панелі для кожного вимикача передбачається отвір для доступу до механізму керування й табличка функціонального призначення вимикача.

На внутрішньому боці дверей НКП БМ наклеєна електрична схема.

Ввід кабелів передбачається знизу або зверху, при цьому допускається вивід кабелів з гумовою й пластмасовою ізоляцією, з мідними й алюмінієвими жилами.

Конструкцією передбачене кріплення ввідного й вивідних кабелів  усередині НКП БМ. НКП БМ виготовляють із ступенем захисту IP54 із сальниками, а при ступені захисту IP44 – з пластмасовими ущільнювачами.

З'єднання типових НКП БМ для облаштування електропостачання будівельного майданчика має бути виконане відповідно до проектної схеми.

Під'єднання до блоків вводу НКП БМ виводу й вимірювання, головних розподільних, розподільних і кінцевих здійснюється відрізками кабелю.

Під'єднання блоків вводу НКП БМ штепсельних і трансформаторних здійснюється подовжувачами до вхідних розеток відповідного НКП БМ, установлених на штатному кабелі.

Під'єднання навантаження до блоків виводу НКП БМ вводу й вимірювання, головних розподільних, розподільних і кінцевих здійснюється відрізками кабелю. Електроінструмент під'єднують до розеток блоків виводу НКП БМ штепсельних і трансформаторних, які для захисту обслуговуючого персоналу від ураження електричним струмом забезпечені пристроями захисного відімкнення. Струм витоку, при якому спрацьовує пристрій захисного відімкнення, – не більше 30 мА.

За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Електротема"

http://www.eltema.com.ua/

Теги та ключові фрази
яка напруга використовується для електропостачання будівельного майданчика, електропостачання 04 будівельного майданчика, від яких джерел здійснюється електропостачання будмайданчика, за допомогою яких джерел можна забеспечити будмайданчик електроенергією, лифты НКП що це?, яка напруга використовується для електропостачання будівельного майданчика?змінна однофазна напруга, розділювальний трансформатор 6 кв, електробезпека на будівельному майданчику????? ???? ??????? ???????, НКП БМ, переносной щит временного электроснабжения


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.