Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

26 вітротурбін для 100-мегаватної вітрової станції на Запоріжжі
16.04.2019р.

Данська компанія «Vestas» виготовила 26 вітрових турбін...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

5103
15.02.2010р. |
Проводи ізольовані й захищені

У період електрифікації створена розгалужена мережа повітряних ліній електропередачі (ПЛ). Значна частина цих ПЛ експлуатується фактично за межами нормативного терміну служби, а нормативні документи орієнтують на застосування ізольованих і захищених проводів при спорудженні нових ПЛ. Застосування ізольованих і захищених проводів при спорудженні повітряних ліній дасть змогу значною мірою підвищити надійність і економічність електропостачання споживачів.

Закордонний досвід застосування ізольованих проводів для ПЛ показує, що в цей час одержали поширення чотири типи проводів, конструктивне виконання яких у європейських країнах базується на основі гармонізованих документів HD 626 S1 ч. 3-6 комітету CENELEC і національних стандартів.

Типове конструктивне виконання самонесучих ізольованих проводів з ізольованою несучою нульовою жилою полягає в тому, що навколо ізольованої нульової несучої жили скручені основні ізольовані проводи й ізольовані допоміжні проводи для кіл вуличного освітлення. Проводи СІП-1А вирізняються тим, що їх ізоляція виконана зі світлостабілізованого термопластичного поліетилену (ПЕ), а в проводах СІП-2А ізоляція виконана зі зшитого ПЕ. Нульова жила виконує роль несучого елемента проводу й служить нульовим робочим (N), нульовим захисним (РЕ) або об’єднаним (PEN) провідником. Конструкції СІП з ізольованою нульовою несучою жилою набули широкого застосування в Італії, Франції, Бельгії, Португалії, Іспанії, Греції, Ізраїлі, Росії, Аргентині, Бразилії, Малайзії, Індонезії.

Ізольовані проводи з неізольованою несучою жилою поширені у Фінляндії, Чехії, ПАР, а також у Росії.

Проводи ізольовані без несучого елемента, на відміну від проводів з нульовою несучою жилою, є пучком ізольованих алюмінієвих проводів, скручених у загальне осердя. Таким чином, при експлуатації розтяжні зусилля сприймають усі жили. Конструкції ізольованих проводів без несучого елемента одержали розвиток у Німеччині, Великобританії, Австрії, Польщі, Швеції й Норвегії.

Слід зазначити, що із усіх трьох типів ізольованих проводів вимогам із забезпечення надійності й безпеки електропостачання більшою мірою відповідають проводи СІП-2А (аналог проводу Торсада згідно з NFC 33 209, Франція). Завдяки наявності ізольованої нульової несучої жили значно знижується ймовірність короткого замикання на нульовий провід, підвищується стійкість до впливу корозійних середовищ і стійкість до атмосферних перенапруг, а також є можливість здійснювати відгалуження без вимкнення лінії.

Четвертим типом проводів є одножильні захищені проводи, у яких ізоляційний шар поверх струмопровідної жили виконує роль захисної ізоляції, завдяки якій можна зменшити відстань між проводами на опорах ПЛ і знизити ймовірність короткого замикання на землю. Ці проводи передбачені для спорудження ПЛ на напругу 10, 20 і 35 кВ.

Різноманіття ізольованих проводів на ринку, що утворився в результаті різного підходу до вибору типів проведення в конкретних енергосистемах, призводить до необхідності уніфікувати проводи для ПЛ, як це прийнято в енергосистемах інших країн, або визначити раціональні галузі застосування ізольованих проводів тих чи інших марок з урахуванням їх параметрів і експлуатаційних властивостей.

Відмінною рисою проводів типу СІП-2, СІП-2А, СІП-1, СІП-1А є наявність нульової жили, що виготовляється зі сплаву алюмінію (Al, Mg, Si), хоча допускається застосування алюмінієвих жил, зміцнених сталевим сердечником.

Нульову несучу жилу й основні жили СІП виготовляють багатодротовими ущільненими. Коефіцієнт заповнення перетину становить 0,90-0,94 (крім перетину 54,6 мм2). Основна й допоміжна жили проводу СІП-2А ізольовані термостабілізованим світлостійким композитом ПЕ переважно типу Visico LE 4423/LE 4472.

Одним з найважливіших вимог до робочої й захисної ізоляції проводів для ПЛ є стійкість до впливу погодних факторів – сонячної радіації, температури, дощу, від’ємних температур.

Перевірка стійкості ізоляції СІП до впливу комплексу факторів здійснюється відповідно до методу, рекомендованого в HD 626 S1, ч. 2, шляхом впливу тижневих циклів (168 годин).

Після завершення впливів трьох випробувальних циклів перевіряють фізико-механічні характеристики ізоляції. При цьому зміни середніх значень міцності й відносного подовження при розриві не повинні перевищувати 30%.

До ізоляції нульової несучої жили додатково пред'являється вимога щодо стійкості до термомеханічних навантажень і щільності прилягання до струмопровідної жили. Щільність прилягання ізоляції до жили перевіряють шляхом прикладення зусиль зсуву, які повинні становити не менше 180 Н – для перетинів жил 25 – 54,6 мм2 і 200 Н – для перетинів 70-95 мм2.

Стійкість до термомеханічних навантажень оцінюється за впливом 500 циклів нагрівання з прикладенням розтягувальних зусиль, що змінюються. Випробування проводять на спеціальному стенді.

Ці спеціальні види випробувань для СІП є обов'язковими при виборі матеріалів для ізоляції й технологічних режимів її накладення.

Проводи ізольовані й захищені з урахуванням їх переваг та уже наявного досвіду їхньої експлуатації сьогодні починають широко застосовувати в енергосистемах, що значною мірою підвищує надійність і економічність електропостачання споживачів.

За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Електротема"

http://www.eltema.com.ua/

Теги та ключові фрази
наявність нульової жили, Типи проводів ПЛ, Проводи та їх види, ізольовані проводи, типи проводів, роль нульового проводу, ізольовані провода, гелендваген тройные обои на samsung s5230, инструкция стиралка siemens xm 1050, види проводів
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.