Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
У Нікополі побудували найбільшу СЕС в Європі
15.02.2019р.

ТОВ «Солар-Фарм-1» у середині січня 2019 року ввело в...

Заборонили будівництво вітропарку за €1,7 млрд, підозрюючи фінансування з РФ
15.02.2019р.

Поліція безпеки Естонії наклала заборону на...

Створено оперативний штаб з будівництва Дністровської ГАЕС на чолі з міністром
14.02.2019р.

Міністерство енергетики та вугільної промисловості...

Встановлено «зелений» тариф до 2030 року для СЕС загальною потужністю 100МВт
14.02.2019р.

Національна комісія, що здійснює держрегулювання у...

Побудували сонячну станцію на 3000 гектарах
13.02.2019р.

У Марокко звели найбільшу у світі електростанцію з...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

4260
15.02.2010р. |
Термоусадні кабельні муфти

Нині як закордонні, так і вітчизняні виробники кабельних арматур пропонують найширший вибір кабельних муфт. Залежно від конструктивних особливостей і використовуваних матеріалів вони поділяються на свинцеві, епоксидні, заливні, термоусадні, муфти холодної усадки й натяжні.

На користь яких зробити вибір? Відповідь очевидна – на користь тих, які мають найвищі якісні характеристики і надійність. Науково-технічні дослідження в галузі матеріалознавства, електротехніки, хімії і ядерної фізики підтверджують: усім цим вимогам відповідають кабельні термоусадні муфти з полімерних матеріалів.

Останні промислові розробки дають змогу створювати полімерні композиції із заздалегідь заданими властивостями. Основні з них – теплостійкість, опір агресивному середовищу, електрична провідність тощо. Однак крім цього, саме полімерні матеріали забезпечують довговічність, еластичність і міцність термоусадних муфт.

При цьому термоусадні матеріали можуть бути використані не тільки як ізолюючі. Технологічні полімери можуть мати антитрекінгові й провідні властивості, а також вони здатні вирівнювати напруженість електричного поля, що дає змогу вирішити проблеми, які виникають при обробленні кабелю й подальшій його експлуатації. Однак при відновленні ізоляції кабелю необхідно враховувати такі фізико-хімічні явища, як напруженість електричного поля, іонізація повітря, нагрівання, ефект трекінгу тощо.

Один із найбільш технологічних компонентів термоусадної муфти – трубка вирівнювання електричного поля. Ця трубка має строго певні імпендансні характеристики, тобто – здатність рівномірно розподіляти силові лінії, запобігаючи їх концентрації й локалізації. Таким чином, трубка вирівнювання електричного поля вирішує одну із серйозних проблем, що виникають при монтажі кабельної лінії, у процесі якого на зрізі екрана кабелю виникає напруженість електричного поля і, як наслідок, іонізація повітря. Продукти іонізації у великій концентрації призводять до пробою муфти й виходу з ладу всієї кабельної лінії.

Трекінг – утворення вугільних доріжок на поверхні ізоляції жил кабелю, які провокують забруднення й вологе середовище. Переважно цей процес відбувається в кінцевих муфтах зовнішнього встановлення. Причому, якщо муфта застосовується в місцях з підвищеним забрудненням, ризик її пробою зростає в кілька разів. Згодом вугільні провідні доріжки розростаються і, досягаючи критичної величини, призводять до пробою муфти. Для запобігання явища трекінгу в кабельних муфтах застосовують антитрекінгову трубку.

У чому ж полягає особливість антитрекінгової трубки? Її призначення стає зрозумілим із самої назви: "анти" – перешкода явищу трекінга. Ця трубка виконана з особливого ізоляційного матеріалу, до складу якого входять спеціальні домішки, що надають їй не тільки характерний цегляно-червоний колір, а й антитрекінговість, стійкість до УФ-випромінювання, старіння, кліматичних умов тощо. З антитрекінгового матеріалу виготовляють трубки для ізоляції жил, а також інші елементи муфти: ізолятори, рукавички тощо.

Таким чином, основними аргументами для використання термоусадних кабельних муфт, виготовлених із застосуванням передових технологій в галузі полімерних матеріалів, стає:

- максимальне зниження ризику пробою муфти внаслідок рівномірного розподілу силових ліній електричного поля на зрізі екрана кабелю;

- збільшення терміну служби кабельних муфт, застосовуваних у зонах з несприятливими умовами.

Додатково термоусадні муфти вирізняються від інших зниженням часу на електромонтажні роботи і економічність.

Усі перераховані фактори мають немаловажне значення при виборі кабельних муфт.

Саме застосування термоусадних матеріалів дає змогу прокладати кабельні лінії найоптимальніше з погляду часу на проведення електромонтажних робіт, вартості матеріалів, а головне – надійності та довговічності.

За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Електротема"

http://www.eltema.com.ua/

Теги та ключові фрази
виробники кабельних муфт в україні, геи башкиры фото беспл., застосування кабельних муфт в Україні, мрії збуваються новий канал, кабельні муфти та розробки, виробники кабельних муфт сс-100, муфти кабельні, Індикатори і покажчики напруги "Електротема", термоусадні муфти, Муфти кабельні ціна


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
04.11.2010р.

Індикатори і покажчики напруги 1

Приладів, що показують наявність напруги досить багато - від самого простого індикатора напруги на газорозрядній лампочці (неонці) і закінчуючи приладами які показують не тільки наявність напруги але і безліч інших параметрів

20.07.2010р.

Альтернативная энергетика для малых предприятий

Любому нормальному человеку хочется пользоваться бесплатной экологически чистой энергией, (энергией Солнца, ветра, реки, морской волны и т.д.). Альтернативная энергетика (АЭ), как раз и занимается решением проблем по использованию данных видов энергии

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.