Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для...
Традиційно в світі як енергоносії використовуються...
Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...
Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...
Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...
Вам подобається оновлений портал?
Нині як закордонні, так і вітчизняні виробники кабельних арматур пропонують найширший вибір кабельних муфт. Залежно від конструктивних особливостей і використовуваних матеріалів вони поділяються на свинцеві, епоксидні, заливні, термоусадні, муфти холодної усадки й натяжні.
На користь яких зробити вибір? Відповідь очевидна – на користь тих, які мають найвищі якісні характеристики і надійність. Науково-технічні дослідження в галузі матеріалознавства, електротехніки, хімії і ядерної фізики підтверджують: усім цим вимогам відповідають кабельні термоусадні муфти з полімерних матеріалів.
Останні промислові розробки дають змогу створювати полімерні композиції із заздалегідь заданими властивостями. Основні з них – теплостійкість, опір агресивному середовищу, електрична провідність тощо. Однак крім цього, саме полімерні матеріали забезпечують довговічність, еластичність і міцність термоусадних муфт.
При цьому термоусадні матеріали можуть бути використані не тільки як ізолюючі. Технологічні полімери можуть мати антитрекінгові й провідні властивості, а також вони здатні вирівнювати напруженість електричного поля, що дає змогу вирішити проблеми, які виникають при обробленні кабелю й подальшій його експлуатації. Однак при відновленні ізоляції кабелю необхідно враховувати такі фізико-хімічні явища, як напруженість електричного поля, іонізація повітря, нагрівання, ефект трекінгу тощо.
Один із найбільш технологічних компонентів термоусадної муфти – трубка вирівнювання електричного поля. Ця трубка має строго певні імпендансні характеристики, тобто – здатність рівномірно розподіляти силові лінії, запобігаючи їх концентрації й локалізації. Таким чином, трубка вирівнювання електричного поля вирішує одну із серйозних проблем, що виникають при монтажі кабельної лінії, у процесі якого на зрізі екрана кабелю виникає напруженість електричного поля і, як наслідок, іонізація повітря. Продукти іонізації у великій концентрації призводять до пробою муфти й виходу з ладу всієї кабельної лінії.
Трекінг – утворення вугільних доріжок на поверхні ізоляції жил кабелю, які провокують забруднення й вологе середовище. Переважно цей процес відбувається в кінцевих муфтах зовнішнього встановлення. Причому, якщо муфта застосовується в місцях з підвищеним забрудненням, ризик її пробою зростає в кілька разів. Згодом вугільні провідні доріжки розростаються і, досягаючи критичної величини, призводять до пробою муфти. Для запобігання явища трекінгу в кабельних муфтах застосовують антитрекінгову трубку.
У чому ж полягає особливість антитрекінгової трубки? Її призначення стає зрозумілим із самої назви: "анти" – перешкода явищу трекінга. Ця трубка виконана з особливого ізоляційного матеріалу, до складу якого входять спеціальні домішки, що надають їй не тільки характерний цегляно-червоний колір, а й антитрекінговість, стійкість до УФ-випромінювання, старіння, кліматичних умов тощо. З антитрекінгового матеріалу виготовляють трубки для ізоляції жил, а також інші елементи муфти: ізолятори, рукавички тощо.
Таким чином, основними аргументами для використання термоусадних кабельних муфт, виготовлених із застосуванням передових технологій в галузі полімерних матеріалів, стає:
- максимальне зниження ризику пробою муфти внаслідок рівномірного розподілу силових ліній електричного поля на зрізі екрана кабелю;
- збільшення терміну служби кабельних муфт, застосовуваних у зонах з несприятливими умовами.
Додатково термоусадні муфти вирізняються від інших зниженням часу на електромонтажні роботи і економічність.
Усі перераховані фактори мають немаловажне значення при виборі кабельних муфт.
Саме застосування термоусадних матеріалів дає змогу прокладати кабельні лінії найоптимальніше з погляду часу на проведення електромонтажних робіт, вартості матеріалів, а головне – надійності та довговічності.
За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Електротема"
Додати до закладок | Підписатись | Версія для друку |
Індикатори і покажчики напруги 1
Приладів, що показують наявність напруги досить багато - від самого простого індикатора напруги на газорозрядній лампочці (неонці) і закінчуючи приладами які показують не тільки наявність напруги але і безліч інших параметрів
Альтернативная энергетика для малых предприятий
Любому нормальному человеку хочется пользоваться бесплатной экологически чистой энергией, (энергией Солнца, ветра, реки, морской волны и т.д.). Альтернативная энергетика (АЭ), как раз и занимается решением проблем по использованию данных видов энергии
15/01/2021
|
0
|