Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Для інвесторів в зелену енергетику правил “заднім числом” не змінюватимуть, - прем’єр
21.02.2020р.

Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для...

Енергетика майбутнього: боротьба зеленого та синього водню
21.02.2020р.

Традиційно в світі як енергоносії використовуються...

Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

5056
15.02.2010р. |
Термоусадні кабельні муфти

Нині як закордонні, так і вітчизняні виробники кабельних арматур пропонують найширший вибір кабельних муфт. Залежно від конструктивних особливостей і використовуваних матеріалів вони поділяються на свинцеві, епоксидні, заливні, термоусадні, муфти холодної усадки й натяжні.

На користь яких зробити вибір? Відповідь очевидна – на користь тих, які мають найвищі якісні характеристики і надійність. Науково-технічні дослідження в галузі матеріалознавства, електротехніки, хімії і ядерної фізики підтверджують: усім цим вимогам відповідають кабельні термоусадні муфти з полімерних матеріалів.

Останні промислові розробки дають змогу створювати полімерні композиції із заздалегідь заданими властивостями. Основні з них – теплостійкість, опір агресивному середовищу, електрична провідність тощо. Однак крім цього, саме полімерні матеріали забезпечують довговічність, еластичність і міцність термоусадних муфт.

При цьому термоусадні матеріали можуть бути використані не тільки як ізолюючі. Технологічні полімери можуть мати антитрекінгові й провідні властивості, а також вони здатні вирівнювати напруженість електричного поля, що дає змогу вирішити проблеми, які виникають при обробленні кабелю й подальшій його експлуатації. Однак при відновленні ізоляції кабелю необхідно враховувати такі фізико-хімічні явища, як напруженість електричного поля, іонізація повітря, нагрівання, ефект трекінгу тощо.

Один із найбільш технологічних компонентів термоусадної муфти – трубка вирівнювання електричного поля. Ця трубка має строго певні імпендансні характеристики, тобто – здатність рівномірно розподіляти силові лінії, запобігаючи їх концентрації й локалізації. Таким чином, трубка вирівнювання електричного поля вирішує одну із серйозних проблем, що виникають при монтажі кабельної лінії, у процесі якого на зрізі екрана кабелю виникає напруженість електричного поля і, як наслідок, іонізація повітря. Продукти іонізації у великій концентрації призводять до пробою муфти й виходу з ладу всієї кабельної лінії.

Трекінг – утворення вугільних доріжок на поверхні ізоляції жил кабелю, які провокують забруднення й вологе середовище. Переважно цей процес відбувається в кінцевих муфтах зовнішнього встановлення. Причому, якщо муфта застосовується в місцях з підвищеним забрудненням, ризик її пробою зростає в кілька разів. Згодом вугільні провідні доріжки розростаються і, досягаючи критичної величини, призводять до пробою муфти. Для запобігання явища трекінгу в кабельних муфтах застосовують антитрекінгову трубку.

У чому ж полягає особливість антитрекінгової трубки? Її призначення стає зрозумілим із самої назви: "анти" – перешкода явищу трекінга. Ця трубка виконана з особливого ізоляційного матеріалу, до складу якого входять спеціальні домішки, що надають їй не тільки характерний цегляно-червоний колір, а й антитрекінговість, стійкість до УФ-випромінювання, старіння, кліматичних умов тощо. З антитрекінгового матеріалу виготовляють трубки для ізоляції жил, а також інші елементи муфти: ізолятори, рукавички тощо.

Таким чином, основними аргументами для використання термоусадних кабельних муфт, виготовлених із застосуванням передових технологій в галузі полімерних матеріалів, стає:

- максимальне зниження ризику пробою муфти внаслідок рівномірного розподілу силових ліній електричного поля на зрізі екрана кабелю;

- збільшення терміну служби кабельних муфт, застосовуваних у зонах з несприятливими умовами.

Додатково термоусадні муфти вирізняються від інших зниженням часу на електромонтажні роботи і економічність.

Усі перераховані фактори мають немаловажне значення при виборі кабельних муфт.

Саме застосування термоусадних матеріалів дає змогу прокладати кабельні лінії найоптимальніше з погляду часу на проведення електромонтажних робіт, вартості матеріалів, а головне – надійності та довговічності.

За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Електротема"

http://www.eltema.com.ua/

Теги та ключові фрази
виробники кабельних муфт в україні, геи башкиры фото беспл., застосування кабельних муфт в Україні, мрії збуваються новий канал, кабельні муфти та розробки, виробники кабельних муфт сс-100, муфти кабельні, Індикатори і покажчики напруги "Електротема", термоусадні муфти, Муфти кабельні ціна


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
04.11.2010р.

Індикатори і покажчики напруги 1

Приладів, що показують наявність напруги досить багато - від самого простого індикатора напруги на газорозрядній лампочці (неонці) і закінчуючи приладами які показують не тільки наявність напруги але і безліч інших параметрів

20.07.2010р.

Альтернативная энергетика для малых предприятий

Любому нормальному человеку хочется пользоваться бесплатной экологически чистой энергией, (энергией Солнца, ветра, реки, морской волны и т.д.). Альтернативная энергетика (АЭ), как раз и занимается решением проблем по использованию данных видов энергии

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.