Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

26 вітротурбін для 100-мегаватної вітрової станції на Запоріжжі
16.04.2019р.

Данська компанія «Vestas» виготовила 26 вітрових турбін...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

6810
05.03.2010р. |
Автоматизована система керування технологічними процесами

Нині немає галузі промисловості, де б не застосовували автоматизацію технологічних процесів. Одними з головних переваг АСК ТП є зниження або повне уникнення впливу так званого «людського фактора» на керований процес, скорочення персоналу, мінімізація витрат сировини, підвищення якості вихідного продукту і, в остаточному підсумку, істотне підвищення ефективності виробництва.

Основні функції, виконувані подібними системами, – контроль і керування, обмін даними, обробка, нагромадження й зберігання інформації, формування сигналів тривог, побудова графіків і звітів.

Автоматизована система керування технологічними процесами - сукупність апаратно-програмних засобів (SCADA – система, датчики, виконавчі механізми, контролери, операційна система реального часу, пульти оператора), що здійснюють контроль і керування виробничими й технологічними процесами; підтримуючи зворотний зв'язок і активно впливаючи на хід процесу при відхиленні його від заданих параметрів; забезпечуючи регулювання й оптимізацію керованого процесу.

SCADA – система диспетчерського керування й збору даних. Спеціальне програмне забезпечення, що вирішує завдання введення-виведення інформації в системі АСК ТП, відстеження аварійних і передаварійних ситуацій, обробка й виведення на пульт оператора графічної інформації про процес, підтримування звітів про виконання технологічного процесу. У світі існують десятки типів подібних систем.

Датчик – пристрій, що перетворить фізичні параметри технологічного процесу в електричні сигнали, що надходять надалі на контролер.

Виконавчий механізм – пристрій, що перетворить електричні сигнали у фізичні впливи, які здійснюють керування параметрами технологічного процесу в автоматичному або ручному режимі.

Контролер – пристрій, призначений для одержання в реальному часі інформації з датчиків, перетворення її й обміну з іншими компонентами системи автоматизації (комп'ютер оператора, монітор, база даних тощо), а також для керування виконавчими механізмами.

ОСРЧ – операційна система реального часу. Такі системи забезпечують гарантований час доступу до комп'ютерних ресурсів, і реагують на незаплановані зовнішні події і підтримують скороминучі (мілі- і мікросекунди) технологічні процеси.

Пульт оператора (автоматизоване робоче місце оператора, АРМ) – спеціально обладнане місце для обслуговуючого персоналу, куди надходить уся інформація про технологічний процес. У низці випадків оператор може втрутитися в хід процесу й перевести його на ручне керування.

Впровадження АСК ТП широко поширюються в різних секторах вітчизняної економіки – нафтовій й газовій промисловості, хімії й нафтохімії, металургії, енергетиці. Останнім часом АСК ТП починають проникати в такі сфери, як керування дорожнім рухом, медицина, машинобудування, ЖКГ. Окремий напрям їхнього застосування становить військова й космічна техніка, де системи автоматизації використовують як убудовані засоби контролю й керування.

Системи промислової автоматизації одержали широке поширення на західному ринку в середині 70 років, коли комп'ютерні технології вийшли на рівень, що зробив виправданим їхнє масове використання у виробництві.

Формування сектора АСК ТП у нашій країні почалося наприкінці 80-х – початку 90-х років, коли спеціалізовані проектні інститути, що вивчають питання автоматизації технологічних процесів у рамках однієї галузі, не змогли оперативно й ефективно інтегруватися в умови нової економіки. Їхнє місце стали займати комерційні організації, що спеціалізуються в галузі автоматизації технологічних процесів у широкому спектрі завдань. Нині ринок АСК ТП можна вважати цілком сформованою структурою, лідерами якого є великі компанії, що виконують комплексні проекти "під ключ", незалежно від галузі автоматизовуваного підприємства. Дрібніші компаній, в основному, постачають комплектуючі і виконують невеликі проекти.

В останні роки намітилася виражена тенденція до інтеграції систем категорій АСК ТП і АСКВ ("автоматизована система керування виробництвом"). При цьому комплексна система автоматизації є трирівневою пірамідою керування промисловим підприємством.

Верхній рівень керування підприємством (адміністративно-господарський) вирішує стратегічні завдання, забезпечує керування ресурсами в масштабі підприємства загалом, в т. ч. частину функцій підтримки виробництва (довготермінове планування й стратегічне керування в річному, квартальному, місячному масштабі).

Інтеграційний рівень керування (виробничий) вирішує завдання оперативного керування процесом виробництва, а відповідна автоматизована система забезпечує ефективне використання ресурсів (сировина, енергоносії, виробничі засоби, персонал) і оптимальне виконання планових завдань (змінне, добове, декадне, місячне) на рівні цеху, дільниці.

Нижній рівень вирішує класичні завдання керування технологічними процесами.
Інтеграція АСКВ із системами реального часу АСК ТП забезпечує оперативність і вірогідність інформації, на підставі якої приймаються управлінські рішення на всіх рівнях управлінської вертикалі.

За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Електротема"

http://www.eltema.com.ua/

Теги та ключові фрази
технологічни процес управліня технологічним процесом, використання датчикiв АСК, система програмного керування технологічним процесом керування електрокотельної, аытоматизация технологичних процесов и систем автоматичеого керування курсак, http, Автоматизована система управлиння торговельним технологичних процесив технология, керування іноваційними процесами, автоматизоване керування, арм технологічними процесами, коди до комп'ютерної гри S.T.A.L.K.E.R. Sigerous mod


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.