Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Законопроект про Фонд енергоефективності пройшов перше читання
21.03.2017р.

Народні депутати України підтримали у першому...

Більше 100 гектарів під сонячні електростанції
21.03.2017р.

Голова Вінницької ОДА підписав розпорядження про...

СЕС у зоні ЧАЕС хочуть будувати уже 52 компанії
21.03.2017р.

Україна отримала 52 заявки від різних компаній на...

Корейська делегація презентувала можливості співпраці…
21.03.2017р.

Міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор...

Намагалися здати на металобрухт 25-метрову електроопору
17.03.2017р.

На Івано-Франківщині зловмисники розібрали на...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

6099
05.03.2010р. |
Автоматизована система керування технологічними процесами

Нині немає галузі промисловості, де б не застосовували автоматизацію технологічних процесів. Одними з головних переваг АСК ТП є зниження або повне уникнення впливу так званого «людського фактора» на керований процес, скорочення персоналу, мінімізація витрат сировини, підвищення якості вихідного продукту і, в остаточному підсумку, істотне підвищення ефективності виробництва.

Основні функції, виконувані подібними системами, – контроль і керування, обмін даними, обробка, нагромадження й зберігання інформації, формування сигналів тривог, побудова графіків і звітів.

Автоматизована система керування технологічними процесами - сукупність апаратно-програмних засобів (SCADA – система, датчики, виконавчі механізми, контролери, операційна система реального часу, пульти оператора), що здійснюють контроль і керування виробничими й технологічними процесами; підтримуючи зворотний зв'язок і активно впливаючи на хід процесу при відхиленні його від заданих параметрів; забезпечуючи регулювання й оптимізацію керованого процесу.

SCADA – система диспетчерського керування й збору даних. Спеціальне програмне забезпечення, що вирішує завдання введення-виведення інформації в системі АСК ТП, відстеження аварійних і передаварійних ситуацій, обробка й виведення на пульт оператора графічної інформації про процес, підтримування звітів про виконання технологічного процесу. У світі існують десятки типів подібних систем.

Датчик – пристрій, що перетворить фізичні параметри технологічного процесу в електричні сигнали, що надходять надалі на контролер.

Виконавчий механізм – пристрій, що перетворить електричні сигнали у фізичні впливи, які здійснюють керування параметрами технологічного процесу в автоматичному або ручному режимі.

Контролер – пристрій, призначений для одержання в реальному часі інформації з датчиків, перетворення її й обміну з іншими компонентами системи автоматизації (комп'ютер оператора, монітор, база даних тощо), а також для керування виконавчими механізмами.

ОСРЧ – операційна система реального часу. Такі системи забезпечують гарантований час доступу до комп'ютерних ресурсів, і реагують на незаплановані зовнішні події і підтримують скороминучі (мілі- і мікросекунди) технологічні процеси.

Пульт оператора (автоматизоване робоче місце оператора, АРМ) – спеціально обладнане місце для обслуговуючого персоналу, куди надходить уся інформація про технологічний процес. У низці випадків оператор може втрутитися в хід процесу й перевести його на ручне керування.

Впровадження АСК ТП широко поширюються в різних секторах вітчизняної економіки – нафтовій й газовій промисловості, хімії й нафтохімії, металургії, енергетиці. Останнім часом АСК ТП починають проникати в такі сфери, як керування дорожнім рухом, медицина, машинобудування, ЖКГ. Окремий напрям їхнього застосування становить військова й космічна техніка, де системи автоматизації використовують як убудовані засоби контролю й керування.

Системи промислової автоматизації одержали широке поширення на західному ринку в середині 70 років, коли комп'ютерні технології вийшли на рівень, що зробив виправданим їхнє масове використання у виробництві.

Формування сектора АСК ТП у нашій країні почалося наприкінці 80-х – початку 90-х років, коли спеціалізовані проектні інститути, що вивчають питання автоматизації технологічних процесів у рамках однієї галузі, не змогли оперативно й ефективно інтегруватися в умови нової економіки. Їхнє місце стали займати комерційні організації, що спеціалізуються в галузі автоматизації технологічних процесів у широкому спектрі завдань. Нині ринок АСК ТП можна вважати цілком сформованою структурою, лідерами якого є великі компанії, що виконують комплексні проекти "під ключ", незалежно від галузі автоматизовуваного підприємства. Дрібніші компаній, в основному, постачають комплектуючі і виконують невеликі проекти.

В останні роки намітилася виражена тенденція до інтеграції систем категорій АСК ТП і АСКВ ("автоматизована система керування виробництвом"). При цьому комплексна система автоматизації є трирівневою пірамідою керування промисловим підприємством.

Верхній рівень керування підприємством (адміністративно-господарський) вирішує стратегічні завдання, забезпечує керування ресурсами в масштабі підприємства загалом, в т. ч. частину функцій підтримки виробництва (довготермінове планування й стратегічне керування в річному, квартальному, місячному масштабі).

Інтеграційний рівень керування (виробничий) вирішує завдання оперативного керування процесом виробництва, а відповідна автоматизована система забезпечує ефективне використання ресурсів (сировина, енергоносії, виробничі засоби, персонал) і оптимальне виконання планових завдань (змінне, добове, декадне, місячне) на рівні цеху, дільниці.

Нижній рівень вирішує класичні завдання керування технологічними процесами.
Інтеграція АСКВ із системами реального часу АСК ТП забезпечує оперативність і вірогідність інформації, на підставі якої приймаються управлінські рішення на всіх рівнях управлінської вертикалі.

За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Електротема"

http://www.eltema.com.ua/

Теги та ключові фрази
технологічни процес управліня технологічним процесом, використання датчикiв АСК, система програмного керування технологічним процесом керування електрокотельної, аытоматизация технологичних процесов и систем автоматичеого керування курсак, http, Автоматизована система управлиння торговельним технологичних процесив технология, керування іноваційними процесами, автоматизоване керування, арм технологічними процесами, коди до комп'ютерної гри S.T.A.L.K.E.R. Sigerous mod


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.