Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Для інвесторів в зелену енергетику правил “заднім числом” не змінюватимуть, - прем’єр
21.02.2020р.

Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для...

Енергетика майбутнього: боротьба зеленого та синього водню
21.02.2020р.

Традиційно в світі як енергоносії використовуються...

Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

3644
29.03.2010р. |
PYROHALON – пожежа не страшна!

Причиною кожної п'ятої пожежі є порушення правил улаштування й експлуатації електроустаткування. Загоряння від короткого замикання в електропроводці найчастіше відбувається через застаріле або неякісне устаткування.

Економія на системах пожежогасіння й сигналізації й найголовнішій системі будинку – на кабелях нерідко призводить до сумних наслідків. Їхня вартість у загальному обсязі інвестицій не перевищує 3–5%. Однак навіть такі мізерні витрати намагаються скоротити ще більше й власники споруджуваних будинків, і підрядні організації, купуючи та встановлюючи кабель і електротехнічне устаткування недостатньої, а часом і сумнівної якості. Різниця за ціною з надійним і якісним електрообладнанням при цьому становить не більше 20%, або не більше 1% від інвестицій. Проте тимчасовій вигоді нерідко віддають перевагу над безпекою.

Чому це відбувається?

Причин декілька:

- відсутність чіткої нормативної бази, що регламентує діяльність проектних і підрядних організацій;

- слабкий контроль компаній-підрядників з боку інвесторів і замовників;

- державні служби відсторонені від контролю на етапі спорудження будинків.

Що робити?

Відповідь досить тривіальна: встановлювати якісне устаткування. А як же зрозуміти, що якісне, а що ні? От це вже складніше.

У СНД працює велика кількість заводів, що випускають кабельно-провідникову продукцію згідно з національними стандартами. На пожежобезпечні кабелі, призначені для прокладання в житлових і громадських спорудах, стандарти запозичені з Європи й введені порівняно недавно. Але, на жаль, вони поки що не повною мірою відповідають першоджерелу.

Серед чинних стандартів на безпечні кабелі є декілька, які вважають основними:

- на непоширення горіння – МЕК 60332;

- на вогнестійкість – МЕК 60331;

- на прозорість диму при горінні – МЕК 61034;

- на корозійну активність продуктів горіння – МЕК 60754-2.

У свою чергу, приміром, характеристики кабелю на непоширення горіння повинні відповідати двом категоріям: на непоширення горіння кабелю при одиночному прокладанні й при груповому прокладанні.

Наприклад, у більшості випадків у будинках повинні прокладати кабелі, що не поширюють горіння при груповому прокладанні відповідно до МЕК 60332-3, категорія А.

А от, скажімо, кабель, що відповідає повністю вимогам стандартів на вогнестійкість, у СНД, за наявною інформацією, поки що не виробляють. Складність випуску конкурентоспроможних вогнестійких і безгалогенних кабелів пов'язана з відсутністю високоякісних пластикатів (компаундів), без яких неможливе їх виробництво. Пластикат – це основа кабелю і від неї прямо залежать його якість й, як наслідок, безпека людей при пожежі.

Нині дедалі ширше застосовують кабель марки Pyrohalon, що повністю відповідає європейським стандартам пожежобезпеки. Такий кабель у відкритому полум'ї при температурі 750 °С протягом 3 годин гарантує безперебійне електропостачання від джерела електроенергії до приймача.

Кабелі цієї марки застосовують у системах пожежогасіння, вентиляції, живлення ліфтів, аварійного освітлення тощо. Pyrohalon дає змогу у випадку пожежі евакуювати людей і потім вживати заходів для її гасіння.

Прозорість диму

Цей показник дуже важливий, тому що задимлення під час пожежі заважає орієнтуватися при евакуації. Європейські норми вимагають, щоб прозорість диму була не менше 80%.

Найчастіше дим містить такі токсичні речовини, як хлор (галогенна група), які спричиняють удушення й отруєння.

Варто наголосити, що більшість людей потерпають і гинуть саме від диму, а не від вогню. У чому справа? Знову ж, у пластикатах: відсутність галогенної групи в складі пластикатів, застосовуваних для виробництва кабелів Pyrohalon, відрізняє їх від ВВГ нг-LS. Кабелі Pyrohalon виробляються із застосуванням безгалогенних пластикатів, у яких намає хлору, брому, йоду. Такі кабелі майже не димлять при горінні, а їх запах схожий на запах парафінової свічки. Ізоляція кабелю, виготовлена із застосуванням пластикатів на основі ПВХ (полівінілхлориду) ненабагато дешевша, проте при горінні їдкий дим здатен призвести до загибелі людей.

Корозійна активність диму

Гази, що виділяються при горінні пластикатів на основі ПВХ, мають сильніший окислювальний вплив на метали, виводячи з ладу дороге устаткування. Із цієї причини нині в приміщеннях, де є велика кількість комп'ютерів, обчислювальної техніки й іншої дорогої апаратури, прокладають безгалогенні кабелі марки PYROHALON.

На закінчення короткої розповіді про безгалогенні кабелі, які не поширюють горіння, хотілося б звернути увагу ще на такий момент. На етапі закупівлі може трапитися казус, коли безгалогенні кабелі PYROHALON продавці намагаються замінити ВВГ нг-LS. Це дуже небезпечно, тому що всі кабелі Pyrohalon випускають з ізоляцією жили, розрахованою на тривалу роботу при 90 °С, а ВВГ нг-LS розраховані тільки на 70 °С. Це означає, що, заміняючи кабель Pyrohalon перерізом, наприклад, 120 мм2 або 2,5 мм2 на аналогічний ВВГ нг-LS, ви наражаєте на небезпеку кабельну мережу, яка навіть при звичайних навантаженнях буде працювати в аварійному режимі. Переріз жили ВВГ нг-LS має бути більшим на щабель – 150 і 4 мм2 відповідно, але такий ВВГ нг-LS кабель дорожчий, ніж PYROHALON.

Висновок

1. Ціна кабелів Pyrohalon порівнянна, а якщо керуватися струмовими навантаженнями кабелів, то істотно дешевша від аналогів.

2. Pyrohalon виготовлений відповідно до жорстких міжнародних норм.

3. Pyrohalon має всі необхідні сертифікати відповідності.

За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Електротема"

www.eltema.com.ua

Теги та ключові фрази
презентация pyrohalon, високонапорні насоси, нкре сайт, робота з провідніковими материламі, пожежі в електроустаткуванні, вогнестійкий кабель сертефікат, info, гасіння пожеж в електроустаткуванні, способи гасіння пожеж в електроустаткуванні, горіння кабелю


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.