Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

26 вітротурбін для 100-мегаватної вітрової станції на Запоріжжі
16.04.2019р.

Данська компанія «Vestas» виготовила 26 вітрових турбін...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

6051
12.04.2010р. |
Вільнопроточні мікроГЕС
Ми живемо на переломі двох епох – епохи вуглеводневого палива й епохи альтернативної енергетики. Вуглеводневе паливо людство інтенсивно використовує вже друге століття, яке очевидно буде останнім. В умовах економічної кризи частка його залежатиме від того, чи будуть розроблені нові технології в альтернативній енергетиці вчасно, до початку вичерпання запасів вуглеводневого палива. Іншими словами багато чого залежить від нас, у тому числі й наше здоров'я, здоров'я й благополуччя наших дітей. Одним із варіантів альтернативного джерела енергії є мобільна вільнопроточна мікроГЕС (Free-stream mobile micro hydroelectric power plant).

Рис. 1.

До мікрогідроелектростанцій (Micro hydroelectric power plant) відносять ГЕС зі встановленою потужністю до 100 кВт. Вільнопроточними мікроГЕС (Free-stream small hydroelectric power plant) є гідроелектростанції, які використовують кінематичну енергію водяного потоку в його природному стані. Мобільними МГЕС (Mobile small hydroelectric power plant) вважають ГЕС, конструктивне виконання якої передбачає можливість її переміщення на інше місце встановлення без порушення готовності до роботи її основних вузлів.

Основною перевагою мобільної мікроГЕС вільнопроточної (ММГЕСВ) є мобільність, невеликий термін виготовлення і, як наслідок, низькі витрати на 1 кВт встановленої потужності. ММГЕСВ може бути виконана у двох основних варіантах. Перший варіант із вільнопроточною турбіною пропелерного типу горизонтальною віссю обертання. Другий варіант із вільнопроточною турбіною ортогонального типу з вертикальною або горизонтальною віссю обертання. Можливий і третій варіант, що є симбіозом двох перших. Однак цей варіант не достатньо пророблений.

Варто сказати, що для вільнопроточних гідротурбін застосовують такі самі методи розрахунків, як для вітрових турбін відповідних типів, з урахуванням щільності, стискальності й в'язкості середовищ. Як і в повітряному середовищі, пропелерні турбіни найбільш швидкохідні й у воді.

Однак у традиційних пропелерних турбін необхідною вимогою з метою оптимізації параметрів є обертання лопатей від основи до периферії, що для промислового виготовлення є утрудненим. Крім того, для водного середовища з метою зменшення опору бажано мати тонкий профіль лопаті.

Другий тип турбіни менш швидкохідний, зате простіший у виготовленні.

Вільнопроточні гідравлічні турбіни за визначенням є тихохідними з більшим крутним моментом. Окружні швидкості, у воді в кілька разів менші ніж у повітрі через невеликі швидкості вільного річкового потоку, високу щільність й в'язкість води порівняно з повітрям.

Геометричні й гідродинамічні параметри турбіни слід розраховувати індивідуально, виходячи з параметрів водного потоку в тому місці, де використовуватимуть мікроГЕС. Іншими словами, немає універсальної оптимальної конструкції турбіни для всіх водних потоків. Із цієї причини виникає необхідність проектної діяльності виходячи з умов замовника.

Крім цього, при проектуванні необхідно враховувати й безліч інших додаткових змінних параметрів для досягнення оптимального результату.

Важливою складовою ММГЕСВ є електрогенератор. Необхідно спеціально розробляти електрогенератор для ММГЕСВ. Промисловість випускає стандартизовані швидкохідні електричні машини і їх використання неможливе без застосування мультиплікатора (редуктора) з великими передаточними числами. Промисловість випускає стандартизовані редуктори, їх вартість може в кілька разів перевищувати вартість генератора. Із цієї причини використовувати їх у ММГЕСВ не раціонально, тому що це спричинить значне зростання вартості.

Нині розроблені конструкції електричних машин, які дають змогу в генераторному режимі максимально ефективно використовувати особливість гідротурбін різних видів.

Запатентовано дві конструкції тихохідних високочастотних електричних машин (ТВЕМ). Одна конструкція торцевого типу, друга радіального. Машини цієї конструкції раціонально використовувати у поновлювальній енергетиці як генератори. Вартість їхнього виготовлення набагато нижча від вартості виготовлення традиційних електричних машин.

ММГЕСВ із пропелерною турбінною

Конструкція пропелерної ММГЕСВ показана на рис. 1. Ротор електрогенератора зовнішній (розташований за зовнішньорадіальною або торцевою схемою). Вал ММГЕСВ статичний, відіграє утримувальну роль. Усередині вала прокладений силовий кабель. Уся конструкція повністю занурюється у воду.

ММГЕСВ із ортогональною турбіною На рис. 2. наведена конструкція ММГЕСВ із вертикальним валом. Генератор розміщений на дні. Можливе розміщення генератора на плаваючому понтоні (тобто генератором вверх).

Рис. 2.

Конструкція з горизонтальним розміщенням вала також є варіантом розміщення. Лопаті турбіни мають аеродинамічний профіль оптимальної конфігурації для самостійного старту.

За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Електротема"

www.eltema.com.ua

Теги та ключові фрази
саморобна микрогес, продам мікрогідроелектростанції, мікрогідроелектростанції виробництво в україні, мікрогес ціна, мікрогідроелектростанції виробники ціни, мікрогес розрахунок, мікрогес проектування, генератор тихохідний, МІКРОГІДРОЕЛЕКТРОСТАНЦІЯ, МІКРОГІДРОЕЛЕКТРОСТАНЦІЯ САМОРОБНА
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.