Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

26 вітротурбін для 100-мегаватної вітрової станції на Запоріжжі
16.04.2019р.

Данська компанія «Vestas» виготовила 26 вітрових турбін...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

4990
19.04.2010р. |
Невичерпна енергія морських хвиль

Унікальна система генерації електричної енергії з невичерпної енергії морських хвиль, що розроблена шотландською компанією Pelamis Wave Power є результатом багаторічних досліджень вчених та інженерів. Ці установки є першим серійним варіантом, що використовуються з комерційною метою генерування «екологічно чисту електроенергію» для населення та для потреб промисловості.

КОНСТРУКЦІЯ «ЕЛЕКТРОСТАНЦІЇ–ЗМІЇ»

Перетворювачі енергії хвиль складаються з наполовину занурених у воду кількох циліндричних секцій, які з’єднуються одна з одною за допомогою шарнірного кріплення. Хвилі що зумовлюють рух цих секцій, приводять у рух і гідравлічні поршні, які накачують рідину під високим тиском в гідравлічний двигун. Цей двигун перетворює енергію тиску в енергію обертового руху і приводить в рух генератор, який виробляє електроенергію. З електричною мережею ферми сполучаються за допомогою підводного кабелю. Як відзначають фахівці компанії Pelamis, до основних технологічних переваг установок належать:

– стійкість до навколишнього середовища;

– порівняно низька собівартість виробленої енергії та швидка окупність затрачених коштів;

– перевірена технологія гарантованого електропостачання;

– не потребують частого втручання людей у роботу.

Довжина кожної ферми 140 м, а діаметр 3,5 м. Вони обладнані чотирма модулями перетворення енергії, встановлена потужність генераторів – 750 кВт. Кількість виробленої енергії значно залежить від погодних умов, тому залежно від інтенсивності і величини хвиль виробляється 25–40% від найбільшої вихідної величини протягом року.

Виробництво ферм поділяється на три етапи:

– виготовлення силових модулів та їх тестування;

– виготовлення і складання усіх деталей корпусів усіх секцій та носової частини установки;

– остаточне збирання, пусконалагоджувальні роботи та перевірка на працездатність в умовах близьких до місця експлуатації.

Ферми – це собою сталеві металоконструкції, всередині яких міститься гідродвигун, генератор, гідравлічні циліндри, акумулятори, резервуари та шафи керування. У носовому модулі встановлюють трансформатор, розподільний щиток та систему регулювання. Кожна з секцій обладнана системами прокладання кабелю та баластом, який забезпечує правильне переміщення, балансування та стійкість конструкції.

Перед тим як передати конструкцію замовнику, компанія проводить перевірку установки на пристані. Там вона під’єднується до високовольтної мережі і перевіряє гідравлічні системи при закритих і відкритих клапанах, фільтри, гідродвигуни та генератори, системи керування та ущільнення. Пройшовши випробування на пристані станцію випробовують ще в морських умовах, де установка рухається на хвилях, і перевіряють усі налаштування. На думку фахівців Pelamis, випробування на морі є ефективним вирішенням питань працездатності, оскільки конструкції є новими і необхідно перевірити усі вузли.

Ще до встановлення ферм станції ділянка на морі відмежовується від морських шляхів буйками. Кожна ферма має власну систему стабілізації на воді, яка складається з баластів та тросів-тримачів. Для транспортування електроенергії до узбережжя використовується підводний кабель, до нього під’єднуються всі ферми станції.

На етапі проектування ферм у них закладали високу зносостійкість та відмовостійкість елементів їх гідравлічних та електричних систем, оскільки ці фактори є ключовими при надійній експлуатації в умовах відкритого моря, коли важко виявити несправність того чи іншого вузла станції, а особливо під час штормової погоди. Тому на відміну від традиційних пристроїв, більшість з яких виходять з ладу при відмові одного вузла, пристрої Pelamis можуть повноцінно функціонувати навіть коли відмовило більше двох вузлів системи. Усі складові системи Pelamis проектуються за модульним принципом, їх маса менша 4 тонн. Компонування систем у фермі достатньо зручне, і забезпечує швидку заміну будь-якого компонента, без попереднього вилучення іншого.

Порівняно з іншими нетрадиційними установками для генерації електроенергії, вартість установок компанії Pelamis значно менша. Як вважають фахівці компанії, хвилева енергетика, маючи значний потенціал, щоб стати оптимальною у співвідношенні “вартість кіловату/витрати на кіловат”, буде продовжувати свій розвиток у напрямах:

– оптимізації конструкції пристроїв;

– дослідження нових конструктивних матеріалів і зниження витрат на виготовлення деталей;

– розвиток структури систем призначених для великомасштабного виробництва електроенергії;

– розвиток і освоєння нових конструкцій гідравлічних пристроїв та систем перетворення електроенергії.

ПЕРШІ ПРОЕКТИ

Pelamis Wave Power активно працює у сфері морської енергетики з багатьма проектними і енергопостачальними організаціями як у Великобританії, так і в Європі, пропонуючи інноваційні проекти з використання енергії морських хвиль. Потужність хвиль оцінюється у кВт/м. Порівняно із вітровою та сонячною енергія хвиль має значно більшу питому потужність. Оскільки середня потужність морів та океанів перевищує 15 кВт/м. При висоті хвилі у 2 м потужність сягає 80 кВт/м. Найбільш доцільні місця розташування, вибрані фахівцями, наведені у таблиці.

Назва станції  Місце розташування  Тип і потужність установок  Додаткова інформація 
Aguçadoura  5 км від узбережжя північної Португалії  2,25 МВт (3 установки Pelamis P1-A по 750 кВт кожна).  Перша діюча комерційна електростанція на енергії хвиль у світі. Ведуться роботи зі збільшення встановленої потужності до 20 МВт. Приблизна вартість електроенергії за пільговим тарифом становить: €0,23/кВт•год. 
Orcadian Wave Farm  2 км від західного узбережжя Оркнейських островів, Шотландія  3 МВт (4 установки Pelamis P1-A по 750 кВт кожна)  Станція перебуває на стадії проектування на замовлення Європейського центру морської енергетики 
Westwave  15 км від узбережжя Корнуолла, Великобританія  планується 5,25 МВт   Буде належати до проекту WaveHub вартістю 15 млн фунтів. Керувати генераторами буде Центр дослідження хвиль. Очікується, що цей проект зможе виробити достатньо електроенергії для забезпечення 7500 житлових будинків. 

ЕТАПИ ВПРОВАДЖЕННЯ ПРОЕКТУ

До часу, коли плаваючі електростанції Pelamis готові передавати електроенергію у мережу, кожна станція проходить шлях, який проходить будь-яка енергоустановка з відновлювальної енергетики. Вибір місцевості для експлуатації електростанції залежить від попередньої оцінки і результатів вимірювань інтенсивності та розміру хвиль це необхідно, щоб:

– передбачити рівень генерації електроенергії та кількість електроенергії, яку можна виробити при такому рівні хвиль;

– виявити можливу специфічність деяких параметрів установки, яку виконують для місцевості із певними кліматичними умовами;

– аналіз і передбачення сезонних змін, що є важливим для конструкції проекту, функціонування та експлуатації.

Перед встановленням станції фахівці компанії проводять батиметричне обстеження та визначають породу ґрунту морського дна у місцевості, куди перевезуть ферми станції. Генератори ферм під’єднуються до мережі за допомогою підводного кабелю, який вибирають залежно від кількості генераторів, відстані від берегу і умов морського дна. Поблизу літоральної зони встановлюється підстанція, яка і сполучає морські ферми з мережею.

ЕНЕРГІЯ МОРСЬКИХ ХВИЛЬ

Щоб захистити навколишнє середовище для майбутніх поколінь важливим є зменшення викидів вуглекислого газу та інших газів, що спричиняють парниковий ефект та вичерпують природні ресурси планети. Енергія морських хвиль має значний потенціал, щоб стати однією найбільш екологічно чистих форма генерування електричної енергії. Наприклад, потенціал енергії хвиль навколо британських островів може забезпечити втричі більше за сьогоднішні потреби країни. Вже існує технічна можливість перетворити значну частину цієї енергії хвиль у електроенергію – за оцінками 50–90 ТВт•год електроенергії щороку, або 15-25% потреб Великобританії. Значний потенціал енергії хвиль є на західному узбережжі Європи: Ірландія, Франція, Іспанія, Португалія та Норвегія, а також у Південній та Північній Америці, Австралії та Новій Зеландії.

За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Електротема"

www.eltema.com.ua

Теги та ключові фрази
енергія хвиль, ьюЁё№ъ│ їтшы│ ЁхЇхЁрЄ, психотерапія МОРСЬКИМИ хвилями, Типи морських хвиль, кататися нахвилях на морои, енергія морських хвиль реферат, енергія хвиль чорного моря, морські хвилі, Потенціал енергії хвиль, використання енергії морських хвиль


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.