Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Для інвесторів в зелену енергетику правил “заднім числом” не змінюватимуть, - прем’єр
21.02.2020р.

Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для...

Енергетика майбутнього: боротьба зеленого та синього водню
21.02.2020р.

Традиційно в світі як енергоносії використовуються...

Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

6449
27.04.2010р. |
Комплексний підхід до автоматизації в харчовій промисловості

Сучасні виробничі автоматизовані системи відкриті, масштабовані їх можна інтегрувати в корпоративні системи автоматизації. Навіть замовляючи традиційну локальну АСКТП, користувач просить сконцентрувати важливі виробничі дані в загальному архіві й забезпечити взаємодію між технологічним і бізнес-рівнем керування.

У зв'язку з неухильним розвитком комп'ютерних і мережевих технологій дедалі авторитетнішою стає концепція створення систем промислової автоматизації як елемента єдиного інформаційного поля підприємства. При цьому мається на увазі наявність наскрізного вертикального потоку даних між системами керування окремими процесами на рівні оператора до системи забезпечення прийняття управлінських рішень.

Відповідно до головних завдань ринку, компанія «ІндаСофт» пропонує сучасний підхід до створення систем автоматизації на базі програмно-технічних засобів PROFICY виробництва компанії GE Fanuc Intelligent Platforms. Рішення містять функціонально потужні, але при цьому прості у використанні компоненти для різних рівнів виробництва – від технологічних контролерів до MES (Manufacturing Execution System - автоматизована система керування виробничими процесами, АСКВП). Технологія ґрунтується на використанні відкритих стандартів, що дає змогу застосовувати як комплексні рішення, так і окремі додатки у взаємозв'язку із продуктами інших виробників. Створювані проекти характеризуються можливістю масштабування.

Автоматизація цукрового заводу

Цукробурякова промисловість – одна з найбільш енергоємних галузей харчової промисловості з безперервним технологічним процесом (ТП) – від миття й подавання сировини до сушінням й пакування кінцевого продукту. Таким чином, найважливішими завданнями автоматизації цукрового заводу є не тільки забезпечення оптимального керування технологічними ділянками на базі ПЛК і SCADA-рішень, а й узгодження роботи окремих АСКТП у рамках єдиного технологічного потоку, контроль якості процесів на основі лабораторних даних хіміко-технологічного контролю й автоматичних вимірів, а також відстеження енергоефективності виробництва. Саме ці завдання вирішували в рамках проекту створення єдиної інформаційно-аналітичної системи керування виробництвом (ІАСКВ) цукрового заводу.

Складовими елементами системи стали локальні АСКТП дільниць, лабораторна система, системи автоматизованого обліку сировини й енергоресурсів, а також рівень виробничо-господарської діяльності (ВГД) заводоуправління, а об'єднує їх сервер єдиного сховища виробничих даних.

Рис.1. Узагальнений екран ходу ТП

Основні принципи побудови ІАСКВ:

- відповідність пропонованих рішень існуючій структурі й фінансовим можливостям підприємства;

- вимоги до захисту вкладених інвестицій і зниження рівня витрат на утримання;

- комплексний підхід, що дає змогу інтегрувати засоби автоматизації різних підсистем і в результаті що забезпечує ефективну взаємодію структурних підрозділів підприємства;

- загальне інформаційне поле підприємства з використанням єдиного сховища технологічної інформації й недопущення надлишкового дублювання даних;

- уніфікована форма й спосіб доступу клієнтів різних рівнів керування до єдиного ресурсу технологічної інформації;

- дотримання вимог до надійності функціонування й інформаційної безпеки;

- масштабованість, простота й гнучкість налаштування компонентів.

На початку робіт із синтезу ІАСКВ було вирішено забезпечити оперативне диспетчерське керування в межах трьох основних дільниць виробництва – дифузії, дефекосатурації й випарної станції. АСКТП цих дільниць були впроваджені у 90-х роках минулого століття. Устаткування й ПЗ систем автоматизації морально й фізично застаріло. ПЗ АРМ операторів основних дільниць не підтримувало зовнішні інтерфейси передачі даних і під'єднання інших типів ПЛК. Однак керівництво заводу поставило завдання забезпечити передачу даних із цих застарілих SCADA-систем у єдиний архів виробничої інформації. Таке рішення було реалізовано на базі Text Collector (текстового колектора) архіву Proficy Historian. Text Collector, що інстальований на джерелі даних і призначений для збору й передачі інформації в архів з текстових файлів. Колектор забезпечив надійний збір даних із трьох АРМ із періодичністю 1...3...3 с. Сервер даних Proficy Historian ставши шлюзом між мережами АСКТП і АСКП підприємства, забезпечив усіх посадових осіб, які приймають рішення, єдиними й несуперечливими даними.

На основі даних, зібраних в єдиному архіві підприємства, за допомогою Calculation Collector (колектор обчислень) було забезпечено розрахунок важливих виробничих показників (KPI – ключових показників виробництва), якими були обрані питомі витрати газу на тонну виробленого цукру, електроенергії на тонну буряка й пари на тонну звареного утфеля. Колектор обчислень здатен вибирати дані з бази Proficy Historian, регулярно або за подією виконувати обчислення або логічні перетворення й потім зберігати результат у нових архівних тегах. Синтаксис формул колектора обчислень відповідає кодам VBScript.

Засобами Proficy Real-Time Information Portal було розроблено комплекс екранів контролю виробництва в складі загального екрана ходу ТП (рис. 1), екрана аналізу історичних даних, зведення технологічних тривог і забезпечено перегляд екранів операторів дільниць дифузії, дефекосатурації й випарювання. Звичайний оглядач Internet для користувачів забезпечує зручний перегляд і аналіз технологічних і техніко-економічних виробничих даних. На першому етапі клієнтами ІАСКВ стали головний інженер, головний технолог, начальник КВПіА й директор підприємства. Для зовнішніх клієнтів було організоване під'єднання до порталу через Internet.

Рис.2. Датчик компанії SATEC

Специфіка роботи підприємств цукробурякової промисловості полягає в тому, що основні параметри протікання ТП можуть бути визначені тільки шляхом лабораторних аналізів. Великою мірою саме за цими параметрами технологи контролюють процес виробництва цукру з буряку. Тому на першому етапі впровадження системи було вирішено вводити лабораторні дані в єдиний виробничий архів. Як результат, головні фахівці й адміністрація отримали можливість порівнювати лабораторні дані з вимірюваними автоматичними датчиками. У свою чергу, вимірювані параметри АСКТП та інших систем збору даних стали доступні технологам на їхніх робочих місцях, що знизило кількість параметрів, які вводять вручну, і прискорило швидкість реакції технологів на порушення режиму. Застосовуване для цих цілей ПЗ виробництва «ІндаСофт» I-LDS (лабораторна система) дало змогу гнучко набудовувати завдання на виробництво тестів, фіксувати, хто із працівників лабораторії й коли ввів той чи інший показник, автоматично відслідковувати правильність введення й дотримання часового графіка відбору проб.

Усі важливі для виробництва параметри (автоматично виміряні, розраховані й введені вручну) було внесено в змінно/добовий рапорт роботи заводу. За рішенням керівництва підприємства традиційну нараду наприкінці кожної зміни супроводжували виведенням на друк й аналізом змінного звіту. Розрахунок рапорту і його перегляд у браузері були організовані відповідно до клієнт-серверної архітектури й із застосуванням ПЗ розробки «ІндаСофт» I-RS (сервер звітів).

У зв'язку з тим, що дані виробництва вперше стали доступні для клієнтів бізнес-рівня керування підприємством, виникла потреба отримання цих даних з архіву ІАСКВ в архів АСКП. Сервер заводоуправління функціонує під керуванням СУБД ORACLE і обслуговує близько 30 клієнтських АРМ у бухгалтерії, відділі розрахунків з постачальниками/споживачами тощо. За допомогою інструментів OLE DB Provider (інтерфейс доступу до даних Proficy Historian з використанням стандартних SQL-запитів) була забезпечена інтеграція деяких важливих для бізнес-рівня даних з архіву Proficy Historian у систему прийняття рішень на рівні планування підприємством.

Для відстеження енергоефективності виробництва було запроваджено систему обліку й контролю споживання електроенергії. Як датчики для цього використані вироби компанії SATEC (рис. 2). Цифрові мультиметри РМ130Е забезпечили вимірювання параметрів змінного струму (струм, напруга, частота, cosφ, потужність, активна, реактивна й повна енергія) на обох вводах підприємства, а модель РМ130ЕН – ще й показники якості електроенергії (коефіцієнти гармонік), вироблюваної заводським генератором. Прилади SATEC розраховані на дистанційну передачу даних інтерфейсом RS-485 (протокол Modbus RTU). За допомогою перетворювача RS-485/USB дані енергоспоживання надходили в комп'ютер головного енергетика.

За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Електротема"

www.eltema.com.ua

Теги та ключові фрази
полимеры в харчовий промысловости, амилаза в харчовий промисловости, датчики в харчовий промисловости, scada системи у харчовій промисловості, скачать гонку на андроід дріфт манія полная версія безкоштовно, скачать гонку на андроід дріфт манія 1 повна версія безкоштовно, скачать гонку на андроід дріфт манія повна версія безкоштовно, как скачать з компютера майнкрафт на флешку щоб потим работала игра, apk програма для відстеження номеру абонента, колектор для відбору проб цена


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.