Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Для інвесторів в зелену енергетику правил “заднім числом” не змінюватимуть, - прем’єр
21.02.2020р.

Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для...

Енергетика майбутнього: боротьба зеленого та синього водню
21.02.2020р.

Традиційно в світі як енергоносії використовуються...

Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

17870
18.08.2010р. |
Пристрій для плавного пуску електродвигуна
Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки (використання пускових резисторів і реакторів, перемикання з зірки на трикутник, використання тиристорних регуляторів напруги і т.д.) застосовувалися дуже в рідкісних випадках.

Все різко змінилося в наш час, тому що завдяки прогресу силової електроніки і мікропроцесорної техніки на ринку з'явилися компактні, зручні і ефективні пристрої плавного пуску електродвигунів (софтстартери).

Пристрої плавного пуску асинхронних двигунів - це пристрої, які значно збільшують термін експлуатації електродвигунів і виконавчих пристроїв, що працюють від валу цього двигуна. При подачі напруги живлення звичайним способом, відбуваються процеси, що руйнують електродвигун.

Пусковий струм і напруга на обмотках двигунів, у момент перехідних процесів, значно перевищують допустимі значення. Це призводить до зносу і пробою ізоляції обмоток, «підгоряння» контактів, значно скорочує термін служби підшипників, як самого двигуна, так і пристроїв «сидять» на валу електродвигуна.

Для забезпечення необхідної пусковий потужності, доводиться збільшувати номінальну потужність живлять електричних мереж, що призводить до значного подорожчання устаткування і перевитрати електроенергії.

Крім того «осідання» напруги живлення в момент пуску електродвигуна - може призвести до псування обладнання, задіяного від цих же джерел живлення, це ж «осідання» завдає серйозної шкоди обладнанню електропостачання, зменшує термін його служби.

У момент пуску електродвигун є серйозним джерелом електромагнітних завад, що порушують роботу електронного обладнання, живиться від цих же електричних мереж, або перебувають у безпосередній близькості від двигуна.

Якщо сталася аварійна ситуація і двигун перегрівся або згорів, то, в результаті нагрівання, параметри трансформаторної сталі зміняться настільки, що номінальна потужність, відремонтованого двигуна, може знизитися на величину до 30%, в результаті, цей електродвигун виявиться непридатним до використання на колишньому місці.

Пристрій плавного пуску електродвигунів об'єднує функції плавного пуску і гальмування, захисту механізмів і електродвигунів, а також зв'язку з системами автоматизації.

Плавний пуск із допомогою софтстартера реалізується повільним підйомом напруги для плавного розгону двигуна і зниження пускових струмів. Регульованими параметрами зазвичай є початкове напругу, час розгону і час гальмування електродвигуна. Дуже маленьке значення початкової напруги може дуже сильно зменшити пусковий момент електродвигуна, тому воно зазвичай встановлюється 30-60% від значення номінальної напруги.

При запуску напруги стрибком збільшується до устанволенного значення початкової напруги, а потім плавно за заданий час розгону піднімається до номінального значення. Електродвигун буде при цьому плавно і швидко розганятися до номінальної швидкості.

Застосування софстартеров дозволяє зменшити пусковий «кидок» струму до мінімальних значень, зменшує кількість застосовуваних реле та контакторів, вимикачів. Забезпечує надійний захист електродвигунів від аварійної перевантаження, перегріву, заклинювання, обриву фази, знижує рівень електромагнітних завад.

При виборі пристрою плавного пуску необхідно враховувати наступне:

1. Струм електродвигуна. Необхідно вибирати пристрій плавного пуску по повному струму навантаження двигуна, який не повинен перевищувати струм граничного навантаження пристрої плавного пуску.

2. Максимальне число запусків на годину. Зазвичай воно обмежене софтстартером. Необхідно, щоб кількість запусків на годину електродвигуна не перевищувало цей параметр.

3. Напруга мережі. Кожен пристрій плавного пуску розраховано на роботу при певній напрузі. Напруга мережі живлення, повинно відповідати паспортним значенням софтстартера.

 

 

Теги та ключові фрази
недоліки плавного пуску, плавный пуск електродвигуна, чому електродвигуни від'єднують плавно, плавний пуск електропили, Будова приладів плавного розгону та гальмування електро-двигуна, теристорний запуск електродвигуна, пристрій для плавного пуску електродвигуна, електродвигун з повільненим запуском, плавний пуск асинхронного електродвигуна, плавний запуск електродвигуна свойми руками


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.