Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Для інвесторів в зелену енергетику правил “заднім числом” не змінюватимуть, - прем’єр
21.02.2020р.

Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для...

Енергетика майбутнього: боротьба зеленого та синього водню
21.02.2020р.

Традиційно в світі як енергоносії використовуються...

Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

16095
20.10.2010р. |
Принцип роботи сонячної батареї
Різні сонячні елементи (фотоелементи) представляють собою електричні пристрої, які здатні перетворювати частину сонячного випромінювання (електромагнітного) в електричний струм. Кілька об'єднаних разом фотоелементів (фотоелектричних перетворювачів) становитимуть сонячну батарею, яка може видавати певну напругу і силу струму.

Робота сонячних елементів полягає в явищі внутрішнього фотоефекту, що вперше був досліджений в 1839 р. ученим на ім'я Едмон Беккерель. Дане відкриття продовжило свій розвиток в 1873г., В час, коли Уїллоубі Сміт виявив подібний ефект при опроміненні світлом селенової пластини. І лише в 20-му столітті (початок 50-х р.) сонячні елементи досягли досить високого рівня своєї досконалості завдяки відкриттю нових матеріалів.

Пристрій сонячної батареї (найпростішого фотоелемента) та основні принципи дії такі: у нас є звичайний принцип действия фотоэлементанапівпровідник, а саме - дві пластини приєднані одна до одної. Вони зроблені з кремнію з додаванням в кожну з них певних домішок. Це дозволяє отримати елементи з потрібними властивостями, тобто - перша пластина володіє надлишком валентних електронів, друга ж, навпаки, їх нестачею. У підсумку, шар «n» і «p».

Намежі зіткнення даних пластин існує зона замикаючого шару. Ця зона протидіє своїми електричними полями переходу надлишкових електронів з шару «n» у шар «p», де даних електронів не вистачає (місця з відсутніми електронами називають дірками). Якщо підключити до подібного напівпровідника зовнішнє джерело живлення («» до «p» і «-» до «n»), то зовнішнє електричне поле змусить електрони подолати замикаючу зону і через провідник потече електричний струм.

Щось подібне відбувається і при впливі сонячного випромінювання на наш напівпровідник. Коли фотон світла влітає в шари «n» і «p», він передає свою енергію електронам (що знаходяться на зовнішній оболонці атомів), тим самим розбиваючи атом на електрони і протони (в яких народжується дірка - місце відсутнього електрона). Далі, електрони з отриманою енергією вільно долають замикаючий шар напівпровідника і переходять із шару «p» у шар «n», а дірки, навпаки, переходять їх «n» у шар «p».

Цьому переходу електронів з області «p» в область «n» і дірок з області «n» у область «p», також сприяють електричні поля (позитивних зарядів, що знаходиться в зачиняючей зоні «n» провідника і негативних - в зоні «p »), які ніби втягують в себе, одні - електрони, інші - дірки. У результаті, шар «n» получає додатковий негативний заряд, а «p» - позитивний. Результатом цього явища буде поява в напівпровіднику різниці потенціалів між двома пластинами - дорівнює близько 0.5 В.

Сила електричного струму в сонячному елементі буде змінюватися пропорційно кількості захоплених поверхнею фотоелемента фотонів. Цей показник, у свою чергу, також буде залежати від безлічі додаткових чинників - це інтенсивність світлового випромінювання, площа, що має фотоелемент, часу експлуатації, ККД пристрою, що залежить від температури (при її підвищенні, провідність фотоелемента значно падає).

Виходячи з вищесказаного можна стверджувати наступне: сонячні елементи (фотоелементи, батареї) не здатні видавати надвеликі потужності (займаючи при цьому малі площі для своєї роботи), вони не можуть працювати в безперервному режимі (через природної зміни дня і ночі), для підтримування необхідних і постійних значень (стабілізації) основних параметрів - сили струму і напруги, з'являється необхідність у використанні додаткових пристроїв (стабілізатори, акумулятори ...).

Але на роль додаткового джерела електроенергії, вони цілком годяться. Вони чудово можуть використовуватися в тих місцях, де потрібні невеликі потужності і немає можливості підключитися до міської електромагістралі. При об'єднанні принципу роботи сонячного елемента і електричного акумулятора, виходить повністю автономна система електропостачання, яку можна використовувати в регіонах з гарною освітленістю і потребами в малих електричних потужностях.
Теги та ключові фрази
схема роботи сонячних батарей, принцип дії сонячної панелі, принцип роботи соньячних батарей, основні принципи ррботи сонячних батарей, сонячні батареї будова, Будова сонячной бататарей, принцип роботи сонячних пластин, будова і принцип дії сонячної батареї, Принцип роботи сонячної батереї, елктро соняшні батареї


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.