Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Для інвесторів в зелену енергетику правил “заднім числом” не змінюватимуть, - прем’єр
21.02.2020р.

Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для...

Енергетика майбутнього: боротьба зеленого та синього водню
21.02.2020р.

Традиційно в світі як енергоносії використовуються...

Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

11803
29.10.2010р. |
Сенсорні вимикачі
Що таке сенсорні вимикачі? Спочатку, під поняттям сенсорні вимикачі, малися на увазі вимикачі з контактною пластиною, при дотику до якої відбувалося включення-відключення навантаження. У сенсорних вимикачах відсутні механічні рухомі частини.

З появою нових пристроїв, поняття про сенсорні вимикачах трохи змінилося. Тепер під поняття сенсорний вимикач потрапляють всі пристрої, для управління якими не потрібно застосування будь-якого прямого фізичного впливу.

Найпоширенішими сенсорними вимикачами можна назвати: ІЧ-датчики (датчики руху), датчики об'єму, акустичні датчики (реагують на звук), сенсорні вимикачі у вигляді звичайного вимикача, але без рухомий клавіші.

Конструктівно всі датчики влаштовані приблизно однаково, різниця полягає лише в сенсорах, тобто, датчиках.

Датчики складаються з трьох основних частин: сам датчик-сенсор, система обробки сигналу-підсилювач, комутаційна силова частина - релейні контакти. Тепер розглянемо кожен з цих датчиків більш докладно.

ІЧ - датчики. ІЧ-Значить інфрачервоний. Як же працює цей прилад? Багато хто знає, що всі теплі предмети випромінюють теплові промені. Діапазон цих променів знаходиться поза видимого для людського ока спектрі, трохи нижче (за шкалою) ніж червоний. Звідси випливає і назва датчика - інфрачервоний.

Вот ці самі промені і вловлює спеціальний піродатчик-приймач,"PIR" -"Passive infrared" -Пасивні інфрачервоні промені. Для збільшення теплового сигналу від теплих предметів, застосовують спеціальні фокусуючі лінзи.

Сенсорні датчики цього типу реагують не тільки на тепло людського тіла, але також і на тепло яке виходить від різних механізмів - автомобілі, радіатори опалення і т.д.

Цей вид датчиків можна сміливо назвати одним з найпоширеніших сенсорних датчиків. Кожен напевно бачив сенсорні датчики цього типу. Приміром, сенсорні ІК-датчики застосовують в охоронно-пожежних системах, різних світильниках з вбудованими ІК-датчиками.

Сенсорні вимикачі останнім часом багато хто став застосовувати датчики руху і в побуті, встановлюючи такі датчики замість звичайних вимикачів. У підсумку, коли людина потрапляє в зону дії сенсорного вимикача, вмикається світло, через певний заданий час, якщо немає рухів в цій зоні, світло вимикається.

Також сенсорні датчики цього типу широко застосовують і у військовій промисловості. Чудовим прикладом застосування сенсорних датчиків може служити ракета-перехоплювач, де ІК-датчик уловлює тепло від двигунів літаків, ракет, танків і т.д.

Датчики простору. На відміну від вищеописаного ІЧ-датчика, цей тип сенсорних вимикачів з'явився на вітчизняному ринку побутового електрообладнання відносно недавно.

Принцип роботи - Об'ємного сенсорного вимикача можна порівняти з роботою міліцейського радара. Прийомо-передавач відсилає та приймає сигнали з певною періодичністю. Зображення, що отримується в результаті сканування приміщення, зберігається в пам'яті пристрою.

У разі потрапляння стороннього предмета, в даному випадку людини, в "Поле зору" сенсорного вимикача, картинка змінюється, пристрій спрацьовує, підключаючи навантаження. Опис роботи звичайно грубий, але зрозумілий

Акустичні датчики. Як вже випливає з назви, цей вид сенсорних вимикачів реагує на звук. Але це досить "Екзотичний" для нашого ринку вид сенсорних вимикачів. Найчастіше цей вид датчиків застосовують в охоронно-пожежній сигналізації. Датчик налаштовується на певну частоту, зокрема, в охоронній сигналізації, акустичні датчики спрацьовують на звук, який видає розбите скло.

Далі розглянемо новинку яка набирає популярність на нашому ринку безконтактних сенсорних вимикачів. За зовнішнім виглядом ці сенсорні вимикачі нагадують звичайні вимикачі з клавішею. Але це тільки зовні. Насправді ж, все трохи складніше.

У даних сенсорних вимикачах відсутній рухомий механізм. Складаються сенсорні вимикачі даного типу з трьох основних частин: Датчик-антена, підсилювач сигналу й комутаційна, силова частина. Досить просто піднести руку на 3-4 см до сенсорного вимикача, як вмикається світло. Майже містика.

Принцип роботи даного сенсорного вимикача приблизно наступний. Є невеликий сенсорний контакт-антена, який створює навколо себе невелике магнітне поле. При наближенні до цього самого поля, ви порушуєте його статичність, викликаючи тим самим роботу пристрою.

Застосовувати даний тип вимикачів доцільно в приміщеннях, де небажаний прямий контакт, наприклад, у приміщеннях з підвищеною вологістю.
Теги та ключові фрази
Як підєднати сенсорний вимикач, сенсорні вимикачі, сенсорні вимикачі світла принцип дії, дорожки для печатных плат сенсорний вимикачю, безконтактний сенсорний вимикач, сенсорні вимикачі на 12в, сенсорні вимикачі світла ціна, звуковий вимикач світла ціна, купить сенсорний реостатний вимикач світла, де можна купити вмткач світла з голосовою командою


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.