Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
26 вітротурбін для 100-мегаватної вітрової станції на Запоріжжі
16.04.2019р.

Данська компанія «Vestas» виготовила 26 вітрових турбін...

Понад 50% електроенергії вироблено з ВДЕ
05.04.2019р.

У березні нинішнього року в Німеччині вперше було...

Перший у світі термальний акумулятор
04.04.2019р.

Стартап Climate Change Storage (CCT Energy Storage) з Австралії запустив...

В Україні створили електромагнітну зброю
03.04.2019р.

Підприємства оборонного комплексу України...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

33205
01.06.2011р. |
Саморобна міні-ГЕС та її аналоги + (відео)
У статті наведено опис і досвід застосування різних саморобних і промислових міні-ГЕС. Останнім часом, через зростання тарифів на електроенергію, все більш актуальними стають поновлювані джерела практично безкоштовної енергії.

З відомої класичної тріади: сонячні батареї, вітрогенератори, гідрогенератори (ГЕС), останні найбільш складні. Вони, по-перше, працюють в агресивних умовах, а по-друге, мають максимальне навантаження за рівний проміжок часу.

При виготовленні саморобного гідрогенератора потрібно більше потрудитися і вибрати більш якісні матеріали, щоб забезпечити його довговічність. Зате такий генератор (при рівній потужності з вітряком і сонячною батареєю) видасть, за рівний проміжок часу, набагато більше енергії.

Що і як робити?

Найбільш просто робити безгреблеву ГЕС, тому що спорудження греблі досить складне і дороге заняття і часто вимагає узгодження з місцевою владою або, принаймні, з сусідами. Безгреблеве ГЕС називають проточними. Існує чотири основних варіанти таких пристроїв: водяне колесо, гірляндна ГЕС, ротор Дар'є і пропелер.


Типи міні-ГЕС

Саморобна ГЕС
Водяное колесо, це колесо з лопатями, встановлене перпендикулярно поверхні води. Колесо занурене в потік менше ніж наполовину. Вода тисне на лопаті і обертає колесо. Існують також колеса-турбіни зі спеціальними лопатками, оптимізованими під струмінь рідини. Але це досить складні конструкції швидше заводського, ніж саморобного виготовлення.

Гірляндна ГЕС представляє собою трос, з жорстко закріпленими на ньому роторами. Трос перекинуто з одного берега ріки на інший. Ротори як намисто нанизані на трос і повністю занурені у воду. Потік води обертає ротори, ротори обертають трос. Один кінець троса з'єднаний з підшипником, другий з валом генератора.

Ротор Дар'є, це вертикальний ротор, що обертається за рахунок різниці тисків на його лопатях. Різниця тисків створюється за рахунок обтікання рідиною складних поверхонь. Ефект подібний підйомній силі суден на підводних крилах або підйомній силі крила літака.

Пропелер - це підводний «вітряк» з вертикальним ротором. На відміну від повітряного, підводний пропелер має лопаті мінімальної ширини. Для води достатньо ширини лопаті всього в 2 см. При такій ширині буде мінімальний опір і максимальна швидкість обертання. Така ширина лопатей вибиралася для швидкості потоку 0.8-2 метра в секунду. При великих швидкостях, можливо, оптимальні інші розміри.

 

Мікро ГЕСПереваги і недоліки різних систем для створення саморобної ГЕС

Недоліки гірляндної ГЕС очевидні: велика матеріаломісткість, небезпека для оточуючих (довгий підводний трос, приховані у воді ротори, перегороджування річки), низький ККД. Гірляндна ГЕС - це невелика гребля. Ротор Дар'є складний у виготовленні, на початку роботи його потрібно розкрутити. Але він привабливий тим, що вісь ротора розташована вертикально і відбір потужності можна робити над водою, без додаткових передач. Такий ротор буде обертатися при будь-якій зміні напрямку потоку.

Таким чином, з точки зору простоти виготовлення і отримання максимального ККД з мінімальними витратами, необхідно вибрати конструкцію типу водяне колесо або пропелер. Більшість саморобок використовують саме ці варіанти.

З чого почати?

Якщо ви зважилися побудувати свою міні-ГЕС, то перше, що потрібно зробити - це виміряти швидкість течії річки. Здійснити це досить просто: озбройтеся секундоміром, відміряйте кроками 10 метрів вгору за течією, киньте у воду тріску і заміряйте час проходження цих 10 метрів. Поділивши метри на секунди, ви отримаєте швидкість потоку. Досвід показав, що якщо швидкість менше 1 м / с, то ефективної ГЕС не вийде.

Робота саморобної ГЕСДля прикладу, можна навести співвідношення, отримане експериментальним шляхом, між швидкістю потоку м / с і потужністю знімається з вала гвинта кВт (діаметр гвинта 1 метр). Отже: 0.5 м / с - 0.03 кВт, 0.7 м / с - 0.07 кВт, 1 - 0.14, 1.5 - 0.31, 2 - 0.55, 2.5 - 0.86, 3 -1.24, 4 - 2.2 і т.д. Потужність пропорційна кубу швидкості потоку. Якщо швидкість потоку у вашому водоймищі недостатня, спробуйте організувати достатній перепад висот для потоку рідини.

Це можна зробити, встановивши зливну трубу зі ставка або уклавши струмочок в трубу і організувавши плавну зміну діаметра труби. Чим менше буде діаметр в кінці труби, тим більше буде швидкість потоку. Якщо поруч з вами протікає тільки невеличкий струмок, то можна зробити маленьку розбірну греблю, а за греблею поставити вашу ГЕС.

Приклади виготовлення

Можна навести кілька прикладів саморобних міні-ГЕС. Почнемо з найпростішого, який не забере у вас багато часу, але допоможе створити уявлення, як це працює.

Візьмемо звичайний велосипед з велогенераторів (динамо машиною) і фару від велосипеда. З покрівельного заліза або з листового алюмінію виріжемо кілька лопат (2-3). Лопаті повинні бути довжиною від обода колеса до втулки, а шириною 2-4 см. Лопаті встановлюються між спицями, для кріплення їх краю загинають плоскогубцями навколо спиць. Так як метал лопатей тонкий, це не складно зробити.

Якщо ви використовуєте дві лопаті, то встановіть їх навпроти один одного. Якщо захочете додати більшу кількість лопатей, то розділіть окружність колеса на кількість лопатей і встановіть їх через рівні проміжки.

Така мікро ГЕС, це велика підмога для велотуриста, якщо вони зупинилися на березі річки з швидкою течією. Вода допоможе освітлювати намет і заряджати мобільні телефони. З глибиною занурення колеса можна поекспериментувати. Зазвичай його занурюють від однієї третини до половини.

Інший приклад гідрогенератора - це мікро-ГЕС для електропостачання невеликого фермерського господарства, потужністю 3-5 кВт. Потужність потоку, що обертає колесо, становить приблизно 100 літрів на секунду. Для виготовлення використовувалися тільки підручні матеріали, з тих. Що можна знайти на звалищі.

Ротор-колесо було зроблено з металевого барабана від кабелю. Діаметр барабана 2200 мм. Барабан розрізали болгаркою і переварили. Відстань між щічками склала 300 мм. Під кутом 45 градусів до радіусу вварили 18 лопаттів. Матеріал лопастей - це залишки від розрізаного барабана. Барабан обертається на підшипниках, в якості опори для конструкції застосована рама із труб або куточків.

На колесі змонтований ланцюговий редуктор, а коефіцієнт передачі рівний чотирьом. Далі обертання передається через карданний вал від «Жигулів» ВАЗ 2101. Кардан дозволяє зменшити вібрацію і знизити вимоги дозпіввідношення приводу і генератора. Генератор та інша електрика і механіка, пов'язана з ним, закриті водонепроникним кожухом (контейнером). Це зроблено з міркувань безпеки і довговічності.

Усередині кожуха встановлено підвищуючий редуктор з коефіцієнтом 40 і трифазний генератор. Швидкість обертання генератора приблизно 3000 оборотів в хвилину. Загальний коефіцієнт редукування двох редукторів (ланцюгового та шестерінчатого) 160. Таким чином, водяне колесо обертається зі швидкістю близько 18-20 оборотів в хвилину.

Як генератор використовувався списаний асинхронний двигун, блок управління взятий від старої списаної Дробилки 1953 випуску. Від генератора до ферми протягнутий кабель ВВГ НГ 2х4 квадрата. Кабель закріплений на саморобних стовпах.

Матеріали та виготовлення обійшлися в 300-350 $. Велика частина грошей це оплата робітникам і зварювальнику. Сума може бути і менше, адже в нас так багато смітників, куди викидають цілком працездатне обладнання і власні голова і руки допоможуть вам заощаджувати гроші.

Що пропонує промисловість

http://www.intersolar.ru/catalog/hydro/renewable/ - каталог матеріалів

http://energyservice.sitecity.ru/stext_1101130058.phtml - гідророгенератори і гідроенергетика

http://www.inversiya.com/alternativ/001.htm - міні-гідроелектростанції

http://www.inset.ru/r_offers/MHPP-10Pr.htm - мікроГЕС

http://www.avante.com.ua/rus/price/catalog/tmc_el01937.htm - мікрогідроелектростанція ПР-5-Г-20

http://iis97.narod.ru/pr12.htm - цікаві рукавні всесезонні гідроелектростанції Луч-1 і Луч-2

http://promcomplex.ru/rukavnaya_perenosnaya_gi - рукавна переносна гідроелектростанція РПГЕС-1, 5

http://www.powerpal.com/ - гідрогенератори в Канаді

http://www.rusphysics.ru/articles/221/ - незвичайні безгреблеві ГЕС нового покоління

http://www.ntpo.com/techno/techno2_2/10.shtml - ще про безгреблева ГЕС

http://the-mostly.narod.ru/misc/garland_hydro_electrical_plant.html - Гірляндна ГЕС

http://www.sgp.uz/userfiles/MikroGES% 20rus-new.pdf - посібник із застосування

http://www.lpelectric.ro/ro/products/hydro/turbine_ro.html - мікро гідротурбіна

http://www.made-in-china.com/products-search/hot-china-products/Hydro_Turbine.html - гідрогенератори, вироблені в Китаї.

http://alt-energy.org.ua/2009/08/19/barzhi-generatory-gidrokineticheskoj-energii/ - баржі, генератори гідрокінетіческой енергії.

За матеріалами electrik.info

Теги та ключові фрази
міні гідротурбіни, саморобні міні ГЕС, який генератор потрібний для саморобної гес, саморобна міні гес на тихохідному генераторі, міні електростанція на воді, міні електро ста, водяні генератори, ті саморобні гідроелектростанціі, гідроелектростанція мікро, мікро гес ціна


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.