Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

26 вітротурбін для 100-мегаватної вітрової станції на Запоріжжі
16.04.2019р.

Данська компанія «Vestas» виготовила 26 вітрових турбін...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

2192
19.10.2011р. |
Електропроводка в дерев'яному будинку
Вимоги до електропроводки в дерев'яних будинках


Дерево - горючий матеріал. Ця обставина чітко прописана в нормативних актах. Тому до електропроводки в дерев'яному будинку пред'являються підвищені вимоги в плані безпеки. У кам'яних будинках справи в цьому плані йдуть набагато простіше. По-перше, ні камінь, ні штукатурка не горять самі по собі. По-друге, обштукатурена кам'яна стіна (цегельна, бетонна) є рівною вертикальною поверхнею, прорізати в якій штробу для електропроводки не складає труднощів. Зробити ж пропіл в дерев'яній стіні, якщо і можна, то лише уздовж колоди. Виглядає така штроба для електропроводки не дуже естетично.

Тому розводка електричної мережі в дерев'яному будинку здійснюється трохи інакше. Головною вимогою будівельних нормативів до електропроводки в дерев'яному будинку є пожежна безпека. Згідно зі встановленими вимогами електропроводка в дерев'яному будинку має бути укладена в оболонку, що виключає горіння. Це може бути сталева труба, гофрошланг, а може бути і спеціальний короб з ПВХ, що не підтримує горіння. Якщо йдеться про сталевій трубі, то вона з внутрішньої сторони має бути оцинкована або забарвлена. Всі вигини такого кабельного каналу, пише iBud.ua, мають бути або зварними, або виконані на різьбленні, щоб виключити наявність гострих країв по всій довжині комунікації. Виходи оснащені пластиковими перехідниками.

Фахівці рекомендують встановлювати металлогофр для електропроводки не строго горизонтально, а з певним нахилом, який забезпечив би відтік конденсату, якщо такий виникне. Технічні вимоги детальніше можна поглянути в ГОСТ Р 50571.15-97 (МЕК 364-5-52-93: п. 522.3.2. Розлучні коробки мають бути або пластикові, або металеві. Розетки і вимикачі в дерев'яному будинку встановлюватися в металеві або пластикові настановні коробки.

Методи прокладки електропроводки
 
Методів прокладки електропроводки в дерев'яних будинках є декілька. Найбільш простий і поширений метод передбачає зовнішню прокладку. При цьому електропровід, який використовується при такому конструктивному рішенні, повинен мати посилену, бажано подвійну ізоляцію. Така електропроводка зазвичай укладається або усередині спеціального пластикового короба, або вмонтовується усередині металевого або пластикового гофрованого рукава (металлогофра), який оберігає кабель від зовнішнього механічного пошкодження. Крім того, такий рукав перешкоджає поширенню спалаху, у випадку якщо таке все ж виникло, наприклад, в результаті короткого замикання. Відкриту проводку можна поставити на фарфорових ізоляторах, таким чином, створивши деяку стилізацію під старизну. У довоєнні роки, а так само подекуди в п'ятдесяті роки минулого століття електропроводка відкритим способом розлучалася і в цегельних міських будинках, особливо комуналках.

Така електропроводка, до речі, більш ремонтопригодна, її простіше оглядати, до неї простіше під'єднати додаткову розетку. Дріт може вмонтовуватися на поверхні стіни і стель, може бути підвішений на тросах або струнах, може бути прихований за плінтусами і наличниками.

Електропроводка в дерев'яному будинку може бути як стаціонарною, так і переносною. Але тут є і свої мінуси, наприклад, відкриту електропроводку простіше пошкодити, зачепивши кабель при перенесенні меблів або навіть при прибиранні. Проводка може стати предметом підвищеного інтересу у дітей, що вже і зовсім не бажано.

Прокладка електропроводки в дерев'яному будинку усередині спеціальних пластикових коробів безпечніша, але вона на дуже покращує естетику інтер'єру. На фоні зробленої з колод кладки такі короби добре помітні. Бувають випадки, коли виробник випускає захисну фурнітуру під колір натурального дерева (вона буває так само коричневого і світло-коричневого кольорів), але навіть така конструкція впадає в очі. Крім того, кольорові короби для електропроводки істотно дорожчі. Тому дане конструктивне рішення для дерев'яного будинку навіть при високій мірі безпеки, навряд чи влаштує войовничого естета. До речі, поважно пам'ятати, що такі короби не мають бути щільно упаковані кабелями, а мають бути заповнень по перетину на 50-60%, інакше самі короби від дроту можуть нагріватися, що украй небажано.

Існує ще один варіант кріплення електропроводу при зовнішній проводці. Для електропроводки в дерев'яному будинку можна застосовувати спеціальні скоби. Але цей метод теж не відрізняється особливою зовнішньою привабливістю. Особливо якщо на одній поверхні треба прокласти цілий пакет проводки, а це може бути і два, і три, і п'ять дротів в одній джгуті. Тому з точки зору естетики закамуфльовані рукави більш виграшний варіант.

При електрифікації дерев'яного будинку слід уникати таких ситуацій, коли розводити проводку починав один фахівець, продовжував інший, а закінчував третій. Тут особливо недопустимо залучення до такого роду робіт різного роду любителів, домашніх умільців, майстровитих сусідів і так далі. Роботу повинен виконувати кваліфікований атестований електрик, що має доступ до даного устаткування по класу напруги. Більш того, принципово поважно, щоб фахівець був співробітником фірми, з якою у вас поміщений договір, і яка є юридичною особою. Інакше кажучи, фірму підрядчика потрібно мати можливість знайти якщо раптом з проводкою виникнуть проблеми, а умови вашої співпраці з нею мають бути обумовлені відповідним договором, що визначає права і обов'язки сторін.

При установці електроустаткування в дерев'яних будинках характерне розділення всіх робіт на два етапи. На пером етапі виробляється підведення лінії від стовпа або розподільного щита, здійснюється розводка кабелю відповідно до проекту, вмонтовується контур захисного заземлення, встановлюється розподільний щит, лічильник, висвердлюються отвори під майбутні розетки.

Другий етап електрифікації дерев'яного будинку починається, коли закінчена внутрішня обробка, обробка стель, підлоги, стін, установка дверей і віконних рам. Тоді вже відбувається розвішування і підключення світильників, монтаж розеток, підключення побутової техніки.

Господареві на замітку
 
Коли роботи по електрифікації дерев'яного будинку проводила атестована сертифікована фірма, власник будинку, здавалося, міг би і не замислюватися над технічними особливостями проекту. Тим не менше, є ряд моментів, які слід знати хоч би для того, щоб говорити з монтажниками, що називається на одній мові.

 - Відкритий спосіб прокладки найдешевший, але якщо строго по СНІПам, то прокладка кабелів відкритим способом по конструкціях, що згорають, заборонена.

 - Прокладка електрокабелів відкритим способом можлива у разі, коли між дротом і дерев'яною конструкцією є повітряний зазор, а кріплення є ізолятором.

 - У будинках з оциліндрованої колоди можна провести і внутрішню проводку, але для цього фірмі-підрядчикові буде потрібно спеціальне устаткування.

 - Розподільні коробки мають бути легко доступні для огляду і обслуговування.

 - Планувати розташування розеток і вимикачів в дерев'яному будинку, їх кількість потрібна як можна точніше, оскільки перенесення електрогнізд і усунення слідів в дерев'яному будинку складніше, ніж в кам'яному.

 - Витрати на устаткування електричної мережі можна понизити, застосувавши керовані по радіо безпровідні вимикачі.

 - У дерев'яному будинку електромонтажні роботи слід закінчити до моменту установки дверей, настилу полу і монтажу стель.

- Особливої обережності слід дотримуватися, коли дерево, що послужило будівельним матеріалом, недостатньо якісно просушено.

Теги та ключові фрази
електропроводка в будинку з дерева, електропроводка у будинку, вимоги до електропроводки в каркасних будинках, електропроводка вдеревяному домі, план будинку з електропроводкою, електро проводка игра, ZS50f електро проводка, караба для електропроводки, Як прописати ударну в сібеліус ютуб, електропроводка в будинку


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.