Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

26 вітротурбін для 100-мегаватної вітрової станції на Запоріжжі
16.04.2019р.

Данська компанія «Vestas» виготовила 26 вітрових турбін...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

1746
02.12.2011р. |
Бідність – не поріг для розвитку "зеленої" енергетики

Тезу про те, що Україна занадто бідна для розвитку "зеленої" енергетики підтримало більше 27% аудиторії проти 68%, які категорично з цим не погодились. Такими стали результати опитування присутніх на публічних дебатах, організованих Фондом "Ефективне управління" та британською компанією Intelligence Squared.

 

"Пафосний захід", як охарактеризувала дійство більшість аудиторії за незвичний формат та головних спікерів, підняв досить провокаційні питання, які стосувалися розвитку або, навпаки, стагнації відновлюваної енергетики.

 

Важко судити, чи переконали докази "за" і "проти" дану аудиторію, адже серед запрошених, окрім ключових експертів з енергетичних питань та журналістів, які займаються цією тематикою на професійному рівні, можна було спостерігати й чиновників Держенергоефективності та Мінекономіки, представників державних та приватних компаній, які працюють в сфері сонячної, вітрової енергетики, малих гідроелектростанцій та біомаси, ба навіть народних депутатів України. Але із впевненістю можна стверджувати, що "зелена" тематика все гостріше постає перед українським суспільством та надалі ставатиме ще більш актуальною. 

Прибічники сторони, яка стверджувала, що Україні поки не до снаги відновлювана енергетика, заявили під час дебатів, що країна на даний час повинна ставити перед собою зовсім інші завдання.

 

Так,  партнер McKinsey&Company (Росія) Степан Солженіцин переконував в тому, що для забезпечення енергетичної стабільності України варто модернізувати електростанції, які зараз не використовуються.

 

Він застеріг аудиторію, що необхідно вчитися на помилках інших – тієї ж Європи та частково США, які, на його погляд, нераціонально використовують енергоресурси. Для прикладу він навів Іспанію, яка відмінила "зелений" тариф і заднім числом почала вираховувати кошти.

 

Унікальність України він бачить в потужностях, які досі можна розвивати та підвищувати їх виробництво, зокрема, атомні та теплові станції.

 

"Безумовно, відновлювані джерела енергії економлять паливо та знижують викиди в атмосферу вуглекислого газу, але це не означає, що інші джерела енергії не варто приймати до уваги. Електростанції та мережі, які зараз не використовуються, також є ресурсами, причому, напевно жодна інша країна не володіє цими ресурсами у такій кількості. Для України модернізація таких станцій і їх подальше ефективне використання є найбільш дешевим способом використання кіловат-годин електроенергії", – сказав він.

 

Інший прибічник атомної енергетики, член-кореспондент Королівського інституту міжнародних відносин Chatham House (Великобританія) Малькольм Грімстон вважає "зелену" енергетику загрозою стабільності енергосистеми та пропонує зорієнтуватися на програмі її покращення, атомних станціях та інвестиціях у видобуток вітчизняного газу.

 

"Все це нагальна необхідність для країни, враховуючи обмежені фінансові ресурси України. Завдяки таким засобам зменшаться втрати енергії та викиди вуглекислого газу, скоротиться залежність від імпорту природного газу", – впевнений він.

 

Насамкінець Малькольм Грімстон застеріг, що окрім всього іншого, високі тарифи на "зелену" енергію можуть призвести навіть до втрати суспільної підтримки в якійсь мірі.

 

Натомість опоненти двох попередніх учасників дебатів навпаки підкреслили необхідність більш швидшого розвитку відновлюваної енергетики, щоб у майбутньому країна могла перекрити нестачу традиційного палива, і суспільство не відчуло перебоїв у подачі енергії. 

 

Так, старший юрист CMC Cameron McKenna (Україна) Віталій Радченко спростував тезу про те, що для розвитку "зеленої" енергетики необхідна зайва державна допомога. "Зелена" енергетика не потребує підтримки держави. Потрібні лише ресурси інвестора. Не потрібно тягнути їх з бюджету", – намагався пояснити свою позицію дискутант, чуючи при цьому скептичні відгуки із залу. 

 

На його переконання, диверсифікація структури енергетики країни шляхом зменшення використання ядерної енергетики та виведення з експлуатації теплових електростанцій не тільки захистить навколишнє середовище, забезпечить енергетичну безпеку, а й позитивно відобразиться на економіці країни.

 

"Нам є куди розвиватися. Не потрібно боятися того, що "зелена" енергетика вплине на ціни та кінцевого споживача", – констатував Радченко.

 

Якщо не інвестувати в енергетику зараз – це може вплинути дуже серйозно на майбутні покоління. Адже це питання не стільки енергетичної безпеки, скільки економічного зростання. Таку думку висловила в ході дебатів президент MAC Energy Advisors LLC, партнер ELK Partners LLC (США) Трейсі МакКіббен. І заявила: "Зараз час інвестувати в Україну!".

 

За її словами, аргументом для Україна повинно наступне: якщо країна прагне забезпечити свою енергетичну безпеку, вирішити проблеми зміни клімату та стимулювати економічне зростання, вона повинна діяти серйозно та забезпечити диверсифікацію енергозабезпечення, що потребує розробки відповідної стратегії з розвитку "зеленої" енергетики.

Ще однією показовою тезою на користь розвитку "зеленої" енергетики можна вважати відповідь на одне із запитань з боку аудиторії до Віталія Радченка стосовно того, чи зайнявся би він бізнесом в галузі відновлюваної енергетики тривалий період пліч-о-пліч з партнером – державою Україна. "Я би зайнявся таким бізнесом, якби знав про конкретні об’єкти та мав знання про їх структуру", – підкреслив він.

 

Довідка "Української енергетики":

 

Фонд "Ефективне управління" створений за ініціативою Ріната Ахметова в 2007 році для розробки та реалізації проектів і програм, направлених на довгостроковий розвиток української економіки. Зокрема, організацію долучено до написання оновленої Енергетичної стратегії України.

 

Ірина Петренко, "Українська енергетика"
Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.