Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Для інвесторів в зелену енергетику правил “заднім числом” не змінюватимуть, - прем’єр
21.02.2020р.

Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для...

Енергетика майбутнього: боротьба зеленого та синього водню
21.02.2020р.

Традиційно в світі як енергоносії використовуються...

Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

4740
16.12.2011р. |
Енергоринку готують приватного рахівника

Днями на сайті Верховної ради був опублікований законопроект, що стосується створення та функціонування Зведеного енергобалансу країни. Про серйозність намірів авторів законодавчої ініціативи говорить не тільки їх кількість і важливий для сьогоднішнього парламенту фактор "політичного забарвлення" (три "регіонала", один комуніст, один представник Народної партії і один позафракційний), але і вся робота, що передує появі документа. Законопроект розроблено на виконання протокольних рішень розширеного засідання Комітету економічних реформ при Президентові у вересні і засідання РНБО в листопаді. Більше того, сам пропонований в документі інструмент заснований на розробках Інституту економіки та прогнозування, Інституту кібернетики ім. Глушкова, а також Інституту науково-практичних розробок комплексних систем НАНУ, і рекомендований Президією НАНУ.

"Законопроектом, зокрема, пропонується створити відокремлену національну інституцію, в сферу повноважень якої входили б організаційно-методологічні питання впровадження та функціонування Єдиної державної системи моніторингу виробництва, постачання, транспортування, споживання та оплати за паливно-енергетичні ресурси та комунальні послуги. Такою інституцією, за прикладом Енергетичної Інформаційної Адміністрації США та Міжнародного енергетичного агентства, може виступити відповідний уповноважений орган - центральний орган виконавчої влади", - наголошується в пояснювальній записці до документа.

І саме цьому органу, для наповнення Зведеного енергобалансу країни, абсолютно всі суб'єкти господарювання, що працюють на вітчизняному паливно-енергетичному ринку та ринку комунальних послуг, будуть зобов'язані надавати інформацію. Інформацію про виробництво, видобування, постачання, транспортування, споживання та оплату. "У низці випадків реагувати буде Генпрокуратура, в низці випадків - Антимонопольний комітет, іноді це може бути і Кабінет міністрів", - розкрив дії нового відомства в разі надання йому неправдивої інформації або ж відмови від надання такої один зі співавторів документа комуніст Олександр Голуб.

Втім, як конкретно буде функціонувати орган - поки точно невідомо навіть авторам законопроекту. "Для нас сьогодні важлива принципова згода депутатського корпусу з цього питання. Останнє буде доопрацьовуватися і прописуватися під час другого і третього читань", - додав народний депутат. Перше ж читання документ може пройти вже в першій декаді 2012 року.

При цьому, автори ініціативи з самого початку не випустили з уваги питання фінансування створення і функціонування як нового органу виконавчої влади, так і самого енергобалансу. "Впровадження Єдиної державної системи моніторингу є інноваційно-інвестиційним проектом, не вимагає витрат державного бюджету. Термін окупності капіталовкладень становить 1,7 місяця", - відзначається в пояснювальній записці. У тексті самого законопроекту уточнюється - "впровадження та функціонування Єдиної державної системи моніторингу здійснюється на принципах державно-приватного партнерства". Тобто, відомство буде державним, а інвестиції - сторонні. Їх передбачуваний обсяг назвав ще один співавтор документа "регіонал" Анатолій Кінах - близько 400 млн. грн. на перших етапах.

Не приховують народні депутати і майбутніх інвесторів, які автоматично отримають доступ до величезного обсягу інформації, яка сьогодні часто є комерційною таємницею. "Насамперед, ми маємо на увазі приватну українську компанію, яка веде діяльність на вітчизняному паливно-енергетичному ринку. Але їх може бути і декілька", - поділився інформацією Голуб.

"Я б не виключав бажання деяких зацікавлених сторін мати досить докладну інформацію про ринок. А зацікавлених сторін достатньо багато - від бенефіціарів групи Дмитра Фірташа, до "Газпрому", який виношує плани повного контролю над газовим сектором України. Але є ж і "ДПЕК". Зрозуміло, що ті, хто володіє інформацією в енергетичному секторі, знаходяться на більш виграшних позиціях, так як можуть скористатися цією інформацією в різних цілях", - зазначив "Комментариям" незалежний експерт з енергетичних питань Олександр Нарбут.

З ним повністю згоден і директор енергетичних програм українського аналітичного центру "Номос" Михайло Гончар. "Швидше за все, тут стирчать "вуха" газового лобі - бо саме їм найчастіше потрібно показувати "красиву картинку". Але "гарних картинок" потребують й інші. Тому тут може бути певний симбіоз інтересів, при якому провідну роль взяв один з інвесторів створення нового відомства", - сказав він.

Втім, не варто виключати і можливу роль прем'єр-міністра Миколи Азарова в народженні документа. Адже при всіх його нинішніх апокаліпсичних прогнозах щодо $400 за газ на тлі фактично зриву газових переговорів з Росією, саме йому вигідно було б придумати "страшилку" для "Газпрому".

Але навіть незважаючи на те, що поки все це є лише припущеннями, сам характер законопроекту не викликає сумнівів. "Це повернення у минуле, до часу розпаду СРСР і становлення держави - на початок 90-х років, коли такі фантазії були можливі", - підкреслює Нарбут, маючи на увазі інтереси приватних інвесторів майбутнього органу.

Андрій Сантаровіч

Теги та ключові фрази
www.proelectro.info, сайти 'щось скачати на телефон', законопроект відносно енергоринку, Ігра готувати щось скачати на телефон нокія 240-320


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.