Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

26 вітротурбін для 100-мегаватної вітрової станції на Запоріжжі
16.04.2019р.

Данська компанія «Vestas» виготовила 26 вітрових турбін...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

3055
19.04.2013р. |
Чи поступиться влада місцевою складовою заради вітроенергетики?

Наприкінці 2012 року ринок альтернативної енергетики почало лихоманити. І все через один законопроект. Документ свого часу подав депутат, який багато років працював у структурах, близьких до Ріната Ахметова.

На думку багатьох учасників ринку, цей документ ставив їх у несприятливе становище, тоді як низка більших гравців отримувала преференції. Своєю чергою, представники компаній, яких пов'язують з іменами Ахметова, Клюєва та Близнюка, свою причетність до лобіювання законопроекту відкидали.

У документі йшлося про дотримання так званої місцевої складової – певної частки обладнання вітчизняного виробництва при зведенні вітрової та сонячної електростанцій для отримання вигідного для власників станцій «зеленого тарифу».

«З 1 липня 2013 року набере чинності положення про місцеву складову. Її розмір для сонячних, вітрових електростанцій та установок на біомасі, будівництво яких розпочали з 1 січня 2012 року і які введуть в експлуатацію з 1 липня 2013 року, – 30%, для введених в експлуатацію з 1 липня 2014 року – 50%», – зазначає юрист ЮФ «Місечко та партнери» Вікторія Зоценко.

Нормативи щодо місцевої складової не були новиною для учасників ринку. «Для отримання «зеленого тарифу» компанії надавали певний пакет документів із калькуляцією вартості всієї установки. Процедура не змінюється. Інша справа, що є необхідність у розширенні виробничих потужностей або будівництві нових підприємств», – говорить експерт Асоціації відновлюваної енергетики «Альтернатива» Віталій Мурашкін.

Противники цих норм нарікають, що правові акти щодо їх застосування видані занадто пізно. Однак експерт переконує, що в Україні є підприємства, які виробляють усі види обладнання, потрібні для виконання місцевої складової. Серед них – компанії «Квазар», «Пілар», Запорізький завод напівпровідників, «Пролог семікор», «Силікон», «Projeny» і «Фурлендер віндтехнолоджі».

В. Мурашкін наголошує, що завдяки вимогам місцевої складової у світі з'явилися такі виробники, як «Gamesa», а заходи з підтримки власного виробництва застосовували Іспанія, Данія, Німеччина та Китай.

Однак далеко не всі поділяють таку точку зору. Під час чергового Українського енергетичного форуму Адама Сміта стало зрозуміло, що ускладнення можуть виникнути і в потужних гравців.

«Одна з проблем – місцева складова. З 2013 року вона становить 30%, а з 2014 року становитиме 50%. Якщо щодо сонячної енергетики ми бачимо прогрес, то можливості вітроенергетики обмежені», – зазначив директор компанії «Вінд пауер» Герман Айнбіндер. За його словами, компанія шукає можливості з локалізації обладнання, хоча про співпрацю з якими компаніями йдеться – не повідомив.

Не відчувають бажання операторів проектів у галузі альтернативної енергетики купувати вітчизняну продукцію й місцеві виробники. Представник компанії «Вітряні парки України» вважає, що виробництво на Краматорському заводі важкого верстатобудування може бути розширене у три-чотири рази.

Ще у грудні представники заводу «Квазар» відзначали, що кількість звернень до них збільшилася. Однак інвесторів стримує необхідність сплачувати ПДВ. При ввезенні ж обладнання, яке не виробляють в Україні, такої необхідності нема. Відтак, приплив інвестицій і розвиток підприємств може залишитися нерозв’язаним питанням.
Окрім того, значно ускладнилася і міжнародна кон'юнктура.

«19 грудня 2012 року комісія із врегулювання спорів СОТ прийняла рішення за скаргою ЄС на встановлені в Канаді вимоги з місцевої складової. Ці вимоги визнані такими, що суперечать правилам вільної торгівлі», –зазначив юрист ЮФ «Ілляшев і партнери» Андрій Литвин.

«Це рішення безпосередньо не стосується України, але створює прецедент. Тепер будь-яка країна може подати позов проти України за порушення правил СОТ», – каже член Європейсько-української енергетичної агенції (ЄУЕА) Юрій Кубрушко. За його словами, це може бути країна-постачальниця турбін, заводи якої не можуть продавати їх в Україні через наявність місцевої складової.

На думку юристів, у держави поки нема підстав для хвилювання – це рішення переглядають в апеляційному порядку. Однак слід пам'ятати: щодо неї може виникнути подібна суперечка, яку вирішать так само, як із Канадою.

Можливість такого розвитку подій підвищується і через те, що великі країни, зокрема США, висловлюють невдоволення намірами України підвищити низку митних тарифів у межах СОТ. Однак наразі ситуація в Україні для інвесторів незмінна.

«Основним способом імплементації цієї міжнародної норми СОТ на внутрішньому рівні є прийняття Верховною Радою змін до закону «Про електроенергетику» щодо усунення положень про місцеву складову при створенні об'єктів електроенергетики. Проте таких проектів ще нема», – вважає Вікторія Зоценко.

Практика засвідчує, що в Україні можна скасувати будь-яку норму, питання лише в доцільності, стверджує Віталій Мурашкін. «Я не вважаю, що рішення СОТ може вплинути на наш уряд. Україна, як й інші країни, що розвиваються, ще не готова дотримуватися правил міжнародних організацій, в тому числі – через неготовність наших галузей до конкуренції. А те, що відновлювану енергетику слід розвивати, – зрозуміло всім», – говорить він.

Не виключено, що до врегулювання проблеми місцевої складової в Україні долучиться Європейське енергетичне співтовариство.

Як зазначила заступник голови ради ЄУЕА Олена Рибак, агенція не дуже розраховує на підтримку країн СОТ. Головно через те, що вирішення питання на цьому рівні може тривати довго, навіть кілька років. Тому члени асоціації звернулися до енергетичного співтовариства, де вже проведено попередні слухання цього питання. Члени асоціації розраховують, що таким шляхом питання можна буде вирішити швидше.

Як зазначив один з членів ЄУЕА, вони розраховують на те, що українська влада піде на поступки в питаннях відновлюваної енергетики, щоб отримати поступки у принциповіших питаннях, наприклад, у реформуванні нафтогазового сектора.

Джерело: «Економічна правда»

Теги та ключові фрази
планшет за ради боба, планшет зарады боба, Планшет заради боба, Великий планшет заради боба, планшет заради боба, конкурс планшет заради боба, Бубута скрин, бубута с встроенным скриншотом, склад національноі складовоі в сонячній енергетиці, Скачать бубуту 240х400 со скриншотом


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.