Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Для інвесторів в зелену енергетику правил “заднім числом” не змінюватимуть, - прем’єр
21.02.2020р.

Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для...

Енергетика майбутнього: боротьба зеленого та синього водню
21.02.2020р.

Традиційно в світі як енергоносії використовуються...

Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

1150
27.12.2013р. |
Міністерські підсумки
В ІА «Укрінформ» відбулась прес-конференція міністра енергетики та вугільної промисловості України Едуарда Ставицького, під час якої підбито підсумки діяльності галузі у 2013 році.

 

Зазначивши, що уряд зробив усе необхідне задля того, щоб забезпечити кожного громадянина нашої держави безперебійним постачанням теплої води, природним газом і електроенергією, міністр розповів про найважливіші енергетичні об’єкти, що стали до ладу впродовж року.

Зокрема введено в дію нову лінію електропередач у м. Бар Вінницької області у межах заходів з оновлення системи передавання електроенергії в Україні, про що свого часу писала «ЕлектроТЕМА». Нагадаємо, що ця лінія дасть змогу підтримувати стабільнішу напругу в мережі завдяки безперебійному постачанню електроенергії, яке забезпечуватиметься використанням на повну потужність ресурсів Дністровської гідроелектростанції, та посприяє заощадженню близько 250 млн грн на рік.

20 грудня урочисто введено в експлуатацію гідроагрегат № 2 Дністровської ГАЕС. Вона має стати не лише найбільшою гідроакумулювальною станцією Європи, а й шостою за масштабами гідроенергетики у світі. До її складу входитиме 7 гідроагрегатів загальною потужністю 2268 МВт в генераторному режимі та 2947 у насосному. Після завешення будівництва Дністровська ГАЕС забезпечить підвищення надійності енергопостачання та розширить можливості енергосистеми держави. Зокрема, є технічна можливість підтримувати якісну електроенергію, як по лінії 330 кВ в Молдову, так і по лінії 400 кВ в Румунію, виділивши на ці лінії окремо один або два блоки ГАЕС, ізольовано від України. Завершення будівництва посилить енергетичну конкурентоспроможність України, зміцнить енергетичну безпеку.

У Вишгороді під Києвом завершено реконструкцію та розширення електропідстанції 330 кіловольт «Північна» Центральної електроенергетичної системи ДП «НЕК «Укренерго».

Ще один масштабний і надзвичайно актуальний проект – це розширення Каховської ГЕС – будівництво Каховської ГЕС-2. Йдеться про скорочення пускових і маневрових витрат при роботі теплових станцій, зменшення споживання вуглеводнів при виробництві електроенергії, застосування потужностей гідроенергетики для регулювання пікових навантажень в Об’єднаній енергетичній системі України, і головне – у перспективі зменшення навантаження на гуртову ринкову ціну електроенергії. Запланована потужність станції – близько 270 МВт при діючих 6 агрегатах. Завершення будівництва станції очікують до 2019 року.

Щодо вугільної промисловості, то прогнозні запаси вугілля в Україні становлять 117,5 млрд т, у тому числі розвідані – 56 млрд т. Цього достатньо для підтримання видобутку на нинішньому рівні впродовж більше 400 років. Упродовж майже всіх років незалежності України рівень видобутку вугілля практично незмінний – у межах 72–80 млн т. Вітчизняна вугільна промисловість повністю задовольняє наявний попит у відповідній продукції теплових електростанцій і теплоцентралей, населення та інших споживачів.

Міністр звернув увагу на світовий досвід, який свідчить про стійку тенденцію випереджаючого зростання застосування вугілля щодо інших джерел енергії. Так, за останні 10 років споживання вугілля у світі збільшилося майже на 50%, тоді як споживання природного газу – близько 30% , нафти і атомної енергії – менше 10%.
Україна, за умови активного розвитку вугільної промисловості, може стати самодостатньою державою щодо енергозабезпечення. До того ж розширюються можливості експорту вугільної продукції та її переробляння.

«Як вам відомо, 4 грудня у ході державного візиту Президента України Віктора Януковича до Китайської Народної Республіки, у якому я брав участь, було підписано Угоду з Китайською національною хімічною інжиніринговою корпорацією та її дочірньою компанією «Вухуань Інжиніринг» про співробітництво з будівництва заводів з виробництва синтетичного газу в Україні. Підписання угоди відбулося в рамках виконання Програми заміщення споживання природного газу вітчизняним вугіллям відповідно до кредитної угоди між Банком розвитку Китаю та НАК «Нафтогаз України», підписаної 25 грудня 2012 року, на загальну суму 3,656 млрд. дол. США», – розповів Е. Ставицький.

За його словами, підписання цієї угоди – це старт практичної реалізації масштабного спільного проекту. Його реалізація дасть змогу Україні щорічно заощаджувати до 4 млрд м³ природного газу, створить більше 2000 нових робочих місць, забезпечить стабільний ринок збуту вітчизняного вугілля в обсязі до 10 млн т щороку.
Міністр розповів про стан справ у нафто-газовому комплексі. «В цьому році ми значно скоротили обсяги газу, що закуповується у Російській Федерації. Тільки у листопаді НАК «Нафтогаз України» імпортував від «Газпрому» в 1,7 рази менше природного газу. Великим досягненням Президента України Віктора Януковича та Уряду України є домовленості із керівництвом Російської Федерації про зменшення вартості газу для України до 268,5 доларів за тис. м³. Це надзвичайно важливо для усіх галузей української економіки. Дійсно, відбулася серйозна подія, – наголосив Е. Ставицький. – Від початку літа 2013 року Україна активно використовує нові можливості поставок газу в країну. У реверсному режимі на сьогодні закупівлі йдуть через Польщу та Угорщину, найближчим часом буде вирішено питання поставок зі Словаччини».

Міністр також зупинився на питаннях освоєння нетрадиційних та важковидобувних ресурсів вуглеводнів, зокрема Юзівської і Олеської площ, Шельфу Чорного моря тощо.
Щодо ядерно-енергетичного комплексу, то загальна частка атомної енергії, виробленої в України у 2013 році, становить 43,1%. Відсоток виконання планового завдання з виробництва електроенергії атомними станціями України становить 100,4 %.

Як уже повідомляли ЗМІ, й зокрема «ЕлектроТЕМА», у вересні 2013 року розпочато будівництво заводу з виробництва ядерного палива в Україні.

Таке підприємство забезпечить вирішення одного з ключових завдань Енергетичної стратегії України до 2030 року – диверсифікацію джерел постачання енергоносіїв для забезпечення сталого розвитку атомно-енергетичного комплексу країни, надійного забезпечення вітчизняних АЕС ядерним паливом власного виробництва.

Окрім того, спорудження цього заводу забезпечить створення понад 400 нових робочих місць (після запуску у 2015 році) та понад 1500 – на період будівництва, сприятиме розвитку інфраструктури регіонів.

24 жовтня 2013 року продовжено на наступні п’ять років дію Угоди між Урядом України і Урядом Сполучених Штатів Америки щодо підвищення експлуатаційної безпеки, зниження ступеня ризику експлуатації та зміцнення систем регулювання цивільних атомних об’єктів в Україні.

У межах цієї Угоди реалізується Проект кваліфікації ядерного палива для України, мета якого провадження робіт з диверсифікації джерел постачання ядерного палива для українських атомних електростанцій та підвищення ядерної фізичної безпеки АЕС.

Колегія Державної інспекції з атомного регулювання України 28 листопада 2013 року схвалила продовження експлуатації енергоблоку № 1 Южно-Української АЕС на 10 років (до 2 грудня 2023 року).

Одним з пріоритетних напрямів діяльності Міністерства енергетики та вугільної промисловості є розвиток альтернативної енергетики. Впровадження стимулюючого «зеленого» тарифу сприяє збільшенню обсягу виробництва електроенергії вітряними, сонячними електростанціями та станціями, що працюють на біомасі. Порівняно з минулим роком виробництво електроенергії альтернативними джерелами збільшилось удвічі і за 11 місяців 2013 року становить понад 1132 млн. кВт/год.

За матеріалами http://mpe.kmu.gov.ua
Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.