Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Для інвесторів в зелену енергетику правил “заднім числом” не змінюватимуть, - прем’єр
21.02.2020р.

Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для...

Енергетика майбутнього: боротьба зеленого та синього водню
21.02.2020р.

Традиційно в світі як енергоносії використовуються...

Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

1423
21.08.2014р. |
Майже 40% росіян потерпають від перебоїв електропостачання

Дослідження Фонду «Громадська думка» (ФГД) на замовлення компанії «Schneider Electric» засвідчило, що навіть мешканці великих міст РФ часто відчувають незручності через збої електромережі, а третина населення активно використовує засоби захисту від них.

Компанія «Schneider Electric», світовий експерт у керуванні енергією, спільно із ФГД, представила результати опитування громадян Росії про якість електроживлення. Результати його свідчать, що проблеми з електропостачанням досі дуже відчутні навіть у великих містах.

За даними дослідження, 39% опитаного населення Росії має проблеми з електропостачанням, причому із них 23% відчуває незручності, пов'язані зі збоями в електромережі, щомісяця. Найпоширеніша проблема, на яку скаржаться респонденти, – відімкнення електрики. Цю проблему відзначили 28% мешканців Росії, причому більш ніж у половини опитаних (51%) відімкнення електрики триває більше години. Близько 10% тих, що брали участь в опитуванні, згадали таку проблему, як короткочасні перепади напруги (визначаються мерехтінням лампочок), 9% зазначили знижену або підвищену напругу (лампочки світять або дуже тьмяно, або занадто яскраво).

Майже кожен четвертий мешканець столиці (22% москвичів) зазнає проблем, пов'язаних із нестабільним електроживленням. Показники щодо інших великих міст ще менш оптимістичні: так, у містах з населенням понад 1 млн мешканців цей показник сягає 44%. Вищий він тільки у селах, де проблеми з електроживленням відчувають 48% опитаних.

Окремий блок дослідження було присвячено структурі використання засобів захисту від нестабільного енергопостачання, тобто наскільки активно користуються ними різні вікові групи, і яку техніку захищають передусім.

Опитування засвідчило, що більш ніж третина із загальної кількості опитаних (32%) використовують засоби захисту електроживлення: джерело безперебійного живлення, мережевий фільтр або стабілізатор напруги. При цьому найактивніше перераховану техніку використовує порівняно молодий прошарок населення – особи віком від 18 до 30 років: усередині цієї вікової групи з перепадами електрики бореться 42% респондентів. Найменш активно засобами захисту користується старша вікова група: серед респондентів віком понад 60 років таких лише 17%, однак це також досить значний відсоток. Загалом, була встановлена пряма залежність між віком і використанням коштів від стрибків напруги: що старша вікова група, то нижчий відсоток використання пристроїв захисту.

Пристрої захисту використовують із різною метою. Серед тих, хто застосовує спеціальні засоби, 61% насамперед захищає комп’ютерну техніку, 50% – аудіо- та відеотехніку, 50% і 43% – побутову техніку. 11% респондентів облаштовують захист для іншого обладнання – газових котлів, водонагрівачів та інших видів техніки.

Таким чином, проблема збоїв електропостачання досі актуальна: від них потерпає майже 40% опитаних, причому майже кожен четвертий – щомісяця. З іншого боку, населення демонструє досить високий рівень поінформованості про методи захисту – кожен третій використовує спеціальну техніку, яка забезпечує від наслідків перепадів енергії: ДБЖ, мережеві фільтри, стабілізатори. Насамперед росіяни захищають комп’ютерну і побутову техніку. При цьому найактивніше перераховані засоби використовує молоде населення.

Дослідження проводили у межах формату ФГД методом стандартизованого опитування з 23 до 27 квітня 2014 року. Географія опитування – понад 100 населених пунктів з 44 регіонів РФ. Досліджувана сукупність – міське і сільське населення Росії віком від 18 років і старші. Усього було опитано 1500 осіб, у форматі інтерв’ю за місцем проживання респондента (face-to-face). Статистична похибка дослідження не перевищує 3,6%.

За матеріалами: «ЭлектроВести»
Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.