Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Для інвесторів в зелену енергетику правил “заднім числом” не змінюватимуть, - прем’єр
21.02.2020р.

Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для...

Енергетика майбутнього: боротьба зеленого та синього водню
21.02.2020р.

Традиційно в світі як енергоносії використовуються...

Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

2228
04.03.2015р. |
Україна відмовляється від «зеленої» енергетики?
Під таким і подібними тривожними заголовками останнім часом натрапляємо на повідомлення, статті у ЗМІ, на інтернет-сайтах. Усі вони зводяться до того, що посилаючись на надзвичайний стан, запроваджений урядом в енергетиці України, НКРЕКП на черговому засіданні 27 лютого 2015 року зменшила «зелений» тариф для сонячної енергетики на 55%, а для решти відновлюваної генерації на 50%.

 

З цього приводу ми уже дещо писали. Зокрема, в Українській вітроенергетичній асоціації вважають, що чиновники з Міненерговугілля та НКРЕКП цілеспрямовано знищують галузь «зеленої енергетики» і сприяють посиленню енергетичної залежності України від імпортних енергоносіїв. Саме про це йдеться у прес-релізі УВЕА.

За останні кілька місяців це уже не перше зниження тарифів для виробників «зеленої» електроенергії, хоча згідно із законом України «Про електроенергетику», розмір «зеленого» тарифу мають щомісяця переглядати з урахуванням валютного курсу гривні до євро.

«Ми стаємо свідками цілеспрямованого знищення інвестиційної привабливості усього сектора енергетики. Ми повинні розуміти наслідки таких дій для України в питанні отримання подальшої міжнародної фінансової допомоги», – коментує ситуацію в галузі Герман Айнбіндер, директор «ВіндПауер».

В усьому світі відновлювана енергетика створює нові робочі місця, поповнює місцеві бюджети, залучає значні інвестиції. Тільки у вітроенергетичний сектор світу в 2014 році інвестовано більше $100 млрд. На жаль, Україна стала винятком. Саме в нашій країні профільне міністерство відкрило «полювання» на відновлювану енергетику, списуючи проблеми в енергетиці на «дорожнечу» поновлюваних джерел енергії, розповідаючи про необхідність економії. Однак насправді ситуація виглядає по-іншому. За рахунок зменшення «зелених» тарифів, «…за минулий рік регулятор зміг заощадити 200 млн грн при обсязі електроенергетичного ринку в 89 млрд грн. Це лише 0,2%. Чи вартувало це втрати довіри інвесторів, погіршення інвестиційного клімату, порушення прав інвесторів і зменшення робочих місць?», – запитує Г. Айбіндер.

Про які нові закони в енергетичній галузі і про який її подальший розвитку може йтися, «якщо на сьогодні чинний закон не виконується. Причому не виконується і порушується усіма можливими і неможливими способами. Тобто по суті нині триває боротьба без правил з тими інвесторами, які вже вклали кошти, і з тими інвесторами, які ще хочуть інвестувати їх в Україну», – зазначає Максим Єфімов, народний депутат України.

«Ми запустили у дуже корумповану енергосистему непрофесійні кадри. Те, що сьогодні відбувається на рівні міністерства і НКРЕКП, – це непрофесіоналізм. Україна не має внутрішніх резервів для інвестицій в економіку. Якщо ми підірвемо довіру інвесторів до «зеленої» енергетики, то, як ми залучимо сотні мільйонів доларів в інші проекти?», – звертає увагу народний депутат України, член Комітету Верховної Ради з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Юрій Чижмар.

Учасники ринку відновлюваної енергетики у численних зверненнях до перших осіб країни неодноразово закликали вжити термінових заходів і зупинити злочинну діяльність НКРЕКП зі знищення національного сектора відновлюваної енергетики. Починаючи з жовтня 2014 року, у листах, адресованих Президенту України, Прем’єр-міністру України, профільним міністерствам УВЕА звертається з проханням повернутися в законодавче поле, яке стосується «зеленої» енергетики. Але, на жаль, досі на жоден лист реакції не було.

Тоді, коли у більшості країн світу успішно розвивають поновлювані технології виробництва енергії, міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин заявляє, що альтернативна енергетика є дорогою і що Україна перебуває не в тому фінансовому становищі, щоб розвивати такі проекти. Абсурдність очевидна, впевнені експерти. Відновлювані джерела енергії – вітер, сонця, вода – не залежать від цін на імпортний газ, вугілля, ядерне паливо. Через них не розв’язують війн і не оголошують економічну блокаду. Енергія, вироблена завдяки відновлюваним джерелам, – невичерпна, вона існує мільйони років, однак без політичної волі, спрямованої на підтримку розвитку технологій відновлюваної енергетики, галузь буде знищена.

«Дані, представлені у звіті Міжнародного агентства з відновлюваної енергетики IRENA, щодо світової вітроенергетичної галузі цілком суперечать заявам і діям Міненерговугілля і НКРЕКП. Збільшення частки сучасної вітроенергетики в енергобалансі країни у підсумку призведе до здешевлення електроенергії», – зазначає заступник генерального директора КК «Вітряні парки України»Андрій Сергієнко.

«У будь-якій цивілізованій країні працюють державні програми з використання технологій відновлюваної енергетики. В Україні прийнято Національний план розвитку відновлюваних джерел енергії на період до 2020 року. Природних ресурсів для здійснення Нацплану предостатньо. Потрібні інвестиції в устаткування і заводи, які б виробляли необхідне країні обладнання, що генерує енергію завдяки використанню ВДЕ. Дії НКРЕКП суперечать державному курсу на зміцнення енергетичної безпеки країни. Рішення, які приймають чиновники, виступаючи проти «зеленої» енергетики, підривають саму ідею асоціації України в ЄС», – вважає Андрій Конеченков, голова правління УВЕА.

Енергонезалежність і енергобезпека – дві обов’язкові складові, без яких ні про яку європейську, незалежну державу із високими стандартами життя людей не може бути й мови в сучасному світі. У досягненні поставленої мети провідна роль належить відновлюваній енергетиці й енергозбереженню. Саме ці інноваційні технології світова енергетична галузь розвиває сьогодні найуспішніше і стрімко, зазначено на сайті «Українська енергетика».

Теги та ключові фрази
розмір зеленого тарифу в Україні на 2015 рік


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.