Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Для інвесторів в зелену енергетику правил “заднім числом” не змінюватимуть, - прем’єр
21.02.2020р.

Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для...

Енергетика майбутнього: боротьба зеленого та синього водню
21.02.2020р.

Традиційно в світі як енергоносії використовуються...

Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

8505
04.02.2016р. |
Д. Жданов: «Ми збільшили обсяг продажів на 14% на тлі спаду ринку на 23,6%»
Компанії вдалося успішно пережити 2015 рік: збільшити обсяги продажів на фоні спаду цільового ринку. Про це розповів директор «АББ в Україні» Дмитро Жданов.

 

2015 рік став неординарним для багатьох компаній, зокрема, гігантів світового ринку. Нестабільність, різні упущення змусили розробляти кілька сценаріїв розвитку, проводити їх через стрес-тести, але, зрештою, вибрати для себе той єдиний, який вони реалізували і який дав змогу багатьом з них гідно увійти у новий 2016 рік. Основними невизначеностями і ризиками 2015 року стали не тільки економічні та фінансові прогнози, а й широкий набір факторів суттєвого впливу: як країні пережити зиму, як розвиватиметься АТО, за якою ціною будуть імпортувати газ, на яких позначках зупиняться тарифи, які реформи відбуватимуться й наскільки швидко, які галузі будуть стимульовані насамперед, яку стратегію реалізовуватиме НБУ, чи підтримає економіку МВФ і як розпорядиться цією допомогою уряд... Значна частина цих невизначеностей для бізнесу перейшла і у 2016 рік.

«АББ», світовий лідер в галузі енергетики і автоматизації – це одна з компаній, якій вдалося успішно пережити 2015 рік. «Навіть не апелюючи до власних оцінок зміни обсягів наших цільових ринків (енергетика, промисловість, будівництво й інфраструктура), а спираючись на стриманіші дані Державної служби статистики України, ми збільшили обсяг продажів на 14% на тлі спаду цільового ринку на 23,6% (усереднена зміна капітальних інвестицій у цільових галузях та іноземних інвестицій), – говорить директор компанії Дмитро Жданов. – А якщо порівнювати з досить успішним для нас 2012 роком, то обсяг отриманих замовлень зменшився лише на 2,4% при спаді ринку на 38,6% (також методика розрахунку за даними Держстату). І я вважаю це не тільки і навіть не стільки результатом високого професіоналізму компанії, а самовідданості команди, її соціальної відповідальності і, якщо хочете, її патріотизму».

Найбільшою складністю для «АББ», як і більшості імпортерів, торік були валютні ризики. І це не тільки питання цінового позиціонування на ринку, який через серйозні зміни курсу гривні суттєво зменшив попит на пропозиції компаній. У таких умовах набагато впливовивішими виявилися доступність інструментів хеджування і регуляторна політика валютного ринку, бо з постачальниками доводиться розраховуватися у твердій валюті. Тому на роботу компаній-імпортерів дуже вплинуло запровадження НБУ низки обмежень щодо валютних операцій, передбачених Постановою №160.
Але усі зміни, як правило, відкривають й нові можливості, які у кінцевому підсумку здатні цілком збалансувати збиток. Питання лише в тому, хто їх вчасно побачить і як ними скористається. У сформованих нині обставинах радує, як природна орієнтація економіки і більшості її суб'єктів на енергоефективність, так і створення державного агентства з енергоефективності та енергозбереження для їх стимулювання. Серед найзначиміших позитивних тенденцій в енергетичній сфері експерти називають запровадження ДСТУ Б EN 15232: 2011 «Енергоефективність будівель. Вплив автоматизації, моніторингу і управління будівлями (EN 15232: 2007, IDT)», розвиток високовольтних магістральних мереж передачі електроенергії для збільшення здатності видачі потужностей Запорізької та Рівненської АЕС, підвищення енергоефективності теплопостачання завдяки обгрунтованій зміні балансу централізованого і децентралізованого теплопостачання, стимулювання розвитку альтернативної енергетики, лібералізації енергетичного ринку з переходом на нову модель ринку електроенергії та формування ринку газу. Усе перераховане сприяє не тільки підвищенню енергонезалежності України, а й зміцненню конкурентоспроможності економіки країни на зовнішніх ринках. А ще – відкриває безліч нових можливостей для усіх гравців на ринку України.

Що ж до змін у пайовому складі портфеля продуктів енергетичних компаній, то на прикладі «АББ» можна сказати, що рішення для дискретної автоматизації – двигуни, генератори, частотні перетворювачі та інвертори – продемонстрували найінтенсивніше зростання у 2015 році, що є прямим результатом зміни попиту ринку на користь технічних рішень, що сприяють підвищений енергоефективності. Крім того, на розподіл часток у портфелі суттєво вплинуло зміщення обсягів попиту з державного сектора у приватного. Раніше у портфелі замовлень АББ в Україні традиційно домінував державний сектор з характерною лінійкою продуктів високого і надвисокого класів напруг. «Нашим головним досягненням цього року я вважаю збереження статусу надійного партнера. І в це визначення саме у 2015 році я вкладаю не тільки високі стандарти компетенцій, експертизи і сервісів, пропонованих «АББ» українським партнерам, а й фінансову надійність нашої компанії в умовах дефіциту ліквідності й стагнації економіки», – констатує Дмитро Жданов, коментуючи ситуацію в «АББ».

Не зважаючи на усі труднощі компанії продовжують виводити новинки на ринок України. Головними і дуже успішними новинками «АББ» у 2015 році є інвертори для сонячних електростанцій у широкій лінійці потужностей – від домогосподарств до промислових установок; електророзподільні моноблоки з повітряною ізоляцією, що дають змогу реалізовувати компактні розподільні підстанції і трансформаторні пункти 6; 10 кВ без використання елегазу; нову концептуальну платформу «АББ» для автоматизації будівель. У перспективі «АББ» передбачає необхідність нарощувати портфель промислових роботів, тому компанія вже кілька років є абсолютним глобальним лідером у промисловому роботобудуванні. А після прийняття у листопаді закону, що звільняє електромобілі від митних зборів, в «АББ» вважають вкрай важливим вивести на ринок України універсальні швидкі зарядні пристрої для розвитку відповідної інфраструктури. Технологічним партнером «АББ» в цьому проекті є Microsoft.

Зміни у попиті торік визначалися не уподобаннями, а можливостями. Загалом ринком управляла усвідомлена необхідність в умовах об'єктивних інвестиційних обмежень. Причому в 2015 році така ситуація рівнозначно була характерна як для приватного, так і для державного секторів.

«У 2016 році «АББ» робитиме ставку на безпрограшну стратегію: підвищення ефективності бізнес-процесів і спрощення організаційної структури для повної концентрації компанії на потребах клієнта та підвищення його задоволеності від співпраці з «АББ». Вдоволеність наших клієнтів від співпраці з АББ – це головний, якщо не єдиний фактор, що зумовлює середньотермінові й довготермінові результати нашої діяльності. Наша комерційна політика не зазнає відчутних змін у цьому році. Що ж до бюджетних планів, то вони більш, ніж амбітні, натхненні нашими успіхами на тлі складного минулого року», – відзначає Дмитро Жданов, коментуючи плани компанії на 2016 рік.

За матеріалами: elektrovesti.net

Теги та ключові фрази
дмитро жданов


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.