Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Планують цілком перейти на «зелену енергетику»…
15.11.2018р.

Іспанський уряд оприлюднив законопроект, відповідно...

До 2030 року виробництво електроенергії на світових ГЕС збільшиться на 50%
15.11.2018р.

В той час як сонячна та вітрова енергетика постійно...

Енергохаб Литви, Польщі й України забезпечить незалежність від Росії
14.11.2018р.

Створення Східноєвропейського енергетичного хабу...

Представлено надзвичайний концептуальний електроспортбайк
14.11.2018р.

Тайванська фірма «Kymco», що випускає скутери,...

Обсяги виробництва на підприємстві «Південкабель» збільшились на 40%
13.11.2018р.

Продукція, яку випускає харківський завод,...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

8307
04.02.2016р. |
Д. Жданов: «Ми збільшили обсяг продажів на 14% на тлі спаду ринку на 23,6%»
Компанії вдалося успішно пережити 2015 рік: збільшити обсяги продажів на фоні спаду цільового ринку. Про це розповів директор «АББ в Україні» Дмитро Жданов.

 

2015 рік став неординарним для багатьох компаній, зокрема, гігантів світового ринку. Нестабільність, різні упущення змусили розробляти кілька сценаріїв розвитку, проводити їх через стрес-тести, але, зрештою, вибрати для себе той єдиний, який вони реалізували і який дав змогу багатьом з них гідно увійти у новий 2016 рік. Основними невизначеностями і ризиками 2015 року стали не тільки економічні та фінансові прогнози, а й широкий набір факторів суттєвого впливу: як країні пережити зиму, як розвиватиметься АТО, за якою ціною будуть імпортувати газ, на яких позначках зупиняться тарифи, які реформи відбуватимуться й наскільки швидко, які галузі будуть стимульовані насамперед, яку стратегію реалізовуватиме НБУ, чи підтримає економіку МВФ і як розпорядиться цією допомогою уряд... Значна частина цих невизначеностей для бізнесу перейшла і у 2016 рік.

«АББ», світовий лідер в галузі енергетики і автоматизації – це одна з компаній, якій вдалося успішно пережити 2015 рік. «Навіть не апелюючи до власних оцінок зміни обсягів наших цільових ринків (енергетика, промисловість, будівництво й інфраструктура), а спираючись на стриманіші дані Державної служби статистики України, ми збільшили обсяг продажів на 14% на тлі спаду цільового ринку на 23,6% (усереднена зміна капітальних інвестицій у цільових галузях та іноземних інвестицій), – говорить директор компанії Дмитро Жданов. – А якщо порівнювати з досить успішним для нас 2012 роком, то обсяг отриманих замовлень зменшився лише на 2,4% при спаді ринку на 38,6% (також методика розрахунку за даними Держстату). І я вважаю це не тільки і навіть не стільки результатом високого професіоналізму компанії, а самовідданості команди, її соціальної відповідальності і, якщо хочете, її патріотизму».

Найбільшою складністю для «АББ», як і більшості імпортерів, торік були валютні ризики. І це не тільки питання цінового позиціонування на ринку, який через серйозні зміни курсу гривні суттєво зменшив попит на пропозиції компаній. У таких умовах набагато впливовивішими виявилися доступність інструментів хеджування і регуляторна політика валютного ринку, бо з постачальниками доводиться розраховуватися у твердій валюті. Тому на роботу компаній-імпортерів дуже вплинуло запровадження НБУ низки обмежень щодо валютних операцій, передбачених Постановою №160.
Але усі зміни, як правило, відкривають й нові можливості, які у кінцевому підсумку здатні цілком збалансувати збиток. Питання лише в тому, хто їх вчасно побачить і як ними скористається. У сформованих нині обставинах радує, як природна орієнтація економіки і більшості її суб'єктів на енергоефективність, так і створення державного агентства з енергоефективності та енергозбереження для їх стимулювання. Серед найзначиміших позитивних тенденцій в енергетичній сфері експерти називають запровадження ДСТУ Б EN 15232: 2011 «Енергоефективність будівель. Вплив автоматизації, моніторингу і управління будівлями (EN 15232: 2007, IDT)», розвиток високовольтних магістральних мереж передачі електроенергії для збільшення здатності видачі потужностей Запорізької та Рівненської АЕС, підвищення енергоефективності теплопостачання завдяки обгрунтованій зміні балансу централізованого і децентралізованого теплопостачання, стимулювання розвитку альтернативної енергетики, лібералізації енергетичного ринку з переходом на нову модель ринку електроенергії та формування ринку газу. Усе перераховане сприяє не тільки підвищенню енергонезалежності України, а й зміцненню конкурентоспроможності економіки країни на зовнішніх ринках. А ще – відкриває безліч нових можливостей для усіх гравців на ринку України.

Що ж до змін у пайовому складі портфеля продуктів енергетичних компаній, то на прикладі «АББ» можна сказати, що рішення для дискретної автоматизації – двигуни, генератори, частотні перетворювачі та інвертори – продемонстрували найінтенсивніше зростання у 2015 році, що є прямим результатом зміни попиту ринку на користь технічних рішень, що сприяють підвищений енергоефективності. Крім того, на розподіл часток у портфелі суттєво вплинуло зміщення обсягів попиту з державного сектора у приватного. Раніше у портфелі замовлень АББ в Україні традиційно домінував державний сектор з характерною лінійкою продуктів високого і надвисокого класів напруг. «Нашим головним досягненням цього року я вважаю збереження статусу надійного партнера. І в це визначення саме у 2015 році я вкладаю не тільки високі стандарти компетенцій, експертизи і сервісів, пропонованих «АББ» українським партнерам, а й фінансову надійність нашої компанії в умовах дефіциту ліквідності й стагнації економіки», – констатує Дмитро Жданов, коментуючи ситуацію в «АББ».

Не зважаючи на усі труднощі компанії продовжують виводити новинки на ринок України. Головними і дуже успішними новинками «АББ» у 2015 році є інвертори для сонячних електростанцій у широкій лінійці потужностей – від домогосподарств до промислових установок; електророзподільні моноблоки з повітряною ізоляцією, що дають змогу реалізовувати компактні розподільні підстанції і трансформаторні пункти 6; 10 кВ без використання елегазу; нову концептуальну платформу «АББ» для автоматизації будівель. У перспективі «АББ» передбачає необхідність нарощувати портфель промислових роботів, тому компанія вже кілька років є абсолютним глобальним лідером у промисловому роботобудуванні. А після прийняття у листопаді закону, що звільняє електромобілі від митних зборів, в «АББ» вважають вкрай важливим вивести на ринок України універсальні швидкі зарядні пристрої для розвитку відповідної інфраструктури. Технологічним партнером «АББ» в цьому проекті є Microsoft.

Зміни у попиті торік визначалися не уподобаннями, а можливостями. Загалом ринком управляла усвідомлена необхідність в умовах об'єктивних інвестиційних обмежень. Причому в 2015 році така ситуація рівнозначно була характерна як для приватного, так і для державного секторів.

«У 2016 році «АББ» робитиме ставку на безпрограшну стратегію: підвищення ефективності бізнес-процесів і спрощення організаційної структури для повної концентрації компанії на потребах клієнта та підвищення його задоволеності від співпраці з «АББ». Вдоволеність наших клієнтів від співпраці з АББ – це головний, якщо не єдиний фактор, що зумовлює середньотермінові й довготермінові результати нашої діяльності. Наша комерційна політика не зазнає відчутних змін у цьому році. Що ж до бюджетних планів, то вони більш, ніж амбітні, натхненні нашими успіхами на тлі складного минулого року», – відзначає Дмитро Жданов, коментуючи плани компанії на 2016 рік.

За матеріалами: elektrovesti.net

Теги та ключові фрази
дмитро жданов


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.