Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Для інвесторів в зелену енергетику правил “заднім числом” не змінюватимуть, - прем’єр
21.02.2020р.

Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для...

Енергетика майбутнього: боротьба зеленого та синього водню
21.02.2020р.

Традиційно в світі як енергоносії використовуються...

Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

2063
22.09.2017р. |
Готуємося до зими: терморегулятори «Schneider Electric» для теплої підлоги
В умовах холодних українських зим теплі підлоги у ванній кімнаті або кухні – усвідомлена необхідність. Особливо, якщо ви віддаєте перевагу плитковому підлоговому покриттю над всіма іншими. І це цілком зрозуміло. Плитка довго служить і не потребує особливого догляду.

 

Часто теплу підлогу встановлюють і в дитячих кімнатах. Малята особливо чутливі до перепаду температур і потребують особливого температурного режиму.

Щоб максимально ефективно й економно використовувати теплу підлогу, потрібно встановити терморегулятор, який буде керувати температурою й допоможе, як мінімум, уникнути перегрівання.

Види терморегуляторів

Терморегулятори «Schneider Electric», або, як ще їх називають, термостати виконані в дизайні лінійок електроустановних виробів Merten, Unica, Sedna і представлені у вигляді класичних моделей з поворотною ручкою регулювання температури. У лінійках Unica і Merten є моделі із сенсорним керуванням і дисплеєм. Терморегулятор більше не є стороннім приладом, який прийнято розміщати в непомітному місці. Це важливий функціональний елемент, який підкреслює стиль інтер'єру й точно повторює дизайн і колір обраної серії розеток і вимикачів.

Що «прогресивніша» модель теморегулятора, то дорожчий прилад. Однак якщо ви готові викласти певну суму за «розумний терморегулятор», то витрачені кошти швидко окупляться у вигляді мінімальних рахунків за електроенергію. Це особливо актуально при великих площах теплої підлоги.

Терморегулятори «Schneider Electric» годяться для будь-якого типу теплої підлоги: кабельного, інфрачервоного плівкового або стрижневого нагрівального мату. Також прилади можуть працювати й з водяною теплою підлогою, але за допомогою закритого термоелектричного привода 220 В.

Датчик температури

Вибираючи терморегулятор, не забудьте про датчик температури, який монтується до теплої підлоги. Зазвичай датчик є в комплекті. Довжина його кабелю – 4 м.
Як вибрати терморегулятор.

Терморегулятори «Schneider Electric» розраховані на 10 і 16 А, що відповідає максимальній потужності теплої підлоги 2,2 і 3,5 кВт відповідно.

Як визначити, для якої потужності брати терморегулятор? Необхідно помножити кількість квадратних метрів теплої підлоги на потужність одного квадратного метра теплої підлоги.

Формула добору терморегулятора:

Pтерморег. ≥ Sпідл. × P1 кв. м. тепл. підлоги

Наприклад, у вашій кімнаті необхідна площа підігрівання – 10 м2, а заявлена потужність нагрівального кабелю становить 200 Ват на 1 м2. Отже, необхідна потужність буде 2 кВт, що приблизно відповідає терморегулятору на 10 А. Правильне й зворотне обчислення: знаючи потужність термостата й бажану площу підігрівання, легко розрахувати максимальну потужність теплої підлоги.

Економія повинна бути ощадливою

Щоб заощадити електрику, використовуйте програмовані терморегулятори. Вони представлені в лінійці Merten. Задайте графік роботи за годинником на кожен день тижня й не турбуйтеся, що забули вимкнути підігрівання підлоги, йдучи з дому.

Такі моделі можуть бути під’єднані до систем теплої підлоги, батарей або систем обігрівання навколишнього повітря.

Вбудований датчик температури визначає температуру повітря в кімнаті й, ґрунтуючись на отриманих даних, керує навантаженням. Одночасно при під’єднанні датчика теплої підлоги, можна контролювати температуру самої підлоги. Цей спільний режим роботи особливо рекомендується використовувати в приміщеннях з паркетом або ламінатом.

Водночас моделі стандартних терморегуляторів серії Merten, що не мають функції програмування, підтримують «нічний режим» – автоматичне зниження температури на 4 градуси. Для цього до спеціального виходу (TR) під’єднують реле часу на DIN-рейці, наприклад, із серії Acti9 Schneider Electric, і виставляють на ньому бажаний графік роботи. При цьому реле буде керувати одночасно всіма під’єднаними терморегуляторами.

Монтаж

Для роботи в режимі обігрівання повітря й у спільному режимі терморегулятор повинен бути встановлений у місці, максимально захищеному від зовнішнього впливу й температурних коливань. Це забезпечить надійні покази при вимірюванні температури кімнати.

При виборі місця монтажу слід брати до уваги такі рекомендації: мінімальна висота встановлення – 1,5 м над рівнем підлоги.

Не встановлюйте поблизу вікон, дверей і вентиляційних отворів. Не встановлюйте над обігрівачами й джерелами тепла чи за шторами й нічим не закривайте пристрій. Уникайте прямого потрапляння сонячних променів і світла ламп.

Монтаж датчика температури підлоги

Для забезпечення надійної роботи в режимі обігрівання підлоги й у спільному режимі датчик температури підлоги повинен бути захищений від зовнішніх впливів і коливань температури.

При виборі місця монтажу слід брати до уваги такі рекомендації: по можливості, забезпечте відстань 1 м до стін і дверей.

Установлюйте датчик у центрі петлі. Помістіть датчик температури підлоги в гладку ПНТ-трубку із внутрішнім діаметром 16 мм.

Спроби створити системи для обігрівання підлоги робили ще в Давньому Римі. Зараз для їхнього впровадження не потрібно значних зусиль. То чому ж не зробити життя комфортним?
Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.