Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Вітчизняе обладнання для вітрогенераторів
10.12.2018р.

Краматорський завод «Енергомашспецсталь»...

«Ззелене світло» новій конкурентній моделі підтримки «зеленої» енергетики!
07.12.2018р.

Комітет Верховної Ради України з питань ПЕК, ядерної...

Львівський студент створив систему збирання електронного сміття
05.12.2018р.

Студент Василь Ракитний створив стартап зі збирання...

Українець створив ГЕС, яка не перекриває течію річки
04.12.2018р.

Підприємець з Донбасу Дмитро Акішин, який переїхав...

Близько половини вугільних електростанцій у світі збиткові
04.12.2018р.

Організація Carbon Tracker представила звіт, який...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

1783
22.09.2017р. |
Готуємося до зими: терморегулятори «Schneider Electric» для теплої підлоги
В умовах холодних українських зим теплі підлоги у ванній кімнаті або кухні – усвідомлена необхідність. Особливо, якщо ви віддаєте перевагу плитковому підлоговому покриттю над всіма іншими. І це цілком зрозуміло. Плитка довго служить і не потребує особливого догляду.

 

Часто теплу підлогу встановлюють і в дитячих кімнатах. Малята особливо чутливі до перепаду температур і потребують особливого температурного режиму.

Щоб максимально ефективно й економно використовувати теплу підлогу, потрібно встановити терморегулятор, який буде керувати температурою й допоможе, як мінімум, уникнути перегрівання.

Види терморегуляторів

Терморегулятори «Schneider Electric», або, як ще їх називають, термостати виконані в дизайні лінійок електроустановних виробів Merten, Unica, Sedna і представлені у вигляді класичних моделей з поворотною ручкою регулювання температури. У лінійках Unica і Merten є моделі із сенсорним керуванням і дисплеєм. Терморегулятор більше не є стороннім приладом, який прийнято розміщати в непомітному місці. Це важливий функціональний елемент, який підкреслює стиль інтер'єру й точно повторює дизайн і колір обраної серії розеток і вимикачів.

Що «прогресивніша» модель теморегулятора, то дорожчий прилад. Однак якщо ви готові викласти певну суму за «розумний терморегулятор», то витрачені кошти швидко окупляться у вигляді мінімальних рахунків за електроенергію. Це особливо актуально при великих площах теплої підлоги.

Терморегулятори «Schneider Electric» годяться для будь-якого типу теплої підлоги: кабельного, інфрачервоного плівкового або стрижневого нагрівального мату. Також прилади можуть працювати й з водяною теплою підлогою, але за допомогою закритого термоелектричного привода 220 В.

Датчик температури

Вибираючи терморегулятор, не забудьте про датчик температури, який монтується до теплої підлоги. Зазвичай датчик є в комплекті. Довжина його кабелю – 4 м.
Як вибрати терморегулятор.

Терморегулятори «Schneider Electric» розраховані на 10 і 16 А, що відповідає максимальній потужності теплої підлоги 2,2 і 3,5 кВт відповідно.

Як визначити, для якої потужності брати терморегулятор? Необхідно помножити кількість квадратних метрів теплої підлоги на потужність одного квадратного метра теплої підлоги.

Формула добору терморегулятора:

Pтерморег. ≥ Sпідл. × P1 кв. м. тепл. підлоги

Наприклад, у вашій кімнаті необхідна площа підігрівання – 10 м2, а заявлена потужність нагрівального кабелю становить 200 Ват на 1 м2. Отже, необхідна потужність буде 2 кВт, що приблизно відповідає терморегулятору на 10 А. Правильне й зворотне обчислення: знаючи потужність термостата й бажану площу підігрівання, легко розрахувати максимальну потужність теплої підлоги.

Економія повинна бути ощадливою

Щоб заощадити електрику, використовуйте програмовані терморегулятори. Вони представлені в лінійці Merten. Задайте графік роботи за годинником на кожен день тижня й не турбуйтеся, що забули вимкнути підігрівання підлоги, йдучи з дому.

Такі моделі можуть бути під’єднані до систем теплої підлоги, батарей або систем обігрівання навколишнього повітря.

Вбудований датчик температури визначає температуру повітря в кімнаті й, ґрунтуючись на отриманих даних, керує навантаженням. Одночасно при під’єднанні датчика теплої підлоги, можна контролювати температуру самої підлоги. Цей спільний режим роботи особливо рекомендується використовувати в приміщеннях з паркетом або ламінатом.

Водночас моделі стандартних терморегуляторів серії Merten, що не мають функції програмування, підтримують «нічний режим» – автоматичне зниження температури на 4 градуси. Для цього до спеціального виходу (TR) під’єднують реле часу на DIN-рейці, наприклад, із серії Acti9 Schneider Electric, і виставляють на ньому бажаний графік роботи. При цьому реле буде керувати одночасно всіма під’єднаними терморегуляторами.

Монтаж

Для роботи в режимі обігрівання повітря й у спільному режимі терморегулятор повинен бути встановлений у місці, максимально захищеному від зовнішнього впливу й температурних коливань. Це забезпечить надійні покази при вимірюванні температури кімнати.

При виборі місця монтажу слід брати до уваги такі рекомендації: мінімальна висота встановлення – 1,5 м над рівнем підлоги.

Не встановлюйте поблизу вікон, дверей і вентиляційних отворів. Не встановлюйте над обігрівачами й джерелами тепла чи за шторами й нічим не закривайте пристрій. Уникайте прямого потрапляння сонячних променів і світла ламп.

Монтаж датчика температури підлоги

Для забезпечення надійної роботи в режимі обігрівання підлоги й у спільному режимі датчик температури підлоги повинен бути захищений від зовнішніх впливів і коливань температури.

При виборі місця монтажу слід брати до уваги такі рекомендації: по можливості, забезпечте відстань 1 м до стін і дверей.

Установлюйте датчик у центрі петлі. Помістіть датчик температури підлоги в гладку ПНТ-трубку із внутрішнім діаметром 16 мм.

Спроби створити системи для обігрівання підлоги робили ще в Давньому Римі. Зараз для їхнього впровадження не потрібно значних зусиль. То чому ж не зробити життя комфортним?
Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.