Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Для інвесторів в зелену енергетику правил “заднім числом” не змінюватимуть, - прем’єр
21.02.2020р.

Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для...

Енергетика майбутнього: боротьба зеленого та синього водню
21.02.2020р.

Традиційно в світі як енергоносії використовуються...

Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

2150
19.10.2017р. |
Енергоефективне заміське житло: реальний досвід
Минуло понад два роки з моменту урочистого відкриття ОptimaHouse - першого в Україні серійного енергоефективного заміського будинку, який був створений на основі європейських концепцій «Мультткомфортний дім» і «Активний дім», і спеціально адаптований до українського ринку. За час експлуатації будинку фахівці компаній-партнерів проекту, а також незалежні міжнародні експерти регулярно вимірювали ключові показники: температуру, вологість, рівень шуму і освітленості, а також рівень СО2. Результати двох років експлуатації ОptimaHouse переконливо доводять правильність комплексного підходу до будівництва сучасних заміських будинків - від розробки проекту і підбору будівельних матеріалів, до оснащення обладнанням. Досягнуті показники енергоефективності не лише підтвердили попередні прогнози і розрахунки, а й перевершили очікування учасників проекту. OptimaHouse - це реальний приклад того, як орієнтація на енергозбереження і екологічність чудово поєднуються не тільки з високим рівнем комфорту, а й з економічною вигодою для споживачів.

 

За два роки і три тижні споживання електроенергії в OptimaHouse становило всього 15622,8 кВт • год. Таким чином, досягнуті показники виявилися навіть кращими, ніж планові - не більше 8000 кВт • год на рік. За перший період експлуатації (1 рік) рівень енергоспоживання – 7893 кВт • год, а за другий період (1 рік і 3 тижні) - 7729,8 кВт • год на всі потреби (вся електроенергія, отримана з мережі для опалення, вентиляції, кондиціонування, освітлення та підігрівання води). При цьому в літній період за допомогою системи сонячних колекторів, розташованих на даху, для підігрівання води використовували енергію сонця і утворювався профіцит енергії. Також за рахунок енергії сонця, отриманої за допомогою панелей фотовольтаїки, вирішували питання енергопостачання при вимиканні електроенергії. Заряду акумуляторів було достатньо для освітлення і підігрівання теплої підлоги, як мінімум, на 4 години. А в зимовий період для підігрівання води з електромережі надходило лише 40-50% енергії.

Енергоспоживання в OptimaHouse знижено на 65%, порівняно з будинком аналогічної площі, який побудований за традиційною технологією, згідно з чинними в Україні нормами. OptimaHouse споживає менше 60 кВт • год/м² на рік і при цьому забезпечує комфортні умови проживання взимку і влітку, а також гарячу воду, вентиляцію з рекуперацією, роботу електроприладів, освітлення, побутової техніки та іншого обладнання. Що ж до потреб будинку в опаленні, то вона становить 37,5 кВт • год/м² на рік, а фактичні витрати електроенергії на опалення втричі менші від цього показника завдяки використанню теплового насоса. У руслі розвитку альтернативної енергетики в Україні дуже важливо, що 45% енергії, необхідної для забезпечення життєдіяльності OptimaHouse, надходить з поновлюваних джерел. Так, 86% від загальної потреби в гарячій воді і 10% в опаленні забезпечують сонячні колектори.

З ініціативи архітектора Олександра Кучерявого був сформований енергоефективний паспорт об'єкта (теплоенергетичний паспорт будівлі), що є прикладом прозорого підходу до оцінки нерухомості, - не випадково, що такий паспорт обов'язковий для кожного будинку в більшості країн Європи. Отримати повне уявлення про проект також допомагає радар активного будинку, який просто і наочно показує 9 об'єктивних параметрів будинку в трьох ключових напрямках: комфорт, споживання енергії, вплив на навколишнє середовище.

У вересні 2017 року проект OptimaHouse потрапив в шорт-лист конкурсу Active House Label Award 2017 і був визнаний найкращою спорудою. Тепер в Україні офіційно є 1-й активний будинок - OptimaHouse.

Варто нагадати, що перевагами OptimaHouse також є порівняно короткі терміни будівництва цілковита незалежність від газопостачання.

Як зазначив архітектор проекту Олександр Кучерявий: «Досвід реалізації OptimaHouse в Україні підтвердив доцільність комплексного підходу альянсу активного дому. Основною метою є комфорт проживання, який виражений в нашому проекті об'єктивними параметрами. Такі показники, як енергоефективність, кількість природного світла всередині приміщень, температура, вологість і чистота повітря, були розраховані від початку і потім підтверджені моніторингом. Я задоволений показниками, вони підтвердилися. Це дає змогу з упевненістю стверджувати, що складання Радару Активного Дому дає змогу збалансувати 9 показників ще на стадії проектування і є дуже ефективним інструментом для створення комфортного, енергоефективного житла».

Проект OptimaHouse викликав великий інтерес громадськості. Вже зі старту будівництва в серпні 2015 року він незмінно привертав увагу фахівців, державних чиновників, експертів і споживачів. За 2 роки безпосередньо у будинку було організовано понад 70 заходів - семінарів і презентацій для фахівців, тематичних зустрічей для архітекторів і дизайнерів, екскурсій для споживачів і студентів. Його відвідали понад 2500 осіб. Різні аспекти будівництва і експлуатації OptimaHouse висвітлювали в багатьох публікаціях загальноукраїнських ЗМІ, журналісти спеціалізованих та популярних видань неодноразово виїжджали на об'єкт для репортажів і фотосесій.

Сам факт реалізації такого масштабного проекту силами компаній-партнерів, незважаючи на непросту економічну ситуацію в країні, заслуговує на повагу і є позитивним прикладом співробітництва і по-справжньому відповідального підходу виробників і постачальників до своєї діяльності.

Нині OptimaHouse, як і раніше, відкритий для відвідувань. Тут можна отримати консультацію фахівців, ознайомитися з використовуваними технологіями та обладнанням, а головне - особисто переконатися в комфортності і привабливості сучасного енергоефективного будинку. Кожен охочий може побудувати OptimaHouse на своїй ділянці (будівництвом за типовою технологією займається компанія-партнер проекту ОК «Житлово-будівельний кооператив «Доступне житло України»).

У такому будинку, як OptimaHouse Ви, будете жити довго і комфортно, при цьому економно споживати енергоресурси і мінімально впливати на навколишнє середовище, зберігаючи його для майбутніх поколінь.

Короткий опис проекту

Проект OptimaHouse реалізований 6-ма компаніями: «Сен-Гобен Будівельна Продукція Україна» (ТМ ISOVER, Rigips, Weber), «ВЕЛЮКС Україна» (ТМ VELUX), «ВЕКА Україна» (ТМ VEKA), «Шнейдер Електрік Україна» (ТМ Schneider Electric), «Метротайл-УКРАЇНА» (ТМ Metrotile) і ОК «ЖБК «Доступне житло України» (ТМ Доступне житло). Організатори проекту надали найсучасніші матеріали і рішення для будівництва і оснащення будинку.

OptimaHouse - це компактний сучасний будинок загальною площею 130 кв. м, з мансардним поверхом і терасою, розрахований на проживання сім'ї з 3-4 осіб. На двох поверхах з мансардою розміщені вітальня, кухня-їдальня, 2 спальні, спільна гардеробна, санвузол з душовою, простора ванна кімната з пральнею, технічне приміщення з усіма інженерними системами. Проект OptimaHouse був розроблений командою білоруських і українських архітекторів на базі передового міжнародного досвіду.

Будинок збудований за каркасною технологією (дерев'яний каркас заводського виробництва з теплоізоляційними матеріалами всередині), у будівництві використані сучасні будівельні матеріали, обладнання та конструкції. Наприклад, тепло- і звукоізоляція ISOVER, гіпсокартон Rigips, композитна черепиця Metrotile, енергоефективні вікна (фасадні вікна VEKA і мансардні вікна VELUX), інтелектуальне керування інженерними системами («розумний дім») та рішення автономного електропостачання Schneider Electric.

Обігрівають будинок без використання природного газу. Встановлено систему теплового насоса, вентиляцію з рекуперацією тепла, панелі фотовольтаїки та сонячні колектори, а також систему «розумний дім».

OptimaHouse призначений для споживачів із середнім доходом і є чудовою альтернативою міській квартирі - як за вартістю (еквівалент 624-750 USD за 1 м², з підготовленими приміщеннями для чистової обробки і всім технологічним обладнанням), так і за параметрами житла і рівнем його комфортності.

Об'єкт розташований за 20 км від Києва, в с. Микуличі, на ділянці 0,06 га, на території котеджного містечка «Біг-Бен». Забудовником стала компанія ОК «ЖБК «Доступне житло України».
Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.