Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
ТОП-5 найпопулярніших електрокарів в Україні
17.01.2019р.

У 2018 році українці придбали 5,3 тис. електромобілів, що...

«Vesta» стала першою компанією, що встановила 100 ГВт вітрових турбін
17.01.2019р.

Датський виробник вітряних турбін «Vestas» наприкінці...

Як щомісяця заощаджувати на опаленні та електриці по три тисячі
17.01.2019р.

Віталій Майборода з Полтави побудував на дачній...

Затверджено перелік об'єктів великої приватизації
17.01.2019р.

Кабінет Міністрів на засіданні в середу затвердив...

Оголошено початок громадських слухань…
16.01.2019р.

ДП «НАЕК «Енергоатом» оголосило про початок...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

1726
19.10.2017р. |
Енергоефективне заміське житло: реальний досвід
Минуло понад два роки з моменту урочистого відкриття ОptimaHouse - першого в Україні серійного енергоефективного заміського будинку, який був створений на основі європейських концепцій «Мультткомфортний дім» і «Активний дім», і спеціально адаптований до українського ринку. За час експлуатації будинку фахівці компаній-партнерів проекту, а також незалежні міжнародні експерти регулярно вимірювали ключові показники: температуру, вологість, рівень шуму і освітленості, а також рівень СО2. Результати двох років експлуатації ОptimaHouse переконливо доводять правильність комплексного підходу до будівництва сучасних заміських будинків - від розробки проекту і підбору будівельних матеріалів, до оснащення обладнанням. Досягнуті показники енергоефективності не лише підтвердили попередні прогнози і розрахунки, а й перевершили очікування учасників проекту. OptimaHouse - це реальний приклад того, як орієнтація на енергозбереження і екологічність чудово поєднуються не тільки з високим рівнем комфорту, а й з економічною вигодою для споживачів.

 

За два роки і три тижні споживання електроенергії в OptimaHouse становило всього 15622,8 кВт • год. Таким чином, досягнуті показники виявилися навіть кращими, ніж планові - не більше 8000 кВт • год на рік. За перший період експлуатації (1 рік) рівень енергоспоживання – 7893 кВт • год, а за другий період (1 рік і 3 тижні) - 7729,8 кВт • год на всі потреби (вся електроенергія, отримана з мережі для опалення, вентиляції, кондиціонування, освітлення та підігрівання води). При цьому в літній період за допомогою системи сонячних колекторів, розташованих на даху, для підігрівання води використовували енергію сонця і утворювався профіцит енергії. Також за рахунок енергії сонця, отриманої за допомогою панелей фотовольтаїки, вирішували питання енергопостачання при вимиканні електроенергії. Заряду акумуляторів було достатньо для освітлення і підігрівання теплої підлоги, як мінімум, на 4 години. А в зимовий період для підігрівання води з електромережі надходило лише 40-50% енергії.

Енергоспоживання в OptimaHouse знижено на 65%, порівняно з будинком аналогічної площі, який побудований за традиційною технологією, згідно з чинними в Україні нормами. OptimaHouse споживає менше 60 кВт • год/м² на рік і при цьому забезпечує комфортні умови проживання взимку і влітку, а також гарячу воду, вентиляцію з рекуперацією, роботу електроприладів, освітлення, побутової техніки та іншого обладнання. Що ж до потреб будинку в опаленні, то вона становить 37,5 кВт • год/м² на рік, а фактичні витрати електроенергії на опалення втричі менші від цього показника завдяки використанню теплового насоса. У руслі розвитку альтернативної енергетики в Україні дуже важливо, що 45% енергії, необхідної для забезпечення життєдіяльності OptimaHouse, надходить з поновлюваних джерел. Так, 86% від загальної потреби в гарячій воді і 10% в опаленні забезпечують сонячні колектори.

З ініціативи архітектора Олександра Кучерявого був сформований енергоефективний паспорт об'єкта (теплоенергетичний паспорт будівлі), що є прикладом прозорого підходу до оцінки нерухомості, - не випадково, що такий паспорт обов'язковий для кожного будинку в більшості країн Європи. Отримати повне уявлення про проект також допомагає радар активного будинку, який просто і наочно показує 9 об'єктивних параметрів будинку в трьох ключових напрямках: комфорт, споживання енергії, вплив на навколишнє середовище.

У вересні 2017 року проект OptimaHouse потрапив в шорт-лист конкурсу Active House Label Award 2017 і був визнаний найкращою спорудою. Тепер в Україні офіційно є 1-й активний будинок - OptimaHouse.

Варто нагадати, що перевагами OptimaHouse також є порівняно короткі терміни будівництва цілковита незалежність від газопостачання.

Як зазначив архітектор проекту Олександр Кучерявий: «Досвід реалізації OptimaHouse в Україні підтвердив доцільність комплексного підходу альянсу активного дому. Основною метою є комфорт проживання, який виражений в нашому проекті об'єктивними параметрами. Такі показники, як енергоефективність, кількість природного світла всередині приміщень, температура, вологість і чистота повітря, були розраховані від початку і потім підтверджені моніторингом. Я задоволений показниками, вони підтвердилися. Це дає змогу з упевненістю стверджувати, що складання Радару Активного Дому дає змогу збалансувати 9 показників ще на стадії проектування і є дуже ефективним інструментом для створення комфортного, енергоефективного житла».

Проект OptimaHouse викликав великий інтерес громадськості. Вже зі старту будівництва в серпні 2015 року він незмінно привертав увагу фахівців, державних чиновників, експертів і споживачів. За 2 роки безпосередньо у будинку було організовано понад 70 заходів - семінарів і презентацій для фахівців, тематичних зустрічей для архітекторів і дизайнерів, екскурсій для споживачів і студентів. Його відвідали понад 2500 осіб. Різні аспекти будівництва і експлуатації OptimaHouse висвітлювали в багатьох публікаціях загальноукраїнських ЗМІ, журналісти спеціалізованих та популярних видань неодноразово виїжджали на об'єкт для репортажів і фотосесій.

Сам факт реалізації такого масштабного проекту силами компаній-партнерів, незважаючи на непросту економічну ситуацію в країні, заслуговує на повагу і є позитивним прикладом співробітництва і по-справжньому відповідального підходу виробників і постачальників до своєї діяльності.

Нині OptimaHouse, як і раніше, відкритий для відвідувань. Тут можна отримати консультацію фахівців, ознайомитися з використовуваними технологіями та обладнанням, а головне - особисто переконатися в комфортності і привабливості сучасного енергоефективного будинку. Кожен охочий може побудувати OptimaHouse на своїй ділянці (будівництвом за типовою технологією займається компанія-партнер проекту ОК «Житлово-будівельний кооператив «Доступне житло України»).

У такому будинку, як OptimaHouse Ви, будете жити довго і комфортно, при цьому економно споживати енергоресурси і мінімально впливати на навколишнє середовище, зберігаючи його для майбутніх поколінь.

Короткий опис проекту

Проект OptimaHouse реалізований 6-ма компаніями: «Сен-Гобен Будівельна Продукція Україна» (ТМ ISOVER, Rigips, Weber), «ВЕЛЮКС Україна» (ТМ VELUX), «ВЕКА Україна» (ТМ VEKA), «Шнейдер Електрік Україна» (ТМ Schneider Electric), «Метротайл-УКРАЇНА» (ТМ Metrotile) і ОК «ЖБК «Доступне житло України» (ТМ Доступне житло). Організатори проекту надали найсучасніші матеріали і рішення для будівництва і оснащення будинку.

OptimaHouse - це компактний сучасний будинок загальною площею 130 кв. м, з мансардним поверхом і терасою, розрахований на проживання сім'ї з 3-4 осіб. На двох поверхах з мансардою розміщені вітальня, кухня-їдальня, 2 спальні, спільна гардеробна, санвузол з душовою, простора ванна кімната з пральнею, технічне приміщення з усіма інженерними системами. Проект OptimaHouse був розроблений командою білоруських і українських архітекторів на базі передового міжнародного досвіду.

Будинок збудований за каркасною технологією (дерев'яний каркас заводського виробництва з теплоізоляційними матеріалами всередині), у будівництві використані сучасні будівельні матеріали, обладнання та конструкції. Наприклад, тепло- і звукоізоляція ISOVER, гіпсокартон Rigips, композитна черепиця Metrotile, енергоефективні вікна (фасадні вікна VEKA і мансардні вікна VELUX), інтелектуальне керування інженерними системами («розумний дім») та рішення автономного електропостачання Schneider Electric.

Обігрівають будинок без використання природного газу. Встановлено систему теплового насоса, вентиляцію з рекуперацією тепла, панелі фотовольтаїки та сонячні колектори, а також систему «розумний дім».

OptimaHouse призначений для споживачів із середнім доходом і є чудовою альтернативою міській квартирі - як за вартістю (еквівалент 624-750 USD за 1 м², з підготовленими приміщеннями для чистової обробки і всім технологічним обладнанням), так і за параметрами житла і рівнем його комфортності.

Об'єкт розташований за 20 км від Києва, в с. Микуличі, на ділянці 0,06 га, на території котеджного містечка «Біг-Бен». Забудовником стала компанія ОК «ЖБК «Доступне житло України».
Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.