Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для...
Традиційно в світі як енергоносії використовуються...
Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...
Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...
Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...
Вам подобається оновлений портал?
Поява нових технологій розширюють можливості для економії на електроенергії як для побутових, так і для не побутових споживачів. Фіксація обсягів споживання в конкретний період доби часто дає змогу отримати ціну електроенергії, що відповідає тій, яку формує гуртовий ринок – вночі вона коштує набагато менше, ніж вдень. Найпростіший спосіб організації такої системи обліку – встановлення «розумних» лічильників. Для населення оператори систем розподілу встановлюють таке устаткування за свій рахунок в межах внесених в тариф засобів. Про його переваги розповів «Енергореформі» в бліц-інтерв'ю комерційний директор «ДТЕК Київські електромережі» Олександр Бемм.
– Який рівень оснащеності побутових споживачів в системі «ДТЕК Київські мережі» «розумними» лічильниками, план щодо їх встановлення на 2019 рік.
– На сьогодні в Києві вже є близько 160 тис. «розумних» лічильників, при цьому 20067 з них «ДТЕК Київські електромережі», згідно з інвестпрограмою, встановило в квартирах киян минулого року.
На 2019 рік, згідно з проектом нашої інвестпрограми, заплановано встановлення 1850 приладів обліку у побутових клієнтів і 3650 точок обліку на розподільних і трансформаторних підстанціях.
– Що необхідно зробити споживачеві для встановлення побутового лічильника за кошти компанії?
– Компанія сама формує перелік об'єктів, де встановлює прилади обліку за свій рахунок. Це робиться щороку, виходячи з критеріїв щодо забезпечення надійності електромереж. Основний принцип вибору об'єктів – це райони з великим рівнем втрат електроенергії, а також будинки з утрудненим доступом до приладів обліку.
Часто прилади змінюються в будинках старої споруди.
Нові ж житлові будинки, як правило, вже здають з сучасними лічильниками, які або вже парамеризировани на двозонний тариф, або це можна зробити самостійно, звернувшись до оператора системи розподілу. Уточнити, як налаштований лічильник можна у забудовника.
Придбати смарт-лічильник можна і за власні кошти. Інформація про затверджені державою моделі лічильників розміщена на сайтах енергокомпаній і НКРЕКП.
– Який графік споживання дає змогу отримати ефект економії завдяки «розумному» лічильнику? Яку економію дає такий лічильник середньостатистичному споживачеві?
– При наявності «розумного» лічильника електроенергія для побутових споживачів з 23.00 до 7.00 дешевша на 50%, ніж в інший період доби. Тому якщо вмикати потужні електроприлади в цей час, наприклад, бойлер або електродуховку, то, за відгуками наших клієнтів, в квартирах економія становить від 20%, а в приватних будинках – від 30% і більше.
– Які ще переваги споживачеві дає смарт-лічильник, крім економії?
– Показники, зафіксовані смарт-лічильником, можуть передаватися в енергокомпанію дистанційно. Відповідно, клієнт позбавлений необхідності на початку кожного місяця передавати дані самостійно.
Крім того, «розумні» лічильники виконують й інші корисні функції:
- вимірювання параметрів мережі (напруга тощо),
- захист від критичних коливань напруги,
- передача інформації енергокомпаніям про аварійні ситуації в мережі,
- виведення на екран інформації про заборгованість та багато іншого.
Уся зібрана інформація тривалий час зберігається в пам'яті лічильника і може використовуватися для розрахунків, навіть якщо він знеструмлений, це теж важливо.
– Що можна порадити малим не побутовим споживачам, у яких немає автоматизованої системи комерційного обліку електроенергії (АСКОЕ), для оптимізації витрат на електроенергії? Які є шляхи модернізації дво- і тризонних лічильників?
–Як відомо, згідно з постановою НКРЕКП від 23 серпня 2018 № 894, для не побутових споживачів скасована диференціація тарифів за зонами доби («нічний» тариф). Але до впровадження повномасштабного ринку електроенергії продовжує функціонувати оптовий ринок. У періоди максимального навантаження на енергосистему ціна на електроенергію найвища, в періоди мінімального навантаження – найнижча. Споживачі, у яких є тризонні лічильники, можуть укласти договір з постачальником із застосуванням цін, що враховують добовий графік споживання електричної енергії.
Смарт-лічильники можуть точно фіксувати який обсяг електроенергії був використаний в той чи інший період доби. Модернізувати багатозонні лічильники для оптимізації тарифів малим не побутовим споживачам не потрібно. Досить прописати різну вартість електроенергії, залежно від часу доби або інших факторів, у договорі з постачальником.
Додати до закладок | Підписатись | Версія для друку |
Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити
Пристрій для плавного пуску електродвигуна
Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках
15/01/2021
|
0
|