Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

Новини
Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для інвесторів, які вклали кошти у розвиток “зеленої” енергетики, і визнає, що така модель шкодить економіці. Про це заявив прем’єр-міністр...

Традиційно в світі як енергоносії використовуються горючі корисні копалини: нафта, природний газ, вугілля, менше – торф. Усе це – вуглецеве паливо, за використання якого виділяється...

Більше новин за тегами
Статті

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

Більше статей за тегами
1876
21.11.2007р.
Харківський завод „Укрелектромаш” почав освоєння принципово нового вентильно-індукційно-реактивного двигуна, який має унікальні технічні можливості
ВАТ "Харківський електротехнічний завод "Укрелектромаш" (ХЕЛЗ), найбільший в Україні виробник асинхронних електродвигунів, почав освоєння принципово нового двигуна, який збирається вивести на ринок у 2009 році. Про це повідомив директор торгового дому "ХЕЛЗ" Олександр Чкалов.

За його словами, мова йде про вентильно-індукційно-реактивний двигун (ВІРД), який матиме унікальні технічні можливості. Науково-конструкторські роботи на ХЕЛЗ грунтуються на "ноу-хау" підприємства - універсальній методиці розрахунку технічних параметрів ВІРД при заданих споживчих параметрах.

"Ми зараз виробляємо те, що роблять багато підприємств, але щоб бути успішними, треба пропонувати новий продукт. ВІРД - річ унікальна, з якою цілком можна вийти на західні ринки. Місткість ринку СНД по двигунах з частотними перетворювачами поки що невелика, а на Заході це вже стандарт: будь-яка техніка, де потрібна зміна частоти обертання, оснащується ними. І оскільки ВІРД економічніший і кращий за стандартні двигуни, він має дуже великі перспективи", - зазначив Олександр Чкалов.

На підприємстві вже створено дослідний зразок, проводяться науково-дослідні і конструкторські роботи по створенню моделі ВІРД, яка, за попередніми розрахунками, споживатиме на 30% менше електроенергії, ніж моделі двигунів, що застосовуються зараз у промисловості.

ВІРД являє собою наступний крок у технічному розвитку електродвигунів: засновані на SR-технології (switched reluctance technology), вони економічніші, простіші і надійніші, ніж аналогічні їм моделі асинхронних і синхронних двигунів з частотними перетворювачами. ВІРД характеризуються широким діапазоном частот обертання: від одиниць до сотень тисяч обертів на хвилину. При цьому функція управління реалізована безпосередньо в електронному комутаторі вентильного реактивного електродвигуна. Вони мають високий ККД (90% і більше) в усьому діапазоні швидкостей.

ВІРД можуть використовуватися скрізь, де необхідне регулювання частоти обертання двигуна: в системах вентилювання і кондиціонування, промислових конвеєрних лініях, насосах, шахтному прохідницькому обладнанні, в аерокосмічній галузі, в побутовій техніці (пральних машинах, пилососах, кухонних комбайнах), а також як генератори. ВІР-генератори мають втричі більшу потужність при одних і тих самих габаритах і в багато разів більший термін служби. Одним з перспективних напрямів використання ВІР-генераторів є їх застосування у великовантажних автомобілях, тракторах, автобусах, залізничних вагонах тощо.

Нині ВІРД розробляються такими фірмами як General Electric, Emotron, Electrolux, LG Electronics, Emerson SR Drive і застосовуються ними у власній продукції. Однак, загальгопромислового застосування ця технологія ще не отримала.

ХЕЛЗ - єдине велике підприємство в Україні, яке в змозі в короткі терміни розробити і впровадити ВІРД у масове виробництво.

Довідка. ВАТ "Харківський електротехнічний завод "Укрелектромаш" (ХЕЛЗ) є найбільшим в Україні виробником асинхронних електродвигунів і широкого модельного ряду побутових електронасосів. Підприємство засноване в 1932 році на базі механічного заводу "Зброяр", у 1938 році оформилося як самостійна юридична особа - Харківський електротехнічний завод. З осені 2001 року входить до індустріальної групи УПЕК. Випускає більш як 5 тис. конструктивних, електричних, кліматичних і монтажних видів електродвигунів для всіх галузей промисловості і аграрного комплексу, а також широкий асортимент побутових електронасосів. Виробничі потужності заводу - близько 50 тис. електротехнічних виробів на місяць. За підсумками 2006 року чистий прибуток підприємства зріс на 25% і становив 65 млн. грн. Протягом 2007 року ХЕЛЗ збирається довести показник чистого прибутку до 80 млн грн.

news.ukrinform.ua

Теги та ключові фрази
сайт укрелектромаш, Вентильно-індукційно-рективний двигун, ВАТ “Харківський електротехнічний завод “Укрелектромаш”, торг уа, Харьківський завод електродвигунів, підприємства та заводи на харківщині, реактивный электрогенератор, статичний перетворювач енергозберігаючий пристрій, статичний перетворювач, що таке реле на герконах це
Більше новин за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друкуКоментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
Більше пропозицій за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.