Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

Новини
Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для інвесторів, які вклали кошти у розвиток “зеленої” енергетики, і визнає, що така модель шкодить економіці. Про це заявив прем’єр-міністр...

Традиційно в світі як енергоносії використовуються горючі корисні копалини: нафта, природний газ, вугілля, менше – торф. Усе це – вуглецеве паливо, за використання якого виділяється...

Більше новин за тегами
Статті

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

Більше статей за тегами
1536
01.02.2008р.
У Львові винайшли нове джерело енергії, яке заразом буде захищати від глобального потепління
Учора, 31 січня, прес-служба Міністерства економіки України повідомила ЗІКу про те, що у Львівському відділенні науково-дослідного економічного інституту Міністерства економіки України закінчились наукові дослідження на тему «Термодинамічне каталітичне відновлення вуглекислого газу СО2 до газу метану СН4», в результаті якого отримано технологію перетворення одного газу в інший і змонтовано декілька типів установок, які працюють на цьому принципі перетворення.

Це унікальне наукове відкриття дає можливість гарантувати, що частину природного газу ми можемо замінити на газ метан СН4. Процес перетворення є не тільки джерелом нового виду палива, штучно генерованого метану СН4, економії природного газу на азотних підприємствах, але й надійним заслоном проти парникового ефекту та глобального потепління.

Процеси на яких базується робота установки з перетворення одного газу в інший є політропічними, тобто до їх складу входять такі перетворення, як ізотермічні, ізохоричні, ізобаричні та ізоентропічні. Їх обов’язкова умова – не використовувати традиційні види палива (вугілля, нафту, газ і т.д.), не викидати продукти згоряння в навколишнє середовище і не забруднювати атмосферу, кисень О2 є одним з обов’язкових продуктів процесу і використовується для спалювання генерованого газу метану СН4, процес перетворення одного газу в інший є електрокаталітичним. У ньому здійснюється перетворення атомів вуглецю С, водню Н2, кисню О2 в молекули СО, СО2, СН4, кисневмісні сполуки, (спирти, ефіри), синтетичні вуглеводні у вигляді бензинових, гасових і дизельних фракцій.

Витрати електроенергії становлять 4,4 кВт/год на 1 нм3 водню і 0,5 нм3 кисню. Регенерація енергії електролізера складає 75%. Покриття електроенергії здійснюється за рахунок часткового спалювання отриманого газу або за допомогою процесів когенерації. Електролізер охолоджується водою, тобто 38 – 46,5% енергії витрачається у вигляді тепла Джоуля, що складає 1,8 кВт.год. Реактор працює при тиску (Р) 0,8-1,2 МПа. Таким чином додатково отримується за рахунок тиску 1,5 кВт. год електроенергії.

Економічна сторона винаходу визначається такими цифрами: собівартість виробництва 1 тонни метану СН4 з застосуванням когенерації складає 75 дол., якщо перевести це в метри кубічні, то маємо 53,9 дол./1000 м3. Найбільша орієнтовна окупність установки по перетворенню газів не більше 6,3 років.

Вартість установки залежить від кількості викидів вуглекислого газу СО2 і відповідної кількості необхідних електролізерів для розкладу води Н2О з якої отримуємо водень Н2, який йде на реакцію каталізу з вуглецем С.

Такі установки можна розміщувати на теплових електростанціях, газокомпресорних станціях, спиртових, цементних і вапняних заводах; на металургійних, мочевинно - карбамідних і азотних комбінатах і т.д. Річний ресурс вуглекислого газу СО2, який можна задіяти для переробки на метан СН4 по Україні становить 350 млн тон. або 490 мільярдів м3.

Усі компоненти, необхідні для функціонування такого технологічного ланцюжка є на території України. Рентабельність процесу складає 40%, окрім цього, відповідно до Кіотського протоколу, за різке зменшення викидів СО2 сплачується бонус.

Ознайомитись з роботою установки можна у Львівському відділенні науково-дослідного інституту Міністерства економіки України.

http://www.zik.com.ua/

Теги та ключові фрази
play market на андроид скачать бесплатно игру zombie zity тильки вид симба, промислові електролізери водень ціна, перетворення вуглекислого газу в газ метан, в конакті, що винайшли у львові, Перетворення Вуглекислого газу в метан
Більше новин за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друкуКоментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
 25/05/2020
210
Більше пропозицій за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.