Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

Новини
Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для інвесторів, які вклали кошти у розвиток “зеленої” енергетики, і визнає, що така модель шкодить економіці. Про це заявив прем’єр-міністр...

Традиційно в світі як енергоносії використовуються горючі корисні копалини: нафта, природний газ, вугілля, менше – торф. Усе це – вуглецеве паливо, за використання якого виділяється...

Більше новин за тегами
Статті

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

Більше статей за тегами
1016
30.09.2008р.
Верховна Рада прийняла закон про «зелені» тарифи
Верховна Рада України прийняла закон  «зелених» тарифів на електричну й теплову енергію.

За відповідний Закон «Про внесення змін у Закон України “Про електроенергетику” й за Закон України “Про альтернативні джерела енергії” проголосували 359 народних депутатів з 426 зареєстрованих у сесійному залі.

Законом передбачається, що “зелений” тариф - це спеціальний тариф, за яким закуповується електрична енергія, «зроблена на об'єктах електроенергетики, які використовують альтернативні джерела енергії (крім доменного й коксівного газів, а з використанням гідроенергії - зроблена лише малими гідроелектростанціями, ....потужність яких не перевищує 10 Мвт)».

Відповідно до закону «оптовий ринок електричної енергії України зобов'язаний купувати по “зеленому” тарифу електричну енергію, зроблену на об'єктах електроенергетики, які використають альтернативні джерела енергії. “Зелений” тариф затверджується Національною комісією регулювання електроенергетики України для суб'єктів господарювання, які здійснюють господарську діяльність по виробництву електричної енергії на об'єктах електроенергетики, що використовують альтернативні джерела енергії, строком на 10 років».

Партія Зелених України сподівається на те, що найближчим часом будуть розроблені відповідні методики розрахунку величини «зеленого» тарифу для кожного виду відновлюваної енергетики, і з урахуванням успішного досвіду розвитку вітроенергетичних технологій у країнах, що є визнаними лідерами світової вітроенергетики - Німеччини, Іспанії, Данії - термін дії тарифу буде продовжений на період до 15-20 років. Подібні рішення, що дозволяють гарантувати успішне залучення інвестицій, зроблять ринок відновлюваної енергетики України інвестиційно сприятливим і привабливим.

Сучасна вітроенергетика, загальна встановлена потужність якої у світі перевищує 100 тисяч Мвт, сьогодні виробляє більше 200 млрд. квт годин у рік, що становить 1,3% від глобального виробництва електроенергії. Причому деякі країни забезпечують себе електроенергією, вироблену за рахунок енергії вітру, до 40%. У світовій вітроенергетичній галузі сьогодні працює більше 350 тисяч чоловік.

Із прийняттям «зеленого» тарифу Україна зробила великий крок уперед на шляху посилення своєї енергетичної безпеки, до сталого економічного розвитку. Перехід до використання місцевих відновлюваних ресурсів енергії не тільки поліпшить енергозабезпечення даних регіонів, але й прямо буде сприяти їх швидкому економічному й соціальному зростанню. Україна має один з найвищих у Європі вітроенергетичний потенціал, нарешті, одержала реальну можливість його широкомасштабного використання. Відновлювана енергетика - це ключ до рішення проблем, пов'язаних з постійно зростаючим дефіцитом енергоносіїв, це реальна можливість зупинити процес зміни клімату на планеті.


greenparty.ua
Теги та ключові фрази
закон україни про зелені тарифи 2008 року, закони прийняты вр 13 листопада 2015 року, Закон України “Про “зелені” тарифи” рада, нкре сайт, лідери світової вітроенергетики 2010, зу про зелений тариф, микроманометр ммн 240 измерения, мрії збуваються новий канал, методика розрахунку зеленого тарифу, зелений тариф вітроенергетики україни закон 2011
Більше новин за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друкуКоментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
 25/05/2020
210
Більше пропозицій за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.