Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

Новини
Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для інвесторів, які вклали кошти у розвиток “зеленої” енергетики, і визнає, що така модель шкодить економіці. Про це заявив прем’єр-міністр...

Традиційно в світі як енергоносії використовуються горючі корисні копалини: нафта, природний газ, вугілля, менше – торф. Усе це – вуглецеве паливо, за використання якого виділяється...

Більше новин за тегами
Статті

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

Більше статей за тегами
1888
30.12.2008р.
Мінпаливенерго: Здано в експлуатацію підстанцію 750 кВ ``Київська``

В урочистих заходах, які відбулись на підстанції з нагоди здачі її в експлуатацію, взяв участь Міністр палива та енергетики Юрій Продан. В своєму виступі Міністр наголосив на тому, що цей об’єкт є взірцем для енергетиків, адже подібних сьогодні не існує в Україні. Юрій Продан висловив вдячність будівельникам та енергетикам, які приймали участь в реалізації цього проекту, і вручив їм почесні нагороди та грамоти.

Метою будівництва підстанції є передача надлишкових потужностей від Західних до Центральних регіонів України, які виникли після введення в експлуатацію двох атомних енергоблоків (ХАЕС-2 та РАЕС-4), а також вирішення питання енергозабезпечення столиці та прилеглих регіонів по високовольтному кільцю, що має значно підвищити надійність живлення Києва та районів Київської області. Окрім цього, будівництво цього об’єкту надає можливість виведення всієї мережі 750 кВ із Чорнобильської “зони відчуження”, не знижуючи надійність живлення об’єкту “Укриття”, та здійснення транзиту від ПС “Північноукраїнська” до ПС “Київська”.

Будівництво ПС 750 кВ «Київська» передбачене планом заходів на 2006-2010 рр. в рамках реалізації Енергетичної стратегії України на період до 2030 р., затвердженого Кабінетом Міністрів. Проектну документацію розроблено Державним проектно-вишукувальним та науково-дослідним інститутом “Укренергомережпроект” (м. Харків) та затверджено розпорядженням Кабінету Міністрів України від 01.02.2006 №45р.

На підстанції 750 кВ “Київській”, яка є сучасним енергетичним об’єктом та грандіозним за своїми масштабами (майже 50 га), вперше в Україні застосовано жорстку ошиновку відкритих розподільчих пристроїв 330 кВ ПС “Київська”, що значно підвищує надійність системи. На станції застосовано надсучасні конструкції електричних елегазових апаратів (виробництва Areva, Siemens, ABB), що значно знижує витрати на їх експлуатацію та підвищує надійність роботи (на 17-20%). Система захисту та протиаварійної автоматики побудована на мікропроцесорній техніці передових світових виробників. При цьому, в цих конструкціях застосовано кращі розробки і українських виробників – “Регіна” київського Інституту електродинаміки та “Діамант” харківського науково-виробничого підприємства “Хартрон-Інкор”. Головний силовий трансформатор та електричний реактор було вироблено на Запорізькому трансформаторному заводі. Всього на об’єкті працювали 37 субпідрядних організацій, обладнання поставляли 26 вітчизняних та іноземних виробників.

Генеральним підрядником КП “Електропівденьзахідмонтаж-6” завершені будівельні і монтажні роботи, які тривали 32 місяці, загальною вартістю 739,4 млн. грн.

В будівельних конструкціях підстанції використано сучасні енергозберігаючі технології, системи кондиціювання та опалення, що дозволило створити необхідний для роботи мікроклімат. В системі водопостачання підстанції застосовано сучасні системи водоочистки питної та технічної води з власних артезіанських свердловин.

В частині організації будівництва, вперше приділено першочергової уваги розбудові інфраструктури ще до початку будівництва. Виконано повну реконструкцію залізничної станції Буян (для доставки великогабаритного обладнання на будівництво), автошляхів та мостів (для доставки необхідного вантажу та обладнання на будівельний майданчик). Також особливої уваги приділено комунікаційним питанням (Інтернет, телефонний зв'язок, комп’ютерне обладнання і т.д.).

Під час будівництва в роботі задіяні найбільш потужні будівельно-монтажні організації. Починаючи з самого початку будівництва об’єкту для експлуатації підстанції залучено високопрофесійні кадри. Обслуговуючий персонал для ПС «Київська» складається з найкваліфікованіших працівників цілої низки енергетичних компаній держави, для якого спеціально заплановано будівництво шестиповерхового житлового будинку.

У складі пускового комплексу ПС 750 кВ “Київська” – автотрансформаторна група 750/330 кВ потужністю 1000 МВА та заходи ПЛ 750 кВ ЧАЕС – ПС Київська та ПС Київська – ПС Вінницька.

Вперше на об’єктах ОЕС України використана жорстка ошиновка на відкритих розподільчих пристроях 330 кВ, змонтовані елегазові вимикачі 750 кВ та інше новітнє обладнання.

Також вперше застосована пускова черга автоматичної системи управління технологічними процесами (АСУ ТП) з керуванням всіма комутаційними апаратами з центру управління підстанцією та відеонагляд за станом всього технологічного обладнання.

Повністю виконані передбачені проектом заходи з охорони праці, пожежної безпеки, охорони навколишнього середовища.

Змонтоване устаткування пройшло комплексне випробування і знаходиться під напругою та під навантаженням понад 72 години.

http://www.kmu.gov.ua/

 

Теги та ключові фрази
Підстанція 750 кВ Київська фото, підстанція 750кВ Київська, ПС Київська, 750 кВ Київська, будівництво ПС 750 кВ Київська, підстанція "Київська" фото, підстанція київська фото, ПС київська-750, ПС 750 кВ «Київська» фото, ПС Київська 750


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друкуКоментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
Більше пропозицій за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.