Вам подобається оновлений портал?
У квітні вчергове газета «Електротема» виходитиме до виставки elcomUkraine (м. Київ, 9-12.04.19) повноцінним кольоровим журналом (тут...
Одеська компанія «Geon» та київська «Electromoto» спільно реалізують проект ScrAmper – це перший електричний мотоцикл із запасом ходу 140 км, що розроблений та сконструйований в Україні, повідомляє...
Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити
“Слава” це найпотужніший оборотний гідроагрегат Європи, спроектований, виготовлений, змонтований і запущений українськими виробниками. Присутній на запуску гідроагрегату голова Чернівецької облдержадміністрації Володимир Куліш назвав цю подію історичною не лише для Буковини та України, але й Європи, адже освоєння нових енергетичних технологій і потужностей, сьогодні як ніколи на часі.
За словами генерального директора ТОВ “Енергопром” Сергія Лісніченка, введення в дію тільки першого агрегату Дністровської ГАЕС потужністю 324 МВт у турбінному та 421 МВт у насосному режимах значно полегшить роботу енергосистеми України і забезпечить річний прибуток майже 90 млн грн, що відчутно покращить подальше фінансування будівництва гідроелектростанції.
Гідроагрегат “Слава” складається з радіально-вісьової турбіни ОРО-170-В-730 виробництва заводу “Турбоатом” (Харків) та генератора-двигуна СВО 1250/260-40 УХЛ4 виробництва заводу “Електроважмаш” (Харків).
Гідроагрегат (насос-турбіна і двигун-генератор) розміщуються в окремо розташованій шахті діаметром 26 м і глибиною 50 м. Наступі шість агрегатів, які передбачені проектом, також працюватимуть в таких шахтах.
За інформацією генерального підрядника будівництва ТОВ «Енергопром», для введення в дію першого гідроагрегату зведено технологічний корпус та частину інженерно-побутового корпусу, трансформаторну площадку для 1-го трансформатора, частину компресорної загальностанційних потреб, об'єкти водозабезпечення та очисні споруди, каналізаційну насосну станцію. У якості нижнього водосховища ГАЕС використовується буферне водосховище , створене заповненням ділянки р. Дністер від ГЕС-1 до ГЕС-2 довжиною 20 км. Для захисту населених пунктів і сільськогосподарських угідь вздовж берегів Дністра споруджено захисні дамби. Роботи на нижньому водосховищі і захисних дамбах виконано на 92%.
Для введення в дію 1-го агрегату ГАЕС діючу ПЛ 330 кВ Дністровської ГЕС-1 та Ладижинської ТЕС заведено на ГАЕС. В результаті цього ГАЕС приєднано до енергосистеми на період роботи першого агрегату двома ПЛ 330 кВ: ГАЕС - ГЕС-1 та - ГАЕС - Ладижинська ТЕС.
Довідково: Дністровська гідроаккумулююча станція, одна з найбільших в світі гідроакумулюючих електростанцій, будується в Чернівецькій області на річці Дністер. Будівництво станції розпочато 1983 року. Основними функціями Дністровської ГАЕС є регулювання частоти і графіка навантажень в енергосистемі України, формування аварійного резерву.
Згідно із проектом, встановлена електрична потужність ДГАЕС (7 насосів-турбін) у генеруючому режимі має складати 2268 МВт, у насосному режимі 2947 МВт. Проект станції передбачає встановлення семи однотипних гідроагрегатів. Загальна кошторисна вартість будівництва складає 5,8 млрд. грн.
Замовником будівництва Дністровської ГАЕС є ВАТ “Укргідроенерго”, головним підрядником – ТОВ “Енергопром”. Загалом на будівництві цього об’єкту зайнято 50 субпідрядних організацій, щодня тут працює до 3000 тисяч працівників. Усе обладнання, більшість з якого є унікальним і не має світових аналогів, виготовлено вітчизняними машинобудівниками, зокрема заводами “Турбоатом”, “Електроважмаш”, “Енпаселектро”. У цьому році на будівництві Дністровської ГАЕС освоєно понад 700 млн. грн.
Дністровська ГАЕС має стати найбільшою гідроакумулюючою станцією Європи і шостим за масштабами проектом гідроенергетики у світі.
Дністровська ГАЕС дозволить зміцнити енергетичну конкурентоспроможність України, врегульовувати графік навантажень в її енергосистемі відповідно до світових стандартів співвідношення базової та пікової потужностей, а також стати своєрідним аварійним резервом електроенергії.
Додати до закладок | Підписатись | Версія для друку |