Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

Новини
Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для інвесторів, які вклали кошти у розвиток “зеленої” енергетики, і визнає, що така модель шкодить економіці. Про це заявив прем’єр-міністр...

Традиційно в світі як енергоносії використовуються горючі корисні копалини: нафта, природний газ, вугілля, менше – торф. Усе це – вуглецеве паливо, за використання якого виділяється...

Більше новин за тегами
Статті

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

Більше статей за тегами
1450
16.01.2009р.
Южно-Українська АЕС готується до реконструкції системи підготовки води

На станцію майже у повному обсязі надійшло хімобладнання для реконструкції системи підготовки води для власних потреб АЕС. Остання його партія очікується до кінця поточного тижня.

Нове обладнання для водопідготовчої установки хімводоочищення виготовив світовий лідер з виробництва обладнання для підготовки води – компанія «Veolia OTV». Замовлення було розміщено на різних заводах Європи. В одному з центрів всесвітньо відомого концерну, який розташовано у німецькому місті Целле, збиралися та тестувалися модулі – укрупнені вузли - майбутньої системи. Надалі підчас остаточного монтажу на майданчику АЕС це скоротить час та фінансові витрати. На Южно-Українську атомну станцію модулі доставляли спеціальними автомобілямі-довжиномірами. При цьому, вага деяких укрупнених вузлів складала 8,5 т.

З 12 по 25 січня на атомній станції працюють представники фірми-виробника «Veolia OTV» та компанії-постачальника «Carat Consulting». Вони перевіряють повноту та якість обладнання. У процесі вхідного контролю беруть участь і фахівці атомної станції. Разом з хіміками, нове обладнання приймають працівники суміжних підрозділів – електроцехи, а також цехи теплової автоматики і вимірювань. Зумовлено це тим, що комплекс, який надійшов до АЕС, включає силове обладнання, насоси, шафи автоматики та електроживлення - усе необхідне для роботи нової установки.

Южно-Українська АЕС – пілотна станція НАЕК «Енергоатом» у галузі удосконалення процесу підготовки води для власних потреб. Нове сучасне обладнання повністю змінить технологію її отримання, значно покращить якість води та виведе хімводоочищення станції на рівень кращих іноземних зразків. Як підтвердження можна навести той факт, що, наприклад, у тепловій та атомній енергетиці Німеччини сьогодні застосовується не більше трьох-чотирьох установок подібного типу. В українській енергетичній галузі ЮУ АЕС стане піонером у її використанні.

Головна перевага нової системи підготовки води у тому, що вона значно менше впливає на навколишнє середовище. Такий результат досягається завдяки використанню сучасних безреагентних технологій. На ЮУ АЕС запроваджуватиметься добре відомий сьогодні метод знесолення води – зворотній осмос. Завдяки цьому, на підготовчих стадіях не буде жодного іонно- обмінного процесу, що вимагає великої кількості спеціальних смол. Хімію буде залучено лише на фінальному етапі очищення. 

Основне навантаження у процесі підготовки води для потреб АЕС візьмуть на себе спеціальні мембрани з пористістю, рівнозначною діаметру молекули води. Новий метод водоочищення - це фізичний процес, під час якого вода під великим тиском проникає крізь мембрани, залишаючи на їх зовнішній стороні основну масу сольових домішок. 95% усіх солей витягуватиметься саме таким чином. І лише частина, що залишилася, – приблизно 5% - видалятиметься за допомогою установки іонного обміну.

За рахунок економії хімреагентів нова система значно здешевить процес водопідготовки на АЕС. Всю процедуру буде повністю автоматизовано - це до мінімуму знизить вплив людського чиннику. Фінальна якість знесоленої води покращиться, як мінімум, у 3 рази, отже, знизяться корозійні пошкодження обладнання, у першу чергу, парогенераторів. Очікуваний ефект від запровадження прогресивної технології – підвищення рівня безпечної експлуатації, зниження утворення радіоактивних відходів на АЕС. 

На цьому етапі у НАЕК «Енергоатом» оголошено конкурс на визначенням компанії, яка здійснюватиме монтаж європейського хімобладнання на Южно-Українській станції. Паралельно на АЕС проводиться підготовка фундаментів під нову установку. Згідно з контрактом, фірма-виробник здійснюватиме шеф-монтаж і братиме участь у налагодженні обладнання.  У роботу нову систему підготовки води заплановано ввести до кінця 2009 року.

http://mpe.kmu.gov.ua/

Теги та ключові фрази
реконструкція обладнання водопідготовчої установки, трансформатор тдн 16000 110 10 куплю, продажа электромобилей в украине, генератор змінного струму, Радіоактивні відходи на Южно-Українській АЕС, водопідготовка для АЕС, proposition detail 12693, пкр відповіді, пщ, технотон
Більше новин за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друкуКоментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
 13/07/2020
473
Більше пропозицій за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.