Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

Новини
Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для інвесторів, які вклали кошти у розвиток “зеленої” енергетики, і визнає, що така модель шкодить економіці. Про це заявив прем’єр-міністр...

Традиційно в світі як енергоносії використовуються горючі корисні копалини: нафта, природний газ, вугілля, менше – торф. Усе це – вуглецеве паливо, за використання якого виділяється...

Більше новин за тегами
Статті

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

Більше статей за тегами
1041
23.01.2009р.
Газові альтернативи. Чи стане Україна енергетично незалежною?

Ініціювати розробку альтернативних енергоносіїв український уряд мав би ще років десять тому, вважає науковий співробітник Інституту газу НАН України Володимир Орлик. За його словами, нині відсутня чітка державна стратегія пошуку нових джерел енергії. «Нема програми, лише багато розмов. Є і вітчизняні розробки непогані, є і світовий досвід. Треба не тринькати гроші, не розкрадати їх, а просто робити справу. У нас багато відходів сільгоспвиробництва і деревообробки».

Дослідження українських і зарубіжних вчених заперечують уявлення про те, що атомна енергія нешкідлива і недорога. Безпечнішими для здоров’я людей і навколишнього середовища є альтернативні джерела енергії, наприклад, біопаливо, зазначає Володимир Орлик. «З біопаливом в Україні є великі можливості. Газофікація різних рослинних відходів, пряме їх спалювання, отримання біогазу зі сміттєсховищ. Вітрова енергія, гідроенергія, сонячна енергія…».

Ще з радянських часів Крим був одним із перших регіонів у країні, де почали будувати вітроелектростанції – ВЕС. Морський шельф довкола Криму багатий на поклади природного газу і нафти, але півострів все ж відчуває нестачу електричної енергії. Потужні вітри на північному сході і північному заході Криму ніби для того й створені, щоб використовувати їх на користь людям, каже голова Кримської академії наук Віктор Тарасенко. Академік Тарасенко, один із провідних в Україні вчених-екологів, уже багато років пропагує ідеї екологічно чистих енергетично відновлювальних технологій і, зокрема, відродження кримської вітроенергетики.

Збудована за радянських часів Донузлавська ВЕС морально і фізично застаріла, економічно вона вже не вигідна. А для впровадження сучасних технологій потрібні серйозні фінансові вкладення. Але зараз мрії академіка Тарасенка як ніколи близькі до реального втілення у життя.

Експерт Микола Семена, який представляє кримський уряд, каже, що тут важливі не тільки приватні інвестиції, але й державна підтримка. Наприкінці минулого року свій внесок зробила Верховна Рада України, затвердивши пільговий «Зелений тариф», тепер справа за Радою міністрів Криму. «У Верховній Раді Криму відбулася нарада, на якій прийшли до висновку, що нарівні з традиційними джерелами енергії слід прискорено розвивати нетрадиційні, в тому числі вітрову енергетику. Виділені гроші на цю сферу, у цьому році буде запущена одна ВЕС».

Перший етап реалізації цього проекту уже добігає кінця, і на початку літа один зі 150 запланованих вітроагрегатів розпочне роботу. Голова Кримської академії наук Віктор Тарасенко каже, що це не так багато, але дуже принципово і важливо для всієї України.

Енергетична незалежність

За словами науковців, за умови чіткої державної стратегії і належного фінансування, Україна може за 5-7 років забезпечити себе новітніми видами енергії. Повністю відмовитися від газу Україна не може. Однак, вона може прожити без російського палива, стверджує президент Міжнародного енергетичного клубу Олександр Тодійчук. Головне - змінити ганебне становище, коли половина всього вітчизняного енергетичного балансу – це газ, ніби інші, традиційні, джерела енергії  малозначущі. «Україна може повністю відмовитися від чужого газу. Сьогодні ми видобуваємо 20 мільярдів метрів кубічних, у перспективі могли б видобувати до 30 мільярдів. В енергетичному балансі України газ складає близько 50%, це небезпечно для енергетичної безпеки держави. Ми могли б перевести споживачів з газу на електроспоживання».

За словами визнаного фахівця з питань енергетики Олександра Паршина, наразі Україна використовує лише 1% від свого альтернативного енергетичного потенціалу.

http://greenparty.ua/

Теги та ключові фрази
датчики частоти електромережі, статичний перетворювач, енергозберігаючий пристрій, електротени принцип работи масляного радіатора
Більше новин за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друкуКоментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
 13/07/2020
473
Більше пропозицій за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.