Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

Новини
Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для інвесторів, які вклали кошти у розвиток “зеленої” енергетики, і визнає, що така модель шкодить економіці. Про це заявив прем’єр-міністр...

Традиційно в світі як енергоносії використовуються горючі корисні копалини: нафта, природний газ, вугілля, менше – торф. Усе це – вуглецеве паливо, за використання якого виділяється...

Більше новин за тегами
Статті

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

Більше статей за тегами
662
27.01.2009р.
«Енергоатом» планує надати Держкомітету ядерного регулювання звіт з оцінки безпеки рівненського-1 до 2010 року

Ряд заходів з обстеження будівель і споруд першого та другого блоків РАЕС, запланованих на 2008 рік, не було виконано через невиконання зобов’язань підрядником та недоліки діючої законодавчої бази щодо закупівель послуг у частині укладення додаткових угод до контрактів.

Причини відставання:

  1. - новизна робіт і відсутність на майданчиках АЕС підготовленого персоналу для організації та виконання цих робіт;
  2. - відсутність в Україні нормативних вимог та методології проведення кваліфікації обладнання;
  3. - часткова відсутність на АЕС проектно-конструкторської документації тощо.

Для своєчасного виконання усіх робіт, а також у зв'язку з обмеженнями енергоспоживання в Україні, НАЕК «Енергоатом» вирішила збільшити тривалість планово-попереджувальних ремонтів на рівненському-1 з 45 до 263 діб, а на рівненському-2 – з 45 до 90 діб.

За словами першого віце-президента-технічного директора ДП НАЕК «Енергоатом» Івана Фольтова, на заходи з продовження експлуатації енергоблоків українських АЕС буде спрямовано 629,7 млн. гривень, в т.ч. 514 млн. гривень – на пілотні 1-й та 2-й блоки РАЕС.

Окрім того, «Енергоатом» звернувся до Мінпаливенерго та Держатомрегулювання з проханням  сприяти затвердженню постанови Кабінету Міністрів України «Про реалізацію деяких заходів, пов'язаних із закупівлею товарів, робіт і послуг для продовження строку експлуатації та підвищення безпеки діючих енергоблоків атомних електростанцій». Це дозволить спростити процедуру закупівлі необхідного обладнання та послуг.

Міністр палива та енергетики Юрій Продан вважає реальними наміри «Енергоатому» своєчасно завершити заходи з підвищення безпеки та модернізації РАЕС-1. Він наголосив, що безпека вітчизняних АЕС відповідає міжнародним нормам.

Довідково:

Продовження проектного терміну експлуатації енергоблоків АЕС передбачене «Енергетичною стратегією України на період до 2030 року», згідно з якою до 2018 року планується продовжити експлуатацію 12 з 15 діючих енергоблоків. Пілотними щодо продовження проектного терміну експлуатації є енергоблоки №1 і №2 Рівненської АЕС та енергоблок №1 Южно-Української АЕС.

Роботи з підготовки енергоблоків АЕС до продовження експлуатації у понадпроектний термін виконуються відповідно «Комплексної програми робіт з продовження терміну експлуатації діючих енергоблоків атомних станцій», схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України № 263-р від 29.04.2004.

http://mpe.kmu.gov.ua/

 
Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друкуКоментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
 25/05/2020
172
Більше пропозицій за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.