Вам подобається оновлений портал?
22-24 травня 2018 року
Україна, м. Запоріжжя,Підсумки першої міжнародної виставки «SOLAR Ukraine 2018».
Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити
Молдова має намір звернутися до процедури розслідування в рамках Конвенції ЕЕК ООН для оцінки впливу на навколишнє середовище в транскордонному контексті української Новодністровської гідроакумуляційної станції (ГАЕС).
«Українська сторона не надала в обумовлені терміни дані про оцінку впливу ГАЕС на навколишнє середовище. Україною не була забезпечена своєчасна координація будівельної діяльності з Молдовою. Тепер Молдові слід подати заяву в рамках механізмів Конвенції, тоді міжнародні експерти оцінять збиток, зобов'яжуть ту або іншу країну відшкодувати його, а також запропонують заходи зі зниження згубної дії на навколишнє середовище», - заявила міністр екології і природних ресурсів Віолетта Іванова.
За її словами, «Дністер грає ключову роль як джерело питної води для Кишинева, який забезпечує 90 відсотків його жителів. Він також важливий для постачання водою промисловості та сільського господарства».
Нагадаємо, Новодністровська ГАЕС, будівництво якої почалося в 1984 році в українській Чернівецькій області, що межує з Молдавією, повинна забирати «зайву» електроенергію з української мережі в годину знижених навантажень, закачуючи воду з Дністра в спеціальний котлован.
Під час же «пікового» споживання електроенергії ця вода зливатиметься назад в Дністер через турбіни, виробляючи електрику. За даними українських ЗМІ, це буде щонайпотужніша в Європі подібна енергостанція. Сім агрегатів ГАЕС планується ввести в експлуатацію до 2015 року.
Додати до закладок | Підписатись | Версія для друку |
23/04/2018
|
84
|