Вам подобається оновлений портал?
Традиційно в світі як енергоносії використовуються горючі корисні копалини: нафта, природний газ, вугілля, менше – торф. Усе це – вуглецеве паливо, за використання якого виділяється...
Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити
В результаті зростання тарифів на електрику і опалювання в Естонії, Латвії і Литві в осяжному майбутньому кількість енергоємних компаній в Прибалтиці значно зменшиться. В лідери вийдуть хімічні та металообробні підприємства. Такий прогноз представив шведський Swedbank AB.
Головна причина зростання тарифів - значне зменшення енергопостачань до Прибалтики, що послідувало після закриття Ігналінської АЕС в Литві. Водночас естонські електростанції, котрі працюють на сирій нафті, мають намір підвищити ціни в наступному році на збільшенні попиту, наголошується в звіті шведського банку від 18 грудня.
"Ми прогнозуємо спад енергоємних виробництв і закриття підприємств, які залежать від енергоресурсів, що імпортуються, проте деякі компанії зможуть перейти на інші технології, змінити параметри товарів, що випускаються, і "залишитися на плаву ", - зазначають експерти Swedbank.
До підвищення цін на енергоносії балтійські компанії вважалися лідерами в енергоємному виробництві. Очікувані труднощі, на думку аналітиків Swedbank, є наслідком неефективної моделі виробничого управління, успадкованої від планової економіки СРСР. Прибалтика на 100% залежить від постачань російського природного газу.
Додати до закладок | Підписатись | Версія для друку |
15/01/2021
|
0
|