Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

Новини
Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для інвесторів, які вклали кошти у розвиток “зеленої” енергетики, і визнає, що така модель шкодить економіці. Про це заявив прем’єр-міністр...

Традиційно в світі як енергоносії використовуються горючі корисні копалини: нафта, природний газ, вугілля, менше – торф. Усе це – вуглецеве паливо, за використання якого виділяється...

Більше новин за тегами
Статті

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

Більше статей за тегами
1808
20.01.2010р.
Фіни розповіли донеччанам, як використовувати альтернативні джерела

Нещодавно в Донецьку пройшов захід присвячений передачі фінського досвіду у сфері використання альтернативних джерел енергії.

Керівник громадської організації «Летавица» Наталя Денисенко каже: «Ми займаємося реалізацією інформаційних проектів у сфері енергозбереження протягом декількох останніх років. Накопичений досвід говорить про те, що від розмов ця тема переходить на етап дій, але процес цей досить сумбурний і болісний, у зв'язку з величезним потоком інформації, що линула до нас із країн західної Європи. Скандинавія лідирує в цьому напрямку – альтернативної енергетики. Європу змусило життя замислитися про альтернативні джерела енергії протягом останніх 15 років. Із часів прийняття основних регламентуючих документів останні 10 років змушують уряди держав думати про те, як їм залучати гроші, адже бюджет Європейського союзу один на велику кількість країн, і які найефективніші моделі пропонувати для того, щоб країна могла отримувати ці гроші на реалізацію й розвивати цю тему.

Більшість країн енергозалежні, тому ця тема дуже важлива. Ми прийняли рішення структурувати досвід різних країн, оформляти його в інформаційні продукти, які допоможуть розібратися в темі не тільки простим громадянам, але й тим, хто ухвалює рішення. Наша країна, перейшовши на шлях розвитку ринкової економіки, особливо тепер потребує цієї інформації, адже ринкова економіка губить екологічні ресурси орієнтацією на прибуток. Інформаційні проекти по вивченню міжнародного досвіду не можуть існувати самі по собі. Тільки систематична подача інформації з різних каналів, популяризація альтернативних джерел, роз'яснювальна робота серед населення про переваги й можливих ризиках використання тих або інших поновлюваних джерел зможуть сприяти формуванню екологічної культури, нової культури енергоспоживання, від якої залежить майбутнє наших дітей».

Керівник проекту «Альтернативна енергія: фінський досвід — Україні» Наталя Єременко засвідчує:« Досвід Фінляндії нам здався найцікавішим для нашого регіону тому, що саме ця країна, ще не дуже давно була енергозалежною державою, що не має власних енергетичних ресурсів, із середнім рівнем економіки й з енергоємними галузями промисловості – як і ми. За дуже короткий період часу Фінляндія стала однією з лідируючих країн у розвитку нових видів економіки – зокрема біоенергетики. Уже зараз Фінляндія чверть енергії виробляє за рахунок біомаси. До того ж ці технології допомагають значно скорочувати відходи й викиди.

Чітка національна кліматична стратегія, потужна дослідницька робота під замовлення держави, масивна інформаційна робота серед населення й активний зв'язок усіх ланок з бізнесом сприяли швидкому і якісному відновленню енергетичної системи держави. Одним з найбільш діючих методів підготовки кінцевих споживачів є метод демонстрації можливостей, коли споживач може на практиці подивитися дію тієї або іншої технології. Також важливий компонент виховання культури споживання через популяризацію. Для нас це також важливо, тому що ще кілька років назад у нас альтернативні джерела енергії сприймалися, як дивацтво, а зараз це стає актуальним питанням, від якого може залежати щоденна діяльність. Поки Фінляндія розробляла нові рішення, виділилися такі сфери як екологічні виробничі технології, екоефективність і чистота. У цих питання Фінляндія є експертом. Це сфери, які можуть бути ефективно застосовані в нас. Це системи моніторингу й керування, промислові, енергоефективні процеси, кліматичні технології, енерготехнології, водопостачання, каналізація й очистка стічних вод, видалення відходів. Існують унікальні системи для лісопереробної промисловості, засновані на роботі GSM і GPRS, вона дозволяє враховувати не тільки графік роботи, але й потребу самих заводів у деревині, розташування її, обчислює найефективніші маршрути і т.д.

Ще один приклад – трубопровід і мережа низького енергокористування, ця технологія була впроваджена торік. Цікава вона тим, що черпає енергію цей трубопровід з різних джерел – земний, скелястий ґрунт, відпрацьовану воду систем опалення й ін. Ще одна цікава технологія – це міні – ТЕС, яка генерує енергію за рахунок відходів старого смітника, у цьому випадку біогазу вистачить на 20-30 років. Також цікавий фінський метод демонстрації технології – вони будують цілі селища, що дозволяє на принципово більш високому рівні вивчити в реальних умовах енергозберігаючі технології, а також їх взаємозв'язок з екологічними й соціальними умовами. Одним з найбільших демонстраційних геліоенергетичних проектів у світі на сьогодні залишається район Ековііккі в місті Гельсінкі. Це найбільший у Фінляндії сонячний проект, у рамках якого було встановлено 8 сонячних систем, сонячні колектори загальною площею 1250 м2 у комбінації з використанням можливостей пасивної сонячної енергії й технологій енергоефективності. Системи сонячного опалення утворюють 15% загальної потреби домобудівництв. Додаткові інвестиції склали менш 1% загальної вартості витрат на будівництво.

Щороку у Фінляндії проходить житлова виставка. Особливість цих виставок у тому, що представлені об'єкти — не просто експонати, а будинки, повністю готові до проживання.

Наприклад, в 2008 році виставка відбулася в районі Вааса, де на 15 га минулому побудовано 47 житлових об'єктів: приватні котеджі, таунхауси й багатоповерхові будинки. Новосели цих будинків щодня користуються плодами унікальних енергетичних рішень, представлених на виставці. Більше десятка електростанцій, що виробляють електроенергію з відходів, повинні запрацювати до кінця 2010-го у Фінляндії. Це дозволить скоротити число смітників у країні з 400 до 10. Біопаливо активно використовується в транспортній сфері. Кілька років тому була розроблена програма по переведенню суспільного транспорту з бензину на біопаливо другого покоління з метою мінімізувати пагубний вплив на атмосферу вихлопних газів. Ця програма почала діяти восени 2007 року в Гельсінкі. Тоді в рамках експерименту на біопаливо перевели перші шість автобусів, що курсують по вулицях фінської столиці. Планується, що вже до 2010 року у всіх великих містах Фінляндії на біопаливі буде працювати 60% транспорту».

http://ngo.donetsk.ua/

Теги та ключові фрази
енергозберігаючі технології у Фінляндії, енергозберігаючі технології фінляндії, нові фінські технології опалення, графік використання альтернативних джерел енергії, Виставки альтернативних джерел опалення
Більше новин за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друкуКоментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
 25/05/2020
210
Більше пропозицій за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.