Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

Новини
Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для інвесторів, які вклали кошти у розвиток “зеленої” енергетики, і визнає, що така модель шкодить економіці. Про це заявив прем’єр-міністр...

Традиційно в світі як енергоносії використовуються горючі корисні копалини: нафта, природний газ, вугілля, менше – торф. Усе це – вуглецеве паливо, за використання якого виділяється...

Більше новин за тегами
Статті

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

Більше статей за тегами
1270
17.05.2006р.
На чому тримається український ВВП
За словами начальника Відділу по роботі з борговими інструментами ЗАТ "Альфа-банк" Олександра Печеріцина, український ВВП своїм ростом, насамперед, зобов’язаний сільському господарству, будівництву і торгівлі.

Так, основними секторами підтримки зростання ВВП залишаються сільське господарство (+4,6% за січень-квітень 2006 рік), будівництво (+6,7%) і торгівля (+4,2%), причому прискорення темпів росту в січні-квітні в порівнянні із січнем-березнем були найбільшими в будівництві і торгівлі (1,7 і 2,0 процентних пункти відповідно).

На думку експерта, високі темпи росту в даних секторах досягаються за рахунок поновлення тенденції росту після стагнації торік. При цьому ситуація з "Елітою-Центр" на початку року мала лише короткостроковий негативний ефект на динаміку доданої вартості в будівництві. "У результаті, уже з лютого в секторі спостерігався ріст, що за результатами перших чотирьох місяців року досяг 6,7% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року", - зазначив Печеріцин.

Разом з тим, найбільше зниження темпів росту в січні-квітні в порівнянні з I кварталом 2006 року відбувалося в електроенергетиці (-1,9 п.п.) на тлі продовження повернення обсягів виробництва в секторі до рівня минулого року після різкого росту в січні, а також у транспортному секторі (-0,7 п.п.).

Експерт також вважає, що зниження кореляції між темпами росту в промисловості і ВВП дозволить підтримати ріст валового внутрішнього продукту в 2006 році, незважаючи на негативний вплив росту цін на газ на динаміку обсягів промислового виробництва.

Прогнози на майбутнє

Згідно з прогнозами, основними секторами росту залишаться будівництво і торгівля на тлі збереження високого попиту з боку населення на послуги даних секторів, а також промисловість за рахунок відновлення темпів росту в металургії.

Водночас, за словами начальника Відділу по роботі з борговими інструментами "Альфа-банку", можливе введення обмежень з боку НБУ на кредитування юридичних і фізичних осіб в іноземній валюті може скорегувати темпи росту в будівництві вниз через можливе зниження обсягів іпотечного кредитування.

Нагадаємо, за даними Держкомстату України, ріст реального ВВП у січні-квітні 2006 року в порівнянні з відповідним періодом минулого року склав 2,7%, в квітні - 3,5%. При цьому номінальний ВВП за 4 місяці орієнтовно склав 128 711 млн грн., у квітні - 35 625 млн грн.

/www.korespondent.net

Теги та ключові фрази
статичний перетворювач
Більше новин за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друкуКоментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
 25/05/2020
172
Більше пропозицій за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.