Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

Новини
Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для інвесторів, які вклали кошти у розвиток “зеленої” енергетики, і визнає, що така модель шкодить економіці. Про це заявив прем’єр-міністр...

Традиційно в світі як енергоносії використовуються горючі корисні копалини: нафта, природний газ, вугілля, менше – торф. Усе це – вуглецеве паливо, за використання якого виділяється...

Більше новин за тегами
Статті

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

Більше статей за тегами
2155
16.12.2010р.
Електроенергетика Донецької області коштує 17.5 млрд. грн
Теплові електростанції Донецької області забезпечують в Україну виробництво кожної сьомої кіловат-години. Про це повідомляє прес-служба Головного управління статистики в Донецькій області.

За останнє десятиліття максимальна вироблення електроенергії була досягнута в області у 2007 році - 28,3 млрд. кВт-годин. Проте під впливом економічної кризи вона зменшилася за 2008 рік порівняно з попереднім роком на 5,8%, за 2009 рік - на 9,1% і склала 24,2 млрд. кВт-годин.

Причина - зниження енергоспоживання у виробничій сфері. Так, у промисловості витрата електроенергії за 2009 рік скоротився на 13%, в будівництві - в 2,4 рази, на транспорті - на чверть.

При цьому на споживанні електроенергії в побуті кризові явища не позначилися. Витрата електроенергії на освітлення та інші побутові потреби населення області збільшився за 2009 рік порівняно з 2008 роком на 5,5% і склав 3,7 млрд. кВт-годин, або 15% обласного енергоспоживання (без втрат в електромережах).
Для порівняння: на промисловість припадало 72%, а все, не дивлячись на спад, у минулому році тут було спожито 17,5 млрд. кВт-годин. Тому з початку 2010 року, коли була відновлена позитивна динаміка промислового виробництва, з'явилися можливості нарощувати і вироблення електроенергії. За січень-листопад в області вироблено 23,5 млрд. кВт-годин, що більше аналогічного періоду 2009 року на 8,8%.

Стійка робота теплових станцій залежить від забезпеченості паливом, перш за все, енергетичним вугіллям, частка якого в паливному балансі ТЕС області у 2009 році досягла 96%. За січень-листопад 2010 року обласний обсяг вуглевидобутку скоротився на 0,4%, в той же час енергетичного вугілля видобуто більше, ніж рік тому, на 3,8%.

Зростання обсягів продукції підприємств з виробництва та розподілення електроенергії сприяв поліпшенню їх фінансового стану. За перші три кварталу 2010 року перевищення прибутку над збитками склало 1,6 млрд. грн. проти 0,7 млрд. грн. за січень-вересень попереднього року.

Однак це не ті кошти, якими реально можна скористатися. Проблема в тому, що не вся відпущена електроенергія оплачується в повному обсязі. Борги споживачів на початок четвертого кварталу склали 2,8 млрд. грн. Це не дозволяє своєчасно розраховуватися з постачальниками. На 1 жовтня 2010 року кредиторська заборгованість енергетичних підприємств області за товари, роботи, послуги (у тому числі і за паливо) досягла 5,2 млрд. грн.

Значні кошти потрібні також для заміни та модернізації як генеруючого обладнання, так і електромереж, трансформаторів, розподільних та інших пристроїв, основні засоби електроенергетики регіону, вартість яких становить 17,5 млрд. грн., Зношені на 73%.

На ТЕС Донецької області щорічно припадає близько півмільйона тонн викидів шкідливих речовин в атмосферу, або третину обласного їх обсягу. Однак інвестиції в основний капітал підприємств області з виробництва та розподілення електроенергії, склавши за січень-вересень 2010 року 129 млн. грн., Зменшилися в порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 44%.

У 2009 році в галузі було зафіксовано зниження інвестиційної активності майже на 20%.

 

novosti.dn.ua

Теги та ключові фрази
2016 електроенергетика донецької області, електроенергетика донецької області, електроенергетика донецкой области, электроэнергетика донецкой области, донецьк електроенергетика, електроенергетика донецька, електролічильник елвін 3 ф, кіа львів, світлодіоди, електроенергетика донецьк статті
Більше новин за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друкуКоментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
Більше пропозицій за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.