Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

Новини
Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для інвесторів, які вклали кошти у розвиток “зеленої” енергетики, і визнає, що така модель шкодить економіці. Про це заявив прем’єр-міністр...

Традиційно в світі як енергоносії використовуються горючі корисні копалини: нафта, природний газ, вугілля, менше – торф. Усе це – вуглецеве паливо, за використання якого виділяється...

Більше новин за тегами
Статті

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

Більше статей за тегами
604
08.11.2011р.
Геотермальна енергія покинутих шахт Донбасу
На шахтах Донбасу - оптимальні можливості для використання енергії з глибин землі. Щоправда, ця дуже перспективна галузь енергетики потребує величезних обсягів фінансування та відповідної законодавчої бази.

У нас під ногами, у ґрунті, схована енергія, еквівалентна 2 тисячам атомних електростанцій. Геотермія, тобто тепло в надрах землі, є надзвичайно перспективним енергоресурсом. Він екологічний, є скрізь, не залежить від погодних та кліматичних умов, на відміну від сонячної чи вітрової електроенергії.

У Німеччині вже реалізовано тисячі аналогічних розробок, зокрема на шахтах Рура, каже керівник міжнародних проектів Центру геотермії міста Бохума Екегард Бюшер. Аналогічні спільні проекти можна розвивати й на шахтах Донбасу. Економічні переваги - спеціально сверлити землю вже не потрібно, залишається лише взяти енергію з надр, пояснює вчений.

Першим кроком до співробітництва в цьому напрямку став круглий стіл, організований Генконсульством Німеччини у Донецьку. В ньому взяли участь представники шахт, енергокомпаній, комунальних підприємств області, науково-дослідних інститутів. За словами Генконсула Клауса Ціллікенса, Україна та Німеччина мають чимало успішних прикладів співробітництва в розвитку альтернативних джерел енергії. Утім, геотермія - цілком новий і невідомий тут напрямок. Хоча це парадокс, зважаючи на величезні можливості саме Донецького регіону з його шахтами в плані розвитку геотермії, зазначив дипломат.

Проект з використання шахтних вод

Одним з напрямків розвитку геотермії на Донеччині може стати проект з використання енергії шахтних вод. Шахти потребують багато коштів на відкачування підземних вод, аби ті не підтопили міста. Але ж насправді - це величезна кількість енергії, яку можливо не просто відкачувати, а використовувати для комунальних та промислових потреб.

Наприклад, у вигляді опалення та гарячої води, каже професор Донецького технічного університету Сергій Софьянц. «Щоправда, це не так просто, як здається, інакше б ми давно це запровадили. Безумовно, це дуже складні технології, і німецькі колеги запропонували нам рішення»,- зазначає вчений.

Альтернативна енергетика - для багатих країн?

За словами експертів, реалізація таких проектів потребує великих обсягів фінансування, зокрема на державному рівні. Наприклад, у Німеччині розвиток альтернативної енергії підживлюється державними дотаціями. В Україні ж фінансування аналогічних проектів обмежене. Крім того, відсутня й законодавча база для розвитку геотермії, визнають експерти. Остання новина у цій сфері - президент Янукович у середу ветував зміни до закону "Про електроенергетику", на які покладали надії підприємства з галузі альтернативної енергетики.

Поки, за словами вчених, проекти з альтернативної енергетики активно розвиваються в багатих країнах. Утім, стрімке подорожчання традиційних енергоресурсів так чи інакше прискорить цей процес і в Україні.

Каріна Оганесян, "Німецька хвиля"
Теги та ключові фрази
геотермальна енергія шахт


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку

   При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.