Вам подобається оновлений портал?
Івано-Франківський локомотиворемонтний завод, заснований ще у 1866 році, став першим в Україні з 60 підприємств, який отримав звіт з енергоаудиту, проведеного з ініціативи Німецького...
Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити
Індія збирається звести дослідну атомну електростанцію, яка буде здатна працювати без урану. Основним паливом, яке використовуватиметься для отримання енергії, хочуть зробити торій.
Революційну атомну електростанцію планують побудувати в Індії до 2020 року. Замість традиційного уранового палива учені мають намір використати торій. Атомний науково-дослідний центр в Мумбаи (BARC) збирається розмістити експериментальну споруду поряд з діючою АЕС.
Зменшений реактор нового покоління вже проходить випробування в BARC. Advanced Heavy Water Reactor (AHWR) - це вертикальний реактор потужністю 300МВт, де теплоносієм виступає кипляча легка вода, а уповільнювачем є важка вода. AHWR оснащений декількома пасивними захисними системами. Його основний недолік лише в тому, що для початку реакції потрібно "запал". У експериментальній версії це завдання виконує плутоній, згодом фахівці планують замінити його низкообогащенным ураном.
Торій давно вважається перспективним ядерним паливом. Ще в 50-х роках минулого століття американці хотіли зробити його основним паливом для АЕС, проте вибрали уран у звязку з військовими потребами. На торієвих реакторах робити ядерну зброю буде неможливе. Крім того, запаси торія незрівняно більше за уранові, при його використанні немає викидів у вигляді великої кількості вуглекислого газу, а відходи таких реакторів радіоактивні сотні років, а не тисячі, як уранові.
Додати до закладок | Підписатись | Версія для друку |
06/12/2019
|
27
|