Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

Новини
Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для інвесторів, які вклали кошти у розвиток “зеленої” енергетики, і визнає, що така модель шкодить економіці. Про це заявив прем’єр-міністр...

Традиційно в світі як енергоносії використовуються горючі корисні копалини: нафта, природний газ, вугілля, менше – торф. Усе це – вуглецеве паливо, за використання якого виділяється...

Більше новин за тегами
Статті

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

Більше статей за тегами
796
28.11.2011р.
У ПАР відкрилась міжнародна конференція з проблем зміни клімату
У місті Дурбан (ПАР) сьогодні відкривається конференція щодо проблем глобальної зміни клімату, в якій беруть участь представники 196 країн світу.

Експерти розглядають зустріч в Дурбані як останню спробу узгодити подальші зобов'язання щодо обмеження викидів в атмосферу парникових газів після того, як в 2012 році закінчиться термін домовленостей, закріплених у Кіотському протоколі.

Росія, Японія та Канада вже заявили, що не готові підписувати нові угоди доти, доки цього не зроблять такі промислові лідери, як Китай і США. Представники держав, що розвиваються, тим часом вважають, що найбільші зобов'язання щодо парникових газів повинні взяти на себе багаті країни.

 З якою позицією їде Україна?

Як зазначає аналітик Фонду цільових екологічних інвестицій Марина Березницька, Україна представляє на міжнародних заходах таку позицію: до 2020 викиди СО2 не перевищуватимуть 80 відсотків від рівня базового 1990 року. Переговорна позиція гнучка, наголошує Березницька: “держава готова взяти на себе зобов’язання з більшого обмеження викидів. Натомість очікуємо кроків для захисту економіки. Це може бути доступ до кліматичних фінансових чи технологічних банків”. На думку Березницької, Україна повинна мати ресурс для впровадження низьковуглецевих енергоефективних технологій.

 Таку позицію критикують в екоорганізаціях. Христина Рудницька з Національного екологічного центру заявляє - Україна не сприяє збереженню кіотських механізмів, а це і проекти спільного впровадження і торгівля квотами: “Позиція України означає насправді зростання викидів. А ідея переносу невикористаних квот на наступні періоди послаблює і без того слабкі зобовязання країн”. Булгакова погоджується: “Україна стверджує, що її позиція збігається із позицією ЄС, але при збереженні 1990 року як базового, коли Україна спричиняла набагато більше викидів, ніж сьогодні. Тобто ця позиція не виключає фактичного росту викидів в певних межах. Натомість ціль ЄС однозначно означає зменшення викидів”.

Робоча група неурядових організацій з питань зміни клімату закликає уряд підтримати ухвалу другого періоду дії Кіотського протоколу, збільшити цілі зі скорочення викидів СО2, відмовитись від повного перенесення невикористаних квот на наступні періоди виконання зобов’язань Кіотської угоди.

Розвинена країна чи з перехідною економікою?

Як повідомили у Держекоінвестагенстві, Україна активно сприятиме ухвалі рішення у Дурбані щодо країн з перехідною економікою: “Особливий статус України як країни з перехідною економікою, як зазначено в Рамковій конвенції ООН, і в Кіотському протоколі, має бути збережений”. В агенстві наголошують, що країни з перехідною економікою мають отримати доступ до технологій, фінансів та інших інструментів для низьковуглецевої стратегії розвитку економік. Як поділився експерт з питань зміни клімату Сергій Скибик, питання про статус країн з перехідною економікою будуть піднімати на зустрічах з партнерами з ЄС. Водночас у робочій групі українських неурядових організацій зазначають: “Україна є промислово розвинутою країною і тому має також докласти зусиль задля скорочення викидів. Найбільший потенціал є у заходах із енергозбереження ”. Це, на думку громадських експертів, сприятиме розвитку відновлювальних джерел енергії, створить умови для енергонезалежності.

Окрім того, на їх погляд, зниження викидів CO2, надто в секторі енергетики, дозволить знизити викиди інших забруднюючих речовин. Екологи посилаються й на досвід країн ЄС, де розвиток “зеленої енергетики” сприяє створенню робочих місць, збільшенню податкових надходжень та технічному оновленню інфраструктури країни.Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друкуКоментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
Більше пропозицій за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.