Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

Новини
Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для інвесторів, які вклали кошти у розвиток “зеленої” енергетики, і визнає, що така модель шкодить економіці. Про це заявив прем’єр-міністр...

Традиційно в світі як енергоносії використовуються горючі корисні копалини: нафта, природний газ, вугілля, менше – торф. Усе це – вуглецеве паливо, за використання якого виділяється...

Більше новин за тегами
Статті

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

Більше статей за тегами
550
05.03.2013р.
Обговорено проблеми діагностики обладнання ТЕС і продовження термінів його експлуатації
Продовження гарантованого безпечного терміну експлуатації обладнання стало основною темою науково-практичної конференції «Діагностування і продовження терміну експлуатації елементів енергетичного обладнання теплових електростанцій», яка днями відбулася у м. Українка Київської області на території Трипільської ТЕС ПАТ «Центренерго».

 

Організатори конференції – Міністерство енергетики та вугільної промисловості України, НАК «Енергетична компанія України» та ПАТ «Центренерго». У її роботі взяли участь представники Міненерговугілля, НАК «ЕКУ», енергогенерувальних компаній та підпорядкованих теплових електростанцій, вітчизняних і російських науково-дослідних, пусконалагоджувальних та проектно-конструкторських організацій, заводів-виробників енергетичного обладнання.

Відкрив конференцію заступник міністра енергетики та вугільної промисловості України Сергій Чех. Окреслюючи важливість порушеної теми, він зазначив, що теперішній стан обладнання ТЕС потребує належного контролю й дуже важливо на цьому етапі розробити нові достовірні методики оцінки прогнозування ризиків та залишкового ресурсу експлуатації обладнання. Посадовець наголосив на необхідності врахування вже напрацьованого досвіду щодо дослідження металу й термінів його служби.

Питання надійності роботи генерувального обладнання теплових електростанцій, яке фізично й морально застаріле, особливо актуальне, якщо врахувати, що в Україні 92% енергоблоків ТЕС відпрацювали свій розрахунковий ресурс (100 тис. год). 81 енергоблок або понад 70% обладнання парку енергоблоків перевищили визнану у світовій енергетичній практиці межу граничного ресурсу та межу фізичного зношення.

На блочних теплових електростанціях енергогенерувальних компаній України ПАТ «Донбасенерго», ПАТ «Центренерго», ПАТ «ДТЕК Дніпроенерго», ПАТ «ДТЕК Західенерго» та ТОВ «Східенерго» експлуатують 97 енергоблоків 150-800 МВт загальною встановленою потужністю 27028 МВт. За результатами аналізу технічного стану основного обладнання ТЕС за ресурсом роботи, напрацювання енергоблоків маємо такі результати:
- 81 енергоблок (19341 МВт) або 71,6% – понад 200 тис. годин;
- 8 енергоблоків (2266 МВт) або 8,4% – понад 170 тис. годин:
- 8 енергоблоків (5400 МВт) або 20,0% – понад 100 тис. годин.

Учасники конференції проаналізували сучасний технічний стан тепломеханічного обладнання теплових електростанцій (барабанів високого тиску, роторів та корпусів парових турбін, паропроводів тощо), оцінили залишковий ресурс і ефективність використання енергетичного обладнання теплових електростанцій та розглянули пропозиції щодо заходів із подовження ресурсу, підвищення надійності й ефективності експлуатації енергетичного обладнання.

Зазначено, що в умовах обмеженого фінансування та необхідності безумовного виконання диспетчерського графіку навантажень в ОЕС України, необхідності перегляду застарілих галузевих нормативних документів щодо діагностування та подовження терміну експлуатації елементів енергетичного обладнання, питання пошкоджуваності тепломеханічного обладнання теплових електростанцій постає надто гостро.

Присутні обговорили норми та вимоги методик, чинної нормативної документації та технології діагностики обладнання з урахуванням забезпечення промислової безпеки, сформулювали основні проблеми визначення його технічного стану. Енергетики й металознавці наголосили на невідкладності та актуальності перегляду галузевих стандартів і правил із контролю та дослідження робочого металу з урахуванням технічного стану, сучасних умов експлуатації енергетичного обладнання й нових технологій.

За висновками обговорення, перегляд та створення нормативно-технічної документації відповідної тематики обумовлено значним напрацюванням обладнання, умовами його експлуатації (більш суворий режим експлуатації, кількість пусків енергоблоків збільшилась майже утричі), порівняно з тими умовами, за яких створювались чинні нормативні документи.

За підсумками конференції вирішено створити робочу групу з питань удосконалення діагностування та продовження терміну експлуатації барабанів високого тиску, роторів, корпусних деталей турбін і трубопроводів та доручити їй розробити відповідне технічне завдання.


За матеріалами НАК «Енергетична компанія України»
Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друкуКоментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
 25/05/2020
210
Більше пропозицій за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.