Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

Новини
Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для інвесторів, які вклали кошти у розвиток “зеленої” енергетики, і визнає, що така модель шкодить економіці. Про це заявив прем’єр-міністр...

Традиційно в світі як енергоносії використовуються горючі корисні копалини: нафта, природний газ, вугілля, менше – торф. Усе це – вуглецеве паливо, за використання якого виділяється...

Більше новин за тегами
Статті

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

Більше статей за тегами
280
02.04.2013р.
Найбезпечніші кабелі для застосування у вибухонебезпечних зонах
Недавно розроблені німецькою компанією «Hradil Spezialkabel Gmbh» кабелі типу SC 44 надійно запобігають залученню вибухонебезпечних газоподібних продуктів усередину кабелю („zone entrainment“), незалежно від його довжини, а також від типу й рівня тиску газу, що абсолютно відповідає вимогам стандарту МЕК 600 79-14- 9.3.1.

 

Перший звіт про випробування, проведені німецькою експертною організацією DEKRA, підтверджує це технічне досягнення. Кабелі SC44 від компанії «Hradil Spezialkabel» призначені для споживачів з винятково жорсткими вимогами до вибухонебезпечності, наприклад, у нафтохімічній галузі, та інших зонах потенційно вибухонебезпечними середовищами.

Нові кабелі Hradil SC44 випускають різних конфігурацій і розмірів, наприклад, 3х1,5 мм2.

Запобігання потенційному вибуху – головна проблема й турбота при роботі в багатьох виробничих зонах, таких як хімічна й нафтохімічна галузі, нафто- і газодобувні підприємства, шахти – скрізь, де є горючі гази, виділяються займисті пари під час виробництва, транспортування й зберігання.

Оскільки неможливо обмежити струм і напругу в електричній мережі, щоб на 100% уникнути утворення іскри, запобігати вибуху намагаються завдяки вищому ступеню безпеки компонентів і вогнезахисної герметизації. Незважаючи на ці запобіжні заходи, багато нещасних випадків і аварії виникають через те, що вибухонебезпечні гази проходили через кабель і потрапляли в менш захищені зони. Стандартом МЕК 60079-14-9 встановлено вимоги до кабелів, призначених для експлуатації в зонах, які містять потенційно вибухонебезпечні середовища. Передбачені вимоги, пов'язані з механічними ушкодженнями, а також ушкодженнями внаслідок корозії, хімічних і термічних впливів. Багато постачальників прагнуть виконувати ці вимоги й використовують для цього спеціальні термопластичні матеріали й спеціальні конструкції кабелів.

Вимоги стандарту МЭК 60079-14-9.3.1 полягають у недопущенні потрапляння усередину вибухонебезпечних газоподібних продуктів із потенційно вибухонебезпечного навколишнього середовища, дотепер виконували недостатньо, головним чином, внаслідок того факту, що кабельна конструкція не однорідне (ущільнене). Можуть бути відкриті простори між жилами кабеля й заповнювачами, у які можуть стікатися і якими поширюватися вибухонебезпечні гази. При наявності такої капілярної структури не можна виключити цю можливість, при цьому ризик навіть зростає, коли кабель містить гігроскопічні пористі заповнювачі, наприклад, волокнисті матеріали.
Компанія «Hradil Spezialkabel» розробила новий технологічний процес, завдяки якому вимоги стандарту МЭК 60079-14-9.3.1 виконуються для різноманітних асортиментів кабелів. Технічною основою є спеціально розроблений метод екструзії під тиском, який вводить в кабель спеціальний ущільнювач, що не поширює горіння, не містить галогенів і не гігроскопічний. Усі жили й екрануючі шари укладені в конструкцію кабелю таким чином, що усі капілярні простори між ними заповнені. Повністю усунена можливість потрапляння усередину кабелю вибухонебезпечних газів, про що свідчить звіт про випробування, проведений авторитетною німецькою експертною організацією DEKRA.

Глава компанії «Hradil Spezialkabel» п. Альфред Храділ наголосив, що завдяки новим кабелям типу SC 44 уперше можна гарантувати, що легкозаймисті речовини не проникнуть усередину кабелів. Усі виробники й постачальники кабелів, призначених для експлуатації в зонах, що містять потенційно вибухонебезпечні середовища, знали що ця специфічна вимога стандарту МЕК 60079-14-9.3.1 дуже важко здійснима. Тепер з новими кабелями HRADIL SC 44 ситуація змінилася для всіх, хто працює на вибухонебезпечних ділянках: можна із упевненістю підтвердити, що ці кабелі повністю відповідають усім вимогам стандарту.

За матеріалами Ruscable.Ru

Теги та ключові фрази
оборудование призначене для эксплуатации у вибухонебезпечних зонах


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друкуКоментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.